Yazarlar, New York hakkındaki kitapları için ödüllendiriliyor

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Yazarlar, New York hakkındaki kitapları için ödüllendiriliyor
Günaydın New York hakkında bir kitap için 35.000 dolar kazanan bir yazarla tanışıyoruz. Ayrıca, siyah liderleri ikiye bölen mentollü sigara yasağı önerisine ilişkin lobi savaşına da bakacağız.

Sidik Fofana, “Bu çok para,” dedi. “Neredeyse yasa dışıymış gibi geliyor. Yazarlara gerçekten para veriyor musunuz? Çabuk, fikirlerini değiştirmeden al onu.”

Bu durumda “çok para”, New York hakkındaki kitapları takdir etmek isteyen iki uzun süredir siyasi aktivist tarafından oluşturulan bir ödül olan Gotham Kitap Ödülü için 35.000 dolardır. Bu yıl iki kazanan var:

Gotham Kitap Ödülü, 2021’de New York City hakkında bir kitabı onurlandırmak için oluşturuldu. Bu yıl, Belediye Başkanı Michael Bloomberg’in 2009 kampanya yöneticisi olan ve ödülü Bloomberg’in eski belediye başkan yardımcısı Howard Wolfson’la birlikte kuran risk sermayedarı Bradley Tusk, “jüri çekilişi yaptık, bu yüzden bahsi yükselttik” dedi. ödül havuzu”, böylece her yazar 35.000 $ alacaktı.

Tusk, salgın sırasında kendisinin ve Wolfson’un New York City hakkında en iyi kitap ödülü olmadığını anladığını söyledi. Tusk, “Yazarları New York City’ye odaklanmaya teşvik etmemizin önemli olduğuna” karar verdiler.

12 kişilik jüride, PBS dizisi New York: A Documentary Film’i yöneten film yapımcısı Ric Burns ve aynı zamanda şu anda Queens Halk Kütüphanesi Tusk ve Wolfson’un yönetici direktörü olan, eski New York City okul rektörü Dennis Walcott yer aldı. “Aşağıdaki Kiracıdan Hikayeler” ve “Dikiş Eden Kızın Hikayesi” 11 finalist arasından seçildi.

Tusk, “Sidik, pek çok insanın sesiyle yazmayı başardı ve hepsi çok farklıydı,” dedi. “Sonbaharda çıkacak bir romanım var ve romanımla ilgili en kötü şey, tüm karakterlerin kulağa aynı gelmesi. Cinsiyeti, ırkı ve yaşı yakalayabildiği gerçeği beni çok şaşırttı ve çok okudum. Uzun zamandır böyle bir şey görmemiştim.”

Tusk’ın Obvious in Hindsight adlı romanı, New York, Austin, Texas ve Los Angeles’ta uçan arabaları yasallaştırmaya yönelik bir kampanya hakkındadır. Belediye Başkanı Bill de Blasio ve belediye meclisinin düzenleyici çabalarıyla mücadele etmek için Uber için çalışmayı da içeren “tüm kariyerime biraz saçma bir yaklaşım” olarak nitelendirdi. Uber’in 2019’daki halka arzından sonra kendisine yaklaşık 100 milyon dolar değerinde öz sermaye ödendi.

Geçen yıl Tusk, Medium’da yazdığı bir kitapçı açtı, “hem çok eğlenceli hem de bugünlerde her şeyden çok insanları kandırmakla ilgili görünen siyasetteki çalışmalarımdan hoş bir değişiklik olabilir. Aşağı Doğu Yakası’ndaki kitapçının adı P&T Knitwear, birkaç blok ötedeki büyükbabası ve bir ortağının 1952’den kalma kazak ve gömlekler sattığı mağazaya bir saygı duruşu niteliğinde.

Bağımsız kitabevleri genellikle dar alanlarda sıkışıp kalıyor, ancak bazıları pandemi sırasında açıldı. Peki ya P&T triko? Para kazanıyor mu?

Tusk bir röportajda “Hayır, hayır, öldürüleceğim” dedi. “Bu kitapçıya sahip olmak para yakmak gibi.” Ancak diğer girişimlerinden mağazanın zararını karşılamaya yetecek kadar para kazandığını söyledi.

40 yaşındaki Fofana, 2011’de açıldığından beri Brooklyn Matematik ve Araştırma Okulu’nda öğretmenlik yapıyor. “Yakında hiçbir yere gitmeyeceğini” ve 35.000 doları çöpe atmayı planladığını söyledi.

“Para yazmak çok zor,” dedi, “bu yüzden geldiğinde onu harcama konusunda temkinli olmamı sağlıyor.”

