Trump’ın avukatı, Carroll davasındaki kararı temyize götürme sözü verdi

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Trump’ın avukatı, Carroll davasındaki kararı temyize götürme sözü verdi
Aşağı Manhattan adliyesinin dışında, Donald J. Trump’ın avukatı Joseph Tacopina, duruşmanın birkaç açıdan adil olmadığını ve müvekkilinin karara itiraz etmeyi planladığını söyledi.

Bay Tacopina, federal mahkemede davayı denetleyen Yargıç Lewis A. Kaplan’ın birkaç kararda Bayan Carroll’a karşı önyargılı davrandığını söyledi. Mahkemeyi “son derece önyargılı” olarak nitelendirdi.

İlk olarak, Bay Tacopina, yargıcın, E. Jean Carroll’ın avukatlarına, Bay Trump’ın ünlü statüsünün kendisine sormadan kadınları öpme ve cinsel organlarını tutma fırsatı verdiğiyle övündüğü “Access Hollywood” kasetini jüride oynatmasına izin verdiğini söyledi.

Bay Tacopina, “Bu davada hayal bile edilemeyecek şeyler oldu,” dedi. “New York’ta adil yargılanamazsınız” diye ekledi.

Bay Tacopina, Bay Trump’ın ifade vermeme kararını savundu.

Tacopina, “Bir sirk atmosferiydi ve o burada olsaydı, daha çok bir sirk olurdu,” dedi. Bay Trump’ın “‘Ben yapmadım mı?'” demekten fazlasını yapabileceğini de sözlerine ekledi ve bunu burada yeminli olarak söyledi. Negatif bir şeyi kanıtlamak zor.”

İsimsiz jürinin özellikle Bay Trump’a haksızlık ettiğini düşündüğünü söyledi.

“Bu insanların geçmişi hakkında bir şeyler söyleyebilirdik” dedi. “Maalesef, avukatlardan bile uzak tutulan isimsiz bir jüriye sahip olmanın adil veya doğru olduğunu düşünmüyorum.”

Kararın Trump’ın başkanlık kampanyasını rayından çıkarıp çıkarmadığı sorulduğunda, Bay Tacopina tek kelimeyle yanıt verdi.

“Hayır,” dedi.