Uefa Football Board, futbolun geleceği için şampiyonlar ve antrenörlerden oluşan bir takım – Calcio

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
İtibaren Mourinho ile Ancelottiitibaren Zidane ile MaldiniLigin ilk toplantısına katılacak çok sayıda teknik direktör ve eski futbol yıldızı var.UEFA Futbol Kurulutarafından onaylanan danışma organı UEFA İcra Komitesi bu ayın başlarındaki Lizbon toplantısında. Kurumsal ancak bağımsız bir organ olan Kurul, futbolla ilgili düzenleme, hakemlik ve oyuncu refahı gibi temel konularda görüş bildiren bir danışma işlevi yürütecektir. Yeni yönetim kurulu üyeleri, olağanüstü futbol başarıları ve kusursuz uluslararası itibarları nedeniyle seçildi. Birçoğunun kariyeri İtalya ile bağlantılı: Daha önce bahsedilen isimlere ek olarak, eski Nerazzurri kaptanı da var. Javier Zanetti ve koç Fabio Capello. Gibi diğer ülkelerden gelen efsanelerde bir eksiklik yoktur. Philipp Lahm Ve Rio Ferdinand.

UEFA Futbol Kurulu, Ceferin: “Futbolu ve değerlerini koruyoruz”

“UEFA, on yıllardır yetenekleri ve felsefeleriyle futbol tarihini yazan insanların, futbol oyununu ve onun temel değerlerini korumak olan ortak hedefimizi paylaşmak için saha dışında bir araya geldiklerini görmekten mutluluk duyuyor.” Her zaman söylediğimiz gibi: Önce futbol!” diyen UEFA Başkanı, Aleksander Ceferin, 5 Nisan’da Lizbon Olağan Kongresinde yeniden seçildi. Nyon’daki Avrupa Futbol Evi’nde yapılması planlanan “Yönetim Kurulu” toplantısına İtalyan futbolunun eski bir tanıdığı başkanlık edecek. Zvonimir Boban, şimdi teknik direktör ve UEFA futbol başkanı. Eski Milan’a katılacak George MarchettiUEFA sekreter yardımcısı ve futbol direktörü ve robert rosettiUEFA hakem başkanı.

UEFA Futbol Kurulu ilk toplantısında neleri görüşecek?

İlk toplantının gündeminde hakemlik, VAR, el dokunma ve oyuncu davranışları ile müsabaka konuları ve oyuncu sağlığı ile ilgili konuların tartışılması yer alıyor. Yönetim kurulu toplantıları yılda bir yapılacak olup, ihtiyaç duyulduğunda üyeler toplanabilir.

UEFA’dan iklim değişikliğine karşı kampanya

Daha sürdürülebilir bir futbol. Bu yaz Gürcistan ve Romanya’da yapılması planlanan bir sonraki 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası göz önüne alındığında, UEFA “Daha Temiz Hava, Daha İyi Oyun” kampanyasına devam edecek. Girişim, hava kirliliğinin halk sağlığı üzerindeki zararlı etkileri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kötü hava kalitesi futbolcuların sağlığını da etkiler. Bazı araştırmalar, yüksek düzeydeki kirliliğin oyun hızını %15 oranında azaltabileceğini göstermiştir. UEFA’nın küresel ısınmaya karşı savaşı, stadyumlarda uygun atık yönetimi ve maçlar sırasında karbon emisyonlarının azaltılması etrafında şekilleniyor. “Hava kirliliği ile ilgili çalışmalardan elde edilen veriler endişe verici. Aralık 2020’de Avrupa İklim Paktı’nı imzalayan Ceferin, “Futbolun güçlü sesini bu konudaki farkındalığı artırmak ve bir şeyleri değiştirmek için yaratıcı ve eğlenceli çözümler önermek için kullanacağız” dedi.

konular