Hava durumu

60’lara yakın, çoğunlukla güneşli bir günün tadını çıkarın. Gece hava parçalı bulutlu olacak ve sıcaklıklar 40’ların ortalarına kadar düşecek.

İKAMELİ OTOPARK

18 Mayıs’a kadar geçerlidir (Yükseliş Günü Kutlaması).

Bir dizi TV reklamını ve gazete reklamını ve hatta “Siyahların Hayatı Önemliyse, Benim Madenimi Korumanız Gerekmez mi?” New York’ta mentol aromalı sigaraları yasaklamak için.

Bir tarafta Big Tobacco var. Diğer tarafta halk sağlığı grupları ve ulusal bir sigara karşıtı kuruluş var.

Arada, beyaz sigara içenlere göre daha sık mentollü sigara içen siyah sigara içenler vardır. Meslektaşım Luis Ferré-Sadurní, tütün şirketlerinin uzun süredir mentol markalarını, beyaz içicilere göre kalp krizi, felç ve diğer tütünle ilgili nedenlerden ölme olasılığı daha yüksek olan siyahi içicilere pazarladığını yazıyor. Gıda ve İlaç İdaresi, mentollü sigaraların normal tütünden daha kolay bağımlı hale getirildiğini ve bırakılmasının daha zor olduğunu söylüyor.

En çok satan mentol markalarını yapan Altria ve RJ Reynolds, Hochul çalışanları ve düzinelerce Albany milletvekiliyle bir yasağın etkisiz bir kamu politikası olacağı konusunda tartışan lobicilere yüzbinlerce dolar harcadı. İki şirket ayrıca yasakla mücadele eden bir market ticaret grubuna en az 135.000 $ bağışladı.

Muhalifleri, reklamlara ve milletvekillerini Hochul’un önerisini desteklemeye ikna etmeye çalışmak için bir milyon dolardan fazla harcadı.

Önerilen yasak iyi niyetli olsa da, buna karşı çıkan bir grup bakan da dahil olmak üzere bazı siyah liderleri kızdırdı. Mentollü sigaralar yeraltına indikçe ve yetkililer satıcılara baskı yaptıkça siyahlarla polis arasındaki karşılaşmaların artabileceğinden korkuyorlar.

Bir yasağın diğer siyah muhalifleri, bunun siyah sigara içenlerin tercih ettiği nikotine yönelik acımasız bir saldırı olacağını söylüyor. Hochul’un önerisi, sadece mentollü sigaraların değil, aynı zamanda aromalı purolar ve sigarilloların yanı sıra aromalı dumansız tütünün de dahil olduğu tüm aromalı tütün türlerinin yasaklanmasını gerektiriyor.

Bayan Hochul, eyalet yasama meclisini kontrol eden Demokratları ile kapalı kapılar ardında görüşmeye devam ettiği eyalet bütçesine dahil tüm sigaralara yasağı ve paketi başına 1 dolarlık vergi zammı istiyor. Vali geçen ay yaptığı açıklamada, “Bu bir halk sağlığı sorunu” diyerek, yasağın “hayat boyu sigara bağımlılığı yolunda ilerleyen” yeni bir nesli önlemeyi amaçladığını da sözlerine ekledi. 2022 Ulusal Gençlik Tütün Araştırması, sigara içen ortaokul ve lise öğrencilerinin yüzde 85’inin aromalı e-sigaraları tercih ettiğini ortaya koydu.

Sevgili günlük:

1 numarada soğuk bir Pazar gecesi şehir merkezinden eve gittim. Tren kalabalıktı ama sıcak bir vagonda oturdum ve iyi hissettim.

Birkaç durak sonra bir şarkıcı arabayı eğlendirdi ve 66. Cadde’de indim. Dönen çıkış kapısına geldiğimde kayak şapkamı aldım.

HAYIR! Pürüzsüz ince sıcak yeni şapkam neredeydi? Onu çıkarıp cebime koymak yerine kucağıma koyduğumu fark ettim. acemi hatası.

Kapılar kapanırken arkamı döndüm ve trene koştum. Neyse ki, cam pencerenin arkasında bir tren sürücüsü karşımda duruyordu. Biraz abartılı hareketler yaptım ve dikkatini çektim: Şapkam – Onu bıraktım!

Bana acıma ve sabırsızlık karışımı bir ifadeyle baktı ve kapıları açtı. Yolcular da sabırsızca bana baktılar. Arabaya binmeden önce tereddüt ettim. Kapıların arkamdan kapanmasından korkuyordum.

Oturduğum yerin önünde yerde şapkamı gördüm. Bağırdım ama orada oturan kişi kulaklık takıyordu ve beni duyamadı.

Başka bir yolcu baktı, bana baktı, şapkayı gördü ve kulaklıklı adamın dikkatini çekti. Aldı ve kapıma fırlattı.