Hakem Tik tok kurallarını açıklıyor: Lahey onu iki yıl diskalifiye etti – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
721
0
0
Bir hakem Lahey’den diskalifiye edildi. Kendi başına bir paradoks gibi görünen şey aslında tamamen doğrudur: İskender JulianMestre bölümünün 23 yaşındaki hakemi, yönetmelikle yasaklanan izinsiz kamu açıklamaları yaptığı için İtalyan Hakemler Derneği üst yönetimi tarafından iki yıl süreyle uzaklaştırıldı. Özellikle sosyal ağlarda ” olarak bilinen Iulianohakem“, futbolun kurallarını anlatan videolar sayesinde Tiktok’ta viral oldu.

Mayıs 2024’e kadar durdurun

Yeni Başlayanlar kategorisinden Iuliano, Birinci Kategoriye ulaştı. Pandemi nedeniyle şampiyonaların durması, terfiye daha fazla sıçramasını engelledi. Venetolu genç fischietto, özellikle Tik tok’ta (200.000 takipçiyi aştığı yer) tam da bu tecrit döneminde, yönetmeliğin kurallarını açıklamaktan zevk aldığı – hemen viral olan – formatı başlattı. Ancak, yetkilendirilmedikçe üyelerine kamuya açıklama yapılmasını fiilen yasaklayan (42. madde, dördüncü paragraf) katı AIA düzenlemesini dikkate almamak. Ve böylece, Mayıs 2022’de “arbitrino” başlangıçta 5 ay süreyle yasaklandı, ancak şimdi daha fazla acı geldi: diskalifiye, Mayıs 2024’e kadar toplam 23 ay süreyle uzatıldı.

“Taraftarlar ve hakemler arasındaki engelleri kaldırıyoruz”

İlgili kişi ağır para cezasına nasıl tepki verdi? Iuliano bir yandan mea culpa (“Karara itiraz etmiyorum çünkü açık bir düzenleme var”), ancak diğer yandan gizlice Lahey’in kendisine bir itirazda bulundu: “Bugün sosyal ağlar esastır, Lahey taraftarları karşı karşıya getirmek için bunları kullanabilir. İnsanlarla hakemler arasında hala internetle yıkılabilecek bir engel var”. Ve sonra bir gerçek: ”Videolarım sayesinde birçok kişi hakem olmak için kurslara kaydoldu. Hakem eksikliği olduğu bir gerçektir: Yakın geçmişte amatör şampiyonanın bir raundunun sadece üçlüyü tamamlayacak hakem olmadığı için askıya alındığını veya birçoğunun Cumartesi günleri hakemlik yapmak zorunda kaldığını çok iyi hatırlıyorum. ve Pazar. Benim için sosyal ağlar gerçek bir tutku, benimle aynı ilgi alanlarına sahip insanlarla iletişim kurmak için bir kanal”. Ne de olsa kullanıcılar onunla birlikte ve hemen hashtag’i başlattı #freearbitrino Lahey kararını protesto etmek için.