Siyasi içeriden biri olan Tricia Shimamura pazar günlerini nasıl geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Siyasi içeriden biri olan Tricia Shimamura pazar günlerini nasıl geçiriyor?
Tricia Shimamura, günlerini Manhattan İlçe Başkanı Mark Levine’in toplum işleri müdürü olarak şehri dolaşarak geçiriyor. Sokak partilerinden yeni göçmenleri karşılamaya kadar her konuda yardımcı oluyor.

Bu, 2021’de Yukarı Doğu Yakası Kent Konseyi’ne aday olan 34 yaşındaki Bayan Shimamura’da yankı uyandıran bir görev. Kendisi Japon ve Porto Riko kökenlidir ve kendi bölgesini temsil eden ilk siyahi kişi olacaktır.

Lisanslı bir sosyal hizmet uzmanı olan Bayan Shimamura, New York’tan eski bir Demokrat kongre üyesi olan Carolyn Maloney’nin özel kalem yardımcısı ve Columbia Üniversitesi’nde hükümet işleri direktörüydü. Liderlik becerilerini geliştirmek ve siyasi makamlara aday olmak için kadınlarla birlikte çalışan çeşitli kuruluşların yönetim kurullarında görev yapıyor.

Pazar günleri, Bayan Shimamura, aile zamanını topluluk çalışmasıyla birleştiriyor; bu, yorucu ama canlandırıcı bir denge. Avukat olan kocası Dov Gibor (44) ve iki oğulları Teddy (4) ve Oliver (1) ile birlikte yaşıyor.

Bayan Shimamura, “Teddy geçenlerde 2017 Kadınlar Yürüyüşü’nün bir resmini gösterdi ve ‘İşte annemin çalıştığı yer’ dedi” dedi. Şöyle ekledi: “Çocuklarımın beni çalışırken görmesi benim için çok önemli.”

KALKIN, PARLAYIN, OYNAYIN Pazar günleri çocuklarım benim çalar saatimdir. Beni 6.30 gibi uyandırıyorlar. E-postalarımı kısaca kontrol ediyorum. Dikkat etmemi gerektiren acil bir iş durumu olmadığını bildiğimde evdeki işlere daha fazla odaklanabiliyorum.

Dov’a birkaç dakika daha uyumasını sağlamaya çalışıyorum. Oğullarımın odasındaki Magna fayans ve oyuncakların miktarını atlayıp açık alanı olan bir alan buluyorum. Uzanıyorum, peluş bir hayvanı yastık olarak kullanıyorum, oğullarımın oynamasına izin veriyorum ve bana izin verdikleri sürece gözlerimi kapatıyorum.

Krep ve Dedikodu Sabah 08.00 sıralarında kahvaltı için yola çıktık. Sokakta gördüğümüz insanların çoğu antrenmanlarını yeni bitirdikleri için spor kıyafetleri giyiyor ve onlara imreniyorum; ya da onlar bitkin ebeveynler ve ben onlar için üzülüyorum.

Doğu 76. ve 2. caddedeki Ella’s Cafe’den krep alıyoruz. Teddy’nin büyük bir iştahı var. Kahvaltıda kahve içiyorum ve o insan büyüklüğünde bir yemek yerken korku ve huşu içinde arkama yaslanıyorum. Ollie çoğunlukla masayı ya da peçeteyi çiğniyor.

On vakanın dokuzunda bir seçmen ya da tanıdığımız bir komşuyla karşılaşıyoruz ve kahvaltımızın yarısı mahalle dedikodularından oluşuyor. Harika ve küçük bir kasaba hissi veriyor.

İŞE GERİ DÖN Kahvaltıdan çıkıp patronumla buluşuyorum. İşimin büyük bir kısmı ilçedeki en önemli konulara göz kulak olmak. Pazar takvimimiz çok çeşitli olabilir: Bir park temizliği, bir topluluk kitlesi, bir basın toplantısı, hepsi bir günde gerçekleşebilir. Ben çalışırken çocuklarımıza bakabilecek bir partnerim olduğu için çok şanslıyım.

Saha çalışmasının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Mahallelerde neler olup bittiğine ve yapılması gereken takip eylemlerinin olup olmadığına dair fikir sahibi olabiliyorum. Mark ve ben olaylar, çocuklarımız ve yerel drama hakkında konuşacağız. Birlikte çok iyi çalışıyoruz.

Mark çoğu zaman çalışmaya devam ediyor. Küçük çocuklarım olduğunu biliyor, bu yüzden öğleden sonra 2 civarında CitiBike’a atlayıp eve gidiyorum.

TEMİZ HAVA Hemen çocuklarımın yarattığı pisliği temizlemeye koyuldum. Ollie meyve yemeye başlayacak, böylece duvarlarımızda ve zeminde muz, şeftali veya karpuz lekeleri olacak. Dov çocuklarla tartışmakla meşgul, ben de araya girip işleri biraz halletmeye çalışıyorum.

İşimiz bittiğinde onları dışarı çıkaracağız. Tek odalı bir dairemiz olduğu için mümkün olduğunca dışarıda olmaya çalışıyoruz.

Şehirdeki en sevdiğim yerlerden biri olan East River Esplanade boyunca yürüyüş yapıyoruz ve Carl Schurz Park ya da John Jay Park’ta son buluyoruz. Her zaman arkadaşlarımızla ve komşularımızla buluşuruz, böylece bu bir oyun buluşması haline gelir. Saat 16.30 civarında çocuklar yeterince bitkin düşene kadar burada kalıyoruz ve ardından banyo, akşam yemeği ve yatak arasında geçiş yapıyoruz.

Buzdolabını boşaltın Çocuk doktorumuz bundan hoşlanmayacaktır ama gerçek şu ki hep birlikte yemek yemiyoruz. Çocuklarım hala kolay yeme aşamasında. Ollie’de püre ve yoğurt olacak. Teddy sebzeli burger veya kabaklı makarna alıyor. Avokado, nohut ve yeşil bir şey olacak. Yorkville CSA’da olduğumuz için şanslıyız. Salı günleri teslim alıyoruz, bu yüzden hedefim pazar günü buzdolabını boşaltmak.

Akşam yemeğinden sonra Dov çocukları uyutur. O güzel altın zaman, akşam 7:30 civarı, biraz yavaşlayacağım. Birkaç e-posta ve mesaj gönderiyorum ve birkaç komşuyla görüşüyorum.

Akşam 8 civarında yemek yiyoruz. Farro ya da kinoa yapıyorum. Yumurta veya fasulye ve CSA’mızdan kalan sebzeