SoHo’da neden slime’ı seviyorlar?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
SoHo’da neden slime’ı seviyorlar?
Günaydın Cuma. James Barron’u temsil ediyorum. Bugün SoHo’da bir slime mağazasına bakıyoruz. Ayrıca yolsuzluk suçlamasıyla suçlanan New Jersey senatörü Robert Menendez’in yolculuğunu da öğreneceğiz.

Elleriniz sümük dolu dev kapların içindeyken not defterinize not almak zor olabilir – mavi sümük, sıcak pembe sümük, yoğurduğunuzda çıtır çıtır sesler çıkaran sümük, “şekerli mısır gevreği” gibi kokan sümük – ama. .. Sara Schiller ve Karen Robinovitz, mesele bu.

Ziyaretçilere, balçık ezmenin ve sıkmanın duyusal uyarımına şakacı bir şekilde dalma ve yapışkan iyiliğinin parmaklarının arasından sızmasına izin verme fırsatı vermek için 2019’da New York’ta Sloomoo Enstitüsü’nü açtılar. Kadınlar, çocuklar oynarken kendilerinin (ve yetişkinlerin) insanları cihazlarını kaldırmaya zorlayan uygulamalı yaratıcılığın ve duyusal etkileşimin faydalarını keşfetmeye başlayacaklarını umuyor.

Robinovitz, “İnsanlar ilk başta içeri girip çok sayıda fotoğraf çekiyor, ancak sonunda telefonlarını arka ceplerine koyuyorlar çünkü elbette iki elleri de içlerinde” dedi.

“Enstitü”, SoHo’nun kalbinde yer almaktadır: 12.000 metrekarelik bir Instagram yem oyun odası ve bitişiğindeki hediyelik eşya dükkanı, çocuklar ve gençler için boraks ve Elmer yapıştırıcısı gibi malzemelerin bitmiş işlere karıştırılmasını içeren 2017 Kendin Yap trendinden yararlanmaktadır. . Enstitü, pandemiye bağlı kapanmanın ardından yeniden açıldığından beri 2022’de Chicago ve Atlanta’yı da kapsayacak şekilde genişledi. Houston’da bir lokasyonun bu yılın sonlarında açılması planlanıyor. Gelecek yıl Denver’a bir balçık enstitüsü kurulacağını söylüyorlar.

Sloomoo’da ziyaretçiler, farklı doku, renk ve viskoziteye sahip çok çeşitli yapışkan balçıkları ellerinde öğütebilirler. Ayrıca kendi slime’larını yapabilir, slime’ı odanın etrafına fırlatabilir ve bölmelere giderek slime’ın ezildiğini duyabilirler. Enstitüde video enstalasyonları, oyun odaları, slime küvetleri ve slime’ın popüler kültüre nasıl girdiğine dair bilgiler yer alıyor. (Örneğin: “1968’de Silly Putty Apollo 8 ile aya uçtu” ve “Ocak 2018’de Google, slime’ın 2017’de YouTube’da 1 numaralı trend olduğunu bildirdi.”)

Deneyimin bir bedeli var. New York’ta genel giriş biletleri 48 dolar, balçık şelalesi altında yürümenin “gelişmiş deneyimi” için bilet ise 78 dolar.

Moda ve kostüm tasarımcısı ve stilist Jerome LaMaar, Robinovitz ile LaMaar’ın mütevelli heyeti olarak görev yaptığı Bronx Müzesi aracılığıyla tanıştı. Onu slime denemeye ikna etmeye çalıştı. “Ben slime yapmıyorum dedim; Slime çocuklar içindir.’”

Ancak malzemenin görsel çekiciliğini fark ettiğinde – özel slime’ı için “çok şık” olarak tanımladığı beyaz slime, yarı saydam slime ve parıltıyı kullandı – ona bir şans verdi. Daha sonra başka faydalar da fark etti: Elleri slime ile meşgul olduğunda zihni daha fazla odaklanıyordu. “Kavramlar ve yaratıcı fikirler hakkında düşünmem gerektiğinde slime’ım yanımda oluyor” dedi. “Bunun, uzun Zoom maratonları sırasında zinde kalmalarına yardımcı olmak için çoğu yetişkinin yanlarında bulundurması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum.”

LaMaar ayrıca Sloomoo’yu yeğeni Journey ile tanıştırdı. Journey, bu haftanın başlarında 7. doğum gününde ikinci sınıf ödevini tamamladıktan kısa bir süre sonra, “Bunun hoşuma giden yanı, havadar, kabarık, buzlu ve yumuşak bir his vermesi” dedi.

Daha önce bir dijital etkileyici yetenek ajansının sahibi olan Robinovitz ve bir zamanlar sanat ve konaklama sektörlerinde girişimci olan Schiller de slime’ın verdiği histen hoşlanıyorlar ve bu şirketin fikri de buradan geldi.

Kadınların her biri kişisel yaşamlarında kederle mücadele etti ve teselli buldu ve slime ile oynamanın basit eğlencesini geri kazandı. Schiller, “Bunu dünyaya getirmemiz ve neşeyi yaymamız gerektiğinin farkına vardık” dedi.

Hava durumu

Sıcaklıkların 60’ların altında kalacağı bu akşam su baskını ve şiddetli yağmura hazır olun.

ALTERNATİF OTOPARK

Yarına (Sukot) kadar geçerlidir.

New York’tan son haberler
Menendez hikayesinin ardındaki hikaye

Geçen hafta, kıdemli New Jersey senatörü ve Senato Dış İlişkiler Komitesi’nin Demokrat başkanı Robert Menendez, eşi ve üç iş adamıyla birlikte rüşvet suçlamasıyla suçlanmıştı. Federal iddianame, meslektaşlarımın hükümetin senatör ve eşi Nadine Menendez’e karşı açtığı davayı haber yapma telaşına yol açtı; Mısırlı askeri liderlerle bağları olan bir helal et iş adamıyla olan ilişkisi; ve federal ajanlar tarafından Menendez’in evinde bulunan nakit para, Mercedes-Benz ve külçe altınlar.

Hikayenin merkezinde elbette Bay Menendez var ve bu hafta başında meslektaşım Nicholas Fandos okuyuculara Çarşamba günü suçunu kabul etmeyen zor durumdaki senatöre kapsamlı bir bakış sundu.

Nick’in makalesinden bazı önemli noktalar:

• Bay Menendez siyasi deneyimini, her ikisi de 1980’lerde seçilmiş makamda yetkiyi kötüye kullanma suçlamasıyla mahkum edilen Belediye Başkanları William V. Musto ve Robert C. Botti gibi politikacıların evi olan Union City, New Jersey’de kazandı. Bay Menendez, akıl hocası Bay Musto aleyhinde ifade verdi.

• Yaklaşık yirmi yıldır Bay Menendez, ilişkilerinden ve iş anlaşmalarından şüphelenilen savcıların incelemesi altındaydı. Meslektaşım, “Ofisini onların çıkarlarını geliştirmek için özgürce kullanırken, özel uçak yolculuklarını, lüks tatilleri ve zengin arkadaşlarının diğer ayrıcalıklarını kabul etti ve 2018’de iki partili Senato Etik Komitesi’nden ona sert bir azar aldı” dedi.

• Bay Menendez’in ailesi 1950’lerin başında Küba’yı terk etti ve Union City’de çalıştı (annesi terzi, babası marangozdu). Oğlu siyasi bir temel oluştururken, Kuzeydoğu’daki Latin nüfus da Demokrat Parti’nin üssü olarak ortaya çıktı.

• Bay Menendez’in çocukları artık kendi güç tabanlarına sahip: Kızı Alicia Menendez’in MSNBC’de hafta sonu programı var ve Robert Menendez Jr. 2022’de Temsilciler Meclisi’ne seçildi.

• 2015 yılında, Bay Menendez, müfettişlerin özel uçaklarla lüks geziler, ada villalarında tatiller, vb. 700.000 dolarlık siyasi bağışı destekliyor. Bir duruşma jürinin asılmasıyla sonuçlandı.

Duruşma bittikten aylar sonra eşi olacak Nadine Arslanian ile çıkmaya başladı. Ayrıca yolsuzluk suçlamalarını da kabul etmedi.
BÜYÜKŞEHİR günlüğü

baştan sona oyna

Sevgili günlük:

Sıcak bir yaz akşamında Carroll Gardens’ta akşam yemeği için bir arkadaşımla buluşmaya giderken kaldırımda golf vuruşu yapan bir adamın yanına yürüdüm.

“Ön plan!” dedim, yanından geçtiğimi söyleyerek onu uyardım.

Geçmeme izin vermek için sopasını indirdi.

“Umarım burada devam edebilirsin” dedim.

“Bu dersi sık sık oynuyorum” diye yanıtladı. “Belki kuş bile yaparım.”

–Lisa Ruland