Yapay zeka, John Jay College’daki mezuniyet oranını nasıl 32 puan artırdı?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Yapay zeka, John Jay College’daki mezuniyet oranını nasıl 32 puan artırdı?
Günaydın Çarşamba. Bugün John Jay College’ın mezuniyet oranını yüzde 86’ya çıkaran yazılıma göz atıyoruz. Ayrıca Bağımsızlık Savaşı haini Benedict Arnold’un nerede unutulmadığını veya affedilmediğini de öğreneceğiz.

Dara Byrne mezuniyet oranlarına o kadar şaşırdı ki üç kez kontrol etti. İki yıl içinde John Jay College’daki mezuniyet oranı yüzde 32 puan artarak yüzde 86’ya yükseldi.

“Çok etkileyiciydi” dedi.

O zamanlar müdür yardımcısı olan Byrne, yapay zekaya, özellikle de örneğin öğrencilerin notlarının daha düşük olup olmadığını ve mezun olmaları için onlara yeterli kredi saatini verecek derslere kayıtlı olup olmadıklarını analiz eden yapay zeka destekli yazılıma itibar ediyor.

Yazılım, her öğrenci için akademik danışmanlara hangi öğrencilere odaklanmaları gerektiğini söyleyen bir “risk puanı” oluşturdu. John Jay Üniversitesi’ndeki iki akademik danışmandan biri olan Dana Prieto, “Kimin biraz daha fazla ilgiye ihtiyacı olduğunu bilmek zor olabilir” dedi ve risk puanları okuldan ayrılma olasılığını gösteren öğrencilerin bireysel koçluk da dahil olmak üzere ekstra yardım aldığını açıkladı. .

Byrne, yapay zeka yazılımının bundan en fazla yararlanabilecek yaklaşık 200 öğrencinin belirlenmesine yardımcı olduğunu söyledi. Yazılımın neyi yapamayacağını da açıkça ortaya koydu: “Yapay zeka bize öğrencilerin deneyimlerini anlatamaz ve stratejiler sunamaz” dedi. “Bu hâlâ akademik danışmanların rolü olacak.”

Prieto, yazılımın tahminlerinin gizli olduğunu açıkça belirtti. Prieto, “Öğrencilere mezun olamama riskiyle karşı karşıya olduklarını asla söylemek istemiyoruz” dedi. “Bunu kendimize saklayacağız.” Öğrencilerin damgalanmasını önlemek için John Jay, yazılımın sonucunu “destek sonucu” olarak adlandırıyor.

John Jay’in yapay zekayla ilgili deneyi, devlet üniversitelerinin mezuniyet oranlarıyla mücadele ettiği bir dönemde gerçekleşti: Kayıt yaptıran birçok öğrenci hiçbir zaman diploma alamıyor ve birçoğunun bu noktaya ulaşması altı yıldan fazla zaman alıyor. New York Eyaleti’nde üniversiteden ayrılanların sayısı lisans öğrencilerinin iki katıdır ve devlet üniversitelerine kayıt yaptıranların önemli bir bölümünü oluşturan düşük gelirli öğrencilerin diplomalarını tamamlayıp mezuniyet gününe gelme olasılıkları daha düşüktür.

Eyaletin devlet üniversitesi sistemi, öğrencilere ulaşım ve ders kitapları için para vermek gibi stratejiler kullanarak öğrencilerin diplomalarını tamamlama yolunda ilerlemelerini sağlamak için farklı bir yaklaşım deniyor. SUNY, 16 yıl önce başladığından bu yana New York Şehir Üniversitesi katılımcılarının mezuniyet oranlarını kabaca iki katına çıkaran bir programı genişletiyor. Öğrenciler, ulaşım masrafları ve ders kitabı ücretlerinin yanı sıra öğrenim ve özel ders ücreti olarak yılda yaklaşık 2.000 ABD Doları karşılığında tam zamanlı eğitim almayı ve akademik danışmanlarla düzenli toplantılar yapmayı taahhüt ederler.

John Jay’de kullanılan yazılım, küresel bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan DataKind tarafından tahmine dayalı olacak şekilde geliştirildi ve notlar ve ders yüklerinin yanı sıra demografik bilgileri ve diğer değişkenleri de hesaba kattı. John Jay yetkilileri neyin ölçüleceğini bulmanın projenin önemli bir parçası olduğunu söyledi.

Byrne, AI yazılımının o kadar başarılı olduğunu ve bu sonbaharda altı adede kadar CUNY kampüsüne ihraç edileceğini söyledi. Alphabet’in kar amacı gütmeyen kolu ve Google yan kuruluşu olan Google.org, projeyi diğer üç DataKind AI girişimini de kapsayan 1,8 milyon dolarlık bir hibe ile finanse etti. Google.org, diğer CUNY okullarına da yayılması için yaklaşık 500.000 ABD doları taahhüt etti.

Prieto bana bir başarı öyküsünden bahsetti: Yapay zeka yazılımı, 2009 yılında John Jay’e giden, diplomasını alamadan ayrılan ve 2021’de yarı zamanlı eğitim için geri dönen bir öğrenciyi tespit etmişti. “Lisans diplomasını almak istiyordu” dedi. “John Jay’de geçirdiği süre boyunca zorluklar yaşadı ve annesi öldükten sonra ailesini geçindirmekte zorluk çekti.”

Geçen bahar mezuniyet törenine katıldı. Yapay zeka yazılımı olmasaydı bunu bulamaz mıydım diye sorduğumda, “Aldığımız veriler öğrencilerimizle daha iyi bağlantı kurmamı sağlıyor.”

Hava durumu

Bugün güneşli bir hava ve 70’lerin ortalarında yüksek sıcaklık bekleniyor. Geceleri sıcaklıklar 58°C civarına kadar düşüyor.

ALTERNATİF OTOPARK

Pazartesi’ye (Yom Kippur) kadar geçerlidir.

New York’tan son haberler
Benedict Arnold: Unutma, affetme

Liman kenti New London, Connecticut, Eylül 1781’de gökyüzünü dumanla dolduran ve düzinelerce kişinin ölümüne yol açan bir İngiliz baskınına liderlik eden, Devrimci Savaş’tan dönek Benedict Arnold’u affetmedi.

Bir bilim adamının belirttiği gibi: Arnold’u yakan şehir şimdi onu kukla olarak yakıyor.

Arnold New York’ta da unutulmadı. Gelecek hafta, Albany’deki New York Eyalet Müzesi, West Point, New York’taki stratejik Amerikan kalesini İngilizlere devretmeye yönelik hain planını bozan üç sömürgeciden birine verilen madalyayı sergileyecek.

Kukla yakma, Arnold’un şehrin evlerini ve işyerlerini ateşe verdiği sıralarda, Eylül ayı başlarında New London geleneğini canlandırmak için Flock Theatre adlı bir topluluk tarafından düzenlenen bir sokak tiyatrosu. Sokak tiyatrosu üzerine araştırma yapan ve Manchester Üniversitesi’nde (evet, Birleşik Krallık’ta) öğretim görevlisi olan David Calder, New London etkinliğinin hiçbir şekilde “intikam amaçlı, kinci bir olay” olmadığını, ancak “çok şakacı, muzaffer bir ifade gibi göründüğünü” söyledi. “.” hayatta kalmanın ve sürekliliğin.”

Arnold, sömürge ordusunda tümgeneral rütbesine yükselmişti, ancak savaş ilerledikçe İngilizlere bilgi verdi. “Özgürlüğe Fethedildi” kitabının yazarı Eliot Cohen, Amerika’nın erken dönem askeri mücadeleleri hakkında, onun ihanetinin George Washington’u mahvettiğini söyledi: “Eğer Arnold bir hain olsaydı, kime güvenebilirdik?”

Bu fikir, Belediye Başkanı Michael Passero’nun Arnold heykeli için meşaleyi yakmasından önce New London’da dönüyordu. Arnold’un doğduğu kasaba olan Norwich, Connecticut’ta sömürge döneminden kalma bir müzede yeniden canlandırıcı olarak çalışan Robert Lecce, “Bizden biri olduğunu düşündüğümüz bu adam bize karşı çıkıyor” dedi.

Madalya, Washington tarafından, diğer iki New York milisiyle birlikte Binbaşı John Andre’yi yakalayan ve Washington’un Arnold’un West Point komplosunun “acımasız hainliğini” açığa çıkaran Isaac Van Wart’a takdim edildi. Sonunda Andre asıldı; Arnold İngiliz hatlarının gerisine kaçtı.

Van Wart ve milis arkadaşlarına madalya verildi. Van Wart Madalyası ailede kaldı ve onu yatağının altındaki bir ayakkabı kutusunda saklayan soyundan gelenlerin değerli mülkiyetiydi. 2020 yılında vefat etti ve şubat ayında müzeye bağışlandı. (Ulusal Mücevher Enstitüsü başkanı Judith Price, 2011 yılında diğer ikisinin 1970’lerde New York Tarih Kurumu’ndan çalındığını yazmıştı.)

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Uzun kollu

Sevgili günlük:

1,80 boyundayım ve 70’li yaşlarımın başındayım, rüzgar çok sert esmediği sürece soğuk havalarda bile sadece uzun kollu hafif bir spor gömlekle ve montsuz yürüyüşe çıkabiliyorum 30 derece.

Böylesine soğuk bir günde Yukarı Batı Yakası’ndan Central Park’ı geçmek ve Metropolitan Sanat Müzesi’nde birkaç saat geçirmek için yola çıktım.

72. Caddede doğuya doğru yürürken ters yönde yürüyen muhtemelen 80’li yaşlarında bir kadın hızlı adımlarla bana doğru yürüdü ve sağ işaret parmağıyla göğsümü işaret etti.

“Genç adam” dedi, “hemen eve git ve bir ceket giy.”

—Spencer Karpf

Agnes Lee tarafından resimlenmiştir. Gönderimleri buraya gönderin Ve Büyükşehir Günlüğü hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.