Türk Eğitim Vakfı bursları için müracaatlar başladı

Glavrone

New member
23 May 2021
148
0
1
Tam 54 yıldır maddi imkanları hudutlu olan öğrencilere burs dayanağı veren, Türkiye’nin en esaslı ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) burs müracaatları 6 Eylül tarihinde başladı. Yurt bursu için müracaatlar ise 16 Ağustos tarihinden bu yana devam ediyor. Yurt, Lise, Üniversite, Üstün Muvaffakiyet, Yüksek Lisans ve Doktora Bursu müracaatları daha sonrası gerçekleştirilecek mülakatlar bu yıl da pandemi şartları niçiniyle online olarak yapılacak.

Eğitime hassas kişi ve kurumların bağışlarıyla başarılı ve maddi imkanı hudutlu öğrencilere burs imkanı sağlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV), her yıl hem yurt ortasında birebir vakitte yurt haricinde eğitim alan öğrencilere takviye olmaya devam ediyor. Geçmiş senelerda olduğu üzere 2021 yılında da öğrencilere burs imkanı sağlayacak olan TEV, bu yılki burs müracaatlarının başlangıç ve bitiş tarihlerini deklare etti. Yurt bursuna başvurmak isteyen öğrenciler için 16 Ağustos Pazartesi günü başlayan müracaat süreci 16 Eylül 2021 tarihine kadar devam edecek. Lise, Üniversite, Üstün Muvaffakiyet ve Yüksek Lisans ve Doktora Bursları için 6 Eylül Pazartesi günü başlayan müracaat süreci 6 Ekim 2021 tarihinde sona erecek. Bütün burs müracaatları TEV’in web sitesi üzerinden online form doldurularak gerçekleştiriliyor. Mülakata katılmaya hak kazanan öğrenciler, müracaat formları doldurulduktan daha sonra burs müracaat formlarının çıktısı alarak talep edilen evraklarla bir arada iletilen linke yüklemeleri gerekiyor. daha sonrasında mülakata katılacak adaylar ileti ya da e-posta yoluyla bilgilendiriliyor.

Hibya Haber Ajansı