“Soğuk bir öğleden sonra Columbus Bulvarı’nda yürüyordum”

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
“Soğuk bir öğleden sonra Columbus Bulvarı’nda yürüyordum”
soğuk bir günde dondurma

Sevgili günlük:

Soğuk bir öğleden sonra Columbus Bulvarı’nda yürürken aniden bir külah dondurma için güçlü bir istek duydum.

Sanki bu düşünceme cevap olarak, hemen güzel bir dondurmacı belirdi. İçeri girdim ve bir çift sipariş verdim.

Ödeme zamanı geldiğinde, sadece 20 dolarlık bir faturam olduğunu fark ettim. Teklif ettiğimde, genç katip bana hiç bozuk parası olmadığını söyledi. Sonra omuz silkti ve çantayı bedavaya almam gerektiğini söyledi.

Evrenin bana iki kez gülümsediğini hissettim – istersem lezzetli bir gözleme ve bedava.

İkramımın tadını çıkarmak için köşeyi dönerken, zarif yaşlı bir adam waffle’ın lezzetli göründüğünü söylemek için seslendi. İzlenimini doğruladığımda, bunu nereden aldığımı sordu.

Ona söylediğimde burayı 100 kez gördüğünü ama hiç girmediğini söyledi.

“Birazdan gidip büyük bir gözleme alacağım” dedi.

Evren bana yeniden gülümsemiş gibi hissettirdi.

-Cheryl Vichness

metro aşk

Sevgili günlük:

Met Müzesi’nde kağıt kalpler ördükten sonra
bu soğuk, soğuk cuma gecesinde
Eve metroyla gittik.

Bir kadın bir Beyoncé şarkısı söyledi
ve Beyoncé olup olmadığını sordum
ve öyle olduğunu söyledi.

Başka bir kadın kırmızı varak kağıdı katlıyordu.
Origami kalp yaptığını gördüm.
Bu yüzden örülmüş kalplerimizden birini ondan aldım
ve bana kendisininkini verdi.

— Esther K Smith

Mükemmel siyah çizme

Sevgili günlük:

Şehrin çoğu Dünya Kupası Finallerini izlerken, ben mükemmel kışlık ayakkabı arayışıyla SoHo sokaklarında dolaştım.

Küçük bir butikte dururken gözüme bir çift siyah asker botu ilişti. Satış görevlisine benim bedenimde olup olmadığını sordum.

“İyi seçim,” dedi. (Şaşırma. Tezgahın arkasından çıktığında aynı çifti giydiğini gördüm.)

Daha sonra Bed-Stuy’daki daireme geri döndüm. Dairemin kapısına geldiğimde, market alışverişimden aldığım çantanın bende olduğunu rahatsız edici bir şekilde fark ettim ama çantamı ve onunla birlikte cüzdanımı ve anahtarlarımı kaybetmiştim.

O öğleden sonra uğradığım çeşitli dükkanları hatırlayarak zihinsel olarak adımlarımı takip ettim. Çantayı nereye bırakmış olabileceğimi bulamadım.

Yorgundum ve hava kararıyordu ama aptalca bir görev olacağına inandığım Manhattan’a geri döndüm. Futbol taraftarları barlardan dışarı akın etti ve öğleden sonranın sakinliği yerini daha çılgın bir enerjiye bıraktı.

Daha önce ziyaret ettiğim her mağazaya geri döndüm ve metro istasyonunu aradım. Çantadan iz yok. Sonunda aramayı bıraktım ve eve döndüm.

Oraya vardığımda, binanın önünde yaklaşık yarım düzine gençten oluşan bir grup toplanmıştı. İlk düşüncem birinin parti verdiğiydi.

Yaklaştığımda durdular. Kimse onu içeri almadı.

Biri beni görünce “Sen Michelle misin?” diye sordu. “Çantanızı Canal Street istasyonunda bulduk ve bizzat iade etmeyi deneyeceğimizi düşündük.”

Mükemmel siyah botlar artık hafta sonumun en önemli özelliği değildi.

– Michelle Berry

Şükran gününden önceki gün

Sevgili günlük:

Yerel bir şef tarafından iki kişilik geleneksel olmayan bir ziyafet olması gereken Şükran Günü’nden önceki Çarşamba günü, kocam akşam yemeği konusunu düşündü. Pizza önerdim ve sonra bazı işleri halletmek için ayrıldım.

“Ya da hindi ve çörek için Mani’ye giderim,” dedi ben çıkarken, Yukarı Batı Yakası’ndaki yerel bir pazarı ima ederek.

İşimden eve dönerken Manis’in yanından geçtim ve ani bir hareketle içeri daldım. Eve geldiğimde, aldığım organik hindi ve patatesli çörek paketini mutlu bir şekilde havaya kaldırdım.

Kocamın ağzı açık kaldı.

“Pizza sipariş ettim!” dedi.

Krallar anından bir hediye.

Ama bekleyin, dahası var.

Aşçı Şükran Günü’nde geç kaldı. 16:00 teslimatınız 17:00’a taşındı. Sorun değil.

Birkaç dakika sonra bana kanayan elinin bir fotoğrafını gönderdi. Havuç doğrarken yanlışlıkla kesti ve acil servise kaldırıldı.

Hindi burger lezzetliydi.

— Naomi Serviss

Geç gelenler

Sevgili günlük:

Metropolitan Opera’da The Hours’un performansındaydım. Avizeler açılmadan hemen önce, hepsi bastonlu çok sayıda yaşlı insan bir anda gelmiş gibiydi.

“Bütün o sopalar ne olacak?” diye mırıldandı yanımdaki bir adam.

Görünüşe göre geç kalanlardan biri olan bir kadın onu duydu.

“Silindir şapkalarımızı çıkardığımız molaya kadar bekle,” dedi.

– Adene Wilson

Okumak tüm son girişler ve bizimki Gönderim Yönergeleri. Bize e-posta ile ulaşın günlük@Haber veya takip et
@NYTMetro Twitter’dan.

Agnes Lee’nin çizimleri