Trump tecavüz davasının 7. günü: Carroll’ın davası sona erdi

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Trump tecavüz davasının 7. günü: Carroll’ın davası sona erdi
Manhattan tecavüzüyle ilgili eski Başkan Donald J. Trump’a karşı açtığı dava mahkemede bekleyen yazar E. Jean Carroll’ın avukatlarının, onun adına son tanıkları sunduktan sonra Perşembe günü davasını düşürmesi bekleniyor.

Aynı zamanda, İrlanda’da seyahat eden Bay Trump, şimdiye kadar kaçındığı bir şey olan Bayan Carroll’a ve duruşmaya başkanlık eden yargıca tekrar saldırdı.

Reuters’in haberine göre Trump Perşembe günü güneybatı İrlanda’daki Doonbeg golf tesisinde golf oynarken prosedür için New York’a dönebileceğini söyledi. “Bana asılsız suçlamada bulunan bir kadın için geri dönmek zorundayım ve son derece düşmanca davranan bir yargıcım var” dedi.

Bayan Carroll, Bay Trump’ın 1990’ların ortalarında Bergdorf Goodman lüks mağazasının soyunma odasında kendisine tecavüz ettiğini ifade etti, ancak Bay Trump bu iddiayı reddediyor.

Bay Trump’ın açıklaması, avukatı Joseph Tacopina’nın mahkemede Bay Trump’ın ifade vermeye gelmeyeceğini ve hiçbir tanığın Bay Trump’ın savunması hakkında yorum yapmayacağını söylemesinin ardından geldi. Bay Trump’ın İrlanda’daki ifadesinden, ifade vermeye mi yoksa sadece savunma masasından yargılamaları gözlemlemeye mi niyetli olduğu net değildi.

Reuters, İrlanda’daki davaya ilişkin yaptığı açıklamada Trump’ın, “Zengin bir adama veya benim durumumda ünlü, zengin ve siyasi bir kişiye karşı asılsız iddiaların olmasına izin verilmesini utanç verici buluyorum. “

Bay Trump’ın ifadesinde Bayan Carroll’a yönelik sert eleştirisi, Federal Bölge Mahkemesi Yargıcı Lewis A. Kaplan’ın gazabını çekebilir. yanlış hikaye” ve “uydurma dolandırıcılık”.

Yargıç Kaplan o sırada Tacopina’ya, Bay Trump’ın sosyal medyadaki yorumlarının “tamamen uygunsuz” olduğunu söyledi ve Bay Trump’ın davadaki jüriyi etkilemeye çalıştığını ima etti. Yargıç Kaplan, Bay Trump’ın aşağılama yaptırımıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Bay Trump’ın oğlu Eric, günün ilerleyen saatlerinde Bayan Carroll’ın davasının önde gelen bir destekçisinin motivasyonlarını eleştiren kendi açıklamasını tweetledikten sonra, mahkeme heyetinden Yargıç Kaplan, daha ciddi düzeltici eylemlere ihtiyaç duyulabileceğini ima etti. Ayrıntılı bilgi vermemesine rağmen, Bay Trump’ın bir duruşmada bir jüri üyesini yolsuzca etkileme veya sindirme çabalarını yasaklayan bir federal yasayı ihlal ediyor olabileceğini ima ediyor gibi görünüyordu.

depozito reddi

Bayan Carroll, saldırının 1990’ların ortasında bir lüks alışveriş merkezi Bergdorf Goodman’ı ziyaret ederken meydana geldiğini söyledi. Döner bir kapıdan geçerken, Bay Trump içeri girdi ve onu tanıdı, ona tanıklık etti ve bir arkadaşına hediye alması için alışveriş yapmasına yardım etmesi için onu ikna etti. Eski başkanın ona iç çamaşırı bölümündeki soyunma odasında tecavüz ettiğini söyledi.

Çarşamba günü Bayan Carroll’ın avukatı Roberta A. Kaplan, Bay Trump’ın Ekim 2022’deki ifadesinden jüri klipleri için rol aldı.Bir noktada kendisine iddiadan sonra Bergdorf ile hiç temasa geçip geçmediği soruldu.

“Kimseyle iletişime geçmek zorunda değildim” diyen Trump, bunun nedeninin saldırının asla gerçekleşmemesi olduğunu da sözlerine ekledi. “Bu en saçma, iğrenç hikaye” diyor. “Sadece uyduruldu.”

mahkeme salonunda

Bayan Carroll’ın avukatları, geçen hafta yaptıkları açılış konuşmasında, jüriye Bay Trump’ın sadece ona değil, diğer iki kadına da “dikkat çekici bir şekilde benzer bir şekilde” saldırdığını gösterme sözü verdiler.

Biri, Jessica Leeds, Salı günü ifade verdi. Diğeri, People dergisinin eski muhabiri Natasha Stoynoff Çarşamba öğleden sonra tanık kürsüsüne çıktı.

Bayan Stoynoff, 2005 yılının sonlarında Bay Trump’ın eşi Melania ile olan birinci evlilik yıldönümü hakkında bir makale hazırlamak için Mar-a-Lago’ya gittiğini anlatırken boğuldu. Bayan Stoynoff, Bay Trump’ın onu bir odaya soktuğunu, kapıyı kapattığını, onu duvara sıkıştırdığını ve onu öpmeye başladığını söyledi. Bayan Stoynoff, “gergin ve biraz şok” olduğunu söyledi.

Bayan Stoynoff, olanları yalnızca birkaç arkadaşına anlattığını söyledi. Ancak on yıldan fazla bir süre sonra, Bay Trump’ın kadınları cinsel organlarından tutmakla kaba bir şekilde övündüğü Access Hollywood kaydının yayınlanmasından sonra, “mide bulantısı” ve “rahatlama” karışımı hissettiğini söyledi. ”

“Çünkü aslında, ilk defa, ah, bunu birçok kadına yapıyor diye düşündüm,” dedi. “Sadece ben değilim.”