Vergi mükelleflerinden 162.000 dolar aldı ve oyların %6'sını aldı

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,104
0
0
Vergi mükelleflerinden 162.000 dolar aldı ve oyların %6'sını aldı
Günaydın Bugün Pazartesi; James Barron bu hafta izinli. Bugün, eyaletin fon eşleştirme programı aracılığıyla 162.000 dolardan fazla para alan ve geçen haftaki Demokratların ön seçimlerinde oyların yüzde 6'sından azını alan bir eyalet Meclis adayına bakıyoruz. Ayrıca New Jersey düzenleyicilerinin neden Donald Trump'ın iki golf tesisindeki içki ruhsatlarını incelediklerine dair ayrıntıları da öğreniyoruz.

New York eyaleti, Queens'teki eyalet meclis koltuğu için kaybeden bir adayı, düzenleyici kurumlara sunduğu belgeler el kitaplarında istenen bilgileri içermemesine rağmen, kampanyası için vergi mükelleflerinden 162.000 dolardan fazla parayla ödüllendirmek için olağandışı yollara başvurdu.

Bu aday Dao Yin, geçen hafta Demokratların ön seçimlerinde oyların yüzde 6'sından azını alarak büyük bir yenilgiye uğradı.

Haberler önseçimlerden kısa bir süre önce Yin'in kampanyasının paranın çoğunu almak için sahte bağışlar yaptığını ve sahte imzalar sunduğunu ortaya çıkardı. Perşembe günü, eyaletin Kamu Kampanyası Finans Kurulu, kuralları sıkılaştırmayı ve gelecekteki suiistimalleri önlemeyi amaçlayan bir acil durum kararını oybirliğiyle kabul etti.

Eyaletin, büyük ölçüde New York şehrinin yaklaşık 40 yıl önce Edward Koch yönetimi altında oluşturduğu programı örnek alan yeni eşleştirme fonları programı kapsamında, adaylar, küçük bağışlar aldıklarına dair kanıt sunmaları halinde, kampanyalarını finanse etmek için vergi mükelleflerinden para alabiliyorlar. Kendi seçim bölgelerindeki destekçiler.

Yin, 299 kişiden 27.648 dolar topladığını, bireysel bağışların yüzde 80'inin en az izlenebilir bağış şekli olan nakit olarak listelendiğini bildirdi. Bu yıl devlet yardımı alan hiçbir aday Yin kadar nakit paraya bu kadar bağımlı değildi.

Devletin eşleştirme fonu sistemi, şehrin köklü sisteminden daha cömert; bu da Yin'in kampanyasının nispeten küçük özel bağışlara rağmen neden bu kadar çok para aldığını açıklıyor. Rekabetçi yarışlardaki eyalet adayları, 5 ila 250 dolar arasındaki bağışın her bir doları için 12 dolara kadar kamu finansmanı alabiliyor.

Hükümetin cömertliğinin amacı, Yin'in söylediği gibi, küçük bağışlara güvenen adayları ödüllendirerek Albany'deki büyük paranın etkisini azaltmaktı.

Ancak Times, Yin'in sunduğu bağış kartlarından bazılarının sahte imzalar taşıdığını tespit etti. Ve Yin'in kampanyasına bağışçı olarak listelenen en az 26 kişi hiçbir şey bağışlamadıklarını söyledi. Yin'in bağışçı olarak tanımladığı diğer 11 kişi artık Yin'in kayıtlarında listelenen adreslerde yaşamıyor.

Adı Yin'in bağışçıları listesinde yer alan Raheem Zadran, “Bu çılgınlık” dedi. “Ben bu adama hiçbir şey bağışlamadım. Onun kim olduğunu bilmiyorum.”

Geçen hafta onaylanan değişiklik, adaylar tarafından gönderilen bağış toplama kartlarının telefon numaralarını veya e-posta adreslerini içermesini gerektiriyor. Sistemin politikaları zaten adayların bu bilgileri sağlamasını gerektiriyordu ancak komite, adayların bu bilgileri almaya çalıştıklarını belirten “iyi niyet mektupları” göndererek bu politikaları aşmalarına izin vermişti.

Komite, Yin'in yaklaşık 300 parasal bağış karşılığında bu tür mektupları göndermesine izin verdi. Başka hiçbir aday bu tür mektupları iyi niyetle sunmadı. Komitenin Perşembe günkü eylemi bu açığı kapatmayı amaçlıyordu.

Komisyon üyelerinden Peter Kosinski, Times'ın haberlerinin yönetim kurulunu harekete geçmeye teşvik edip etmediği sorulduğunda, “Kendi sonuçlarınızı çıkarabilirsiniz” dedi.

Geçen hafta komite ayrıca bir aday hakkında kolluk kuvvetlerine bir rapor gönderdiğini söyledi. Ancak komite söz konusu olası ihlallerden veya adayın adından bahsetmedi. Ayrıca bilgiyi hangi emniyet teşkilatına gönderdiği de belirtilmedi.

Albany yönetim kurulu toplantısı, görevdeki Temsilci Ron Kim'in 2013'ten bu yana temsil ettiği LaGuardia Havaalanı ve Citi Field'ın doğusundaki bölgede ön seçimi kazanmasından iki gün sonra gerçekleşti.

Haziran başında Yin, bu kadar çok sayıda sahte bağışçının isimlerinin ve imzalarının açıklama raporlarında nasıl yer aldığını tartışmadı ancak kampanyasının hatalar yapmış olabileceğini kabul etti. Kampanyası daha sonra Çince yayın yapan haber kaynaklarına “sarsılmaz bir güvenle” gönderilen bir bildiride, “eşleşen fon gereksinimlerini karşılamak için gerekli tüm prosedürleri takip ettiğini” söyledi.

Ancak Yin'in bağışları tam olarak nasıl harcadığı belirsizliğini koruyor. Haziran ayı başında panele elinde 93.168 dolar bulunduğunu belirten bir rapor sundu. Ön seçimden önceki son iki haftanın kampanya harcamalarına ilişkin başka bir rapor 15 Temmuz'da yayınlanacak.

Hava durumu

Güneşli bir gün olacak, rüzgar saatte 18 ila 14 mil arasında olacak ve sıcaklıklar 70 ila 80 derece arasında olacak. Akşam sıcaklıkları 60 derece civarına yerleşecek, rüzgar hızı ise 7 ila 10 mil/saat olacak.

DİĞER TARAFTA OTOPARK

Perşembe (Bağımsızlık Günü) tarihine kadar geçerlidir.

New York'tan son haberler
New Jersey, Trump'a ait iki golf kulübünün içki ruhsatlarını inceliyor

Eski Başkan Donald Trump'ın New Jersey'deki iki golf mülkü, artık bir suçlu olduğu için eyalet düzenleyicilerini içki ruhsatlarının yenilenmesi gerektiğine ikna etmek zorunda.

New Jersey Alkollü İçecek Kontrol Bölümü geçici müdürü Kirstin Krueger, alkollü içecek kontrol başkan yardımcısı Donald Trump Jr.'a yazdığı bir mektupta, suçlu kararının “bu lisans sahibinin hâlâ söz konusu lisansı almaya yetkili olup olmadığı konusunda endişeleri artırdığını” söyledi. Trump Organizasyonu. New Jersey yasalarına göre eyalet, “ahlaki ahlaksızlık suçundan hüküm giymiş kişilere” içki ruhsatı vermiyor.

Bedminster'daki Trump Ulusal Golf Kulübü ve Colts Neck'teki Trump Ulusal Golf Kulübü olmak üzere iki golf tesisi için içki lisansları bir yıl süreyle geçerli olup süresi dün sona erdi. İki kulübün, lisanslarla ilgili duruşmanın Trenton'da yapılacağı 19 Temmuz'a kadar içki servisi yapmasına izin verilecek. Bu, Trump'ın Manhattan'da 34 suçtan mahkum edilmesinin planlanmasından sekiz gün sonra.

Trump'ın avukatı Cuma günü yorum talebine hemen yanıt vermedi.

BÜYÜKŞEHİR Günlüğü

Kıyılmış peynir

Sevgili günlük:

Bir Pazartesi akşamı Bronx'taki Jackson Hewitt vergi dairesine gidiyordum. Akşam yemeği için bir Bengal restoranında durdum. Ertesi gün için iki samosanın yanı sıra akşam yemeği ve öğle yemeğiyle ayrıldım.

Metro istasyonuna geldiğimde saat 21.00'di. Etrafıma baktım ve platformda bir çocuk fark ettim. Bir video oyunu oynuyordu.

Samosa kutusunu açtım ama bir tanesini sosa batıramadan çocuk sözümü kesti.

“Affedersiniz hanımefendi” dedi. “Su için bir dolarınız var mı?” Susadım.”

Yemeğimi bir kenara koydum.

“Hadi gidelim” dedim.

Aşağı indik.

“Aç mısın?” diye sordum ona.

“Evet” dedi.

Köşedeki kurutulmuş tavuk, ekmek meyvesi ve buharda pişmiş balıklarıyla ünlü bir Jamaika restoranına gittik.

“Lütfen hanımefendi” diye sordu çocuk, “şarküteriye gidebilir miyiz?”

Yakınlarda bir tane bulduk. Kıyılmış peynir ve Arizona buzlu çayı sipariş etti. Parayı ödedim ve tren istasyonuna doğru yürüdük.

Tren hemen yanaştı. İçeri girdik ve çocuk sandviçi çıkardı. Doktor olmak istediğinden bahsedip doğranmış peynirini yerken dinledim.

“Odaklan,” demeye başladım. Daha fazlasını söyleyemeden bana sarıldı ve iyi geceler dedi.

Bir sonraki durakta inip Jackson Hewitt'e gittim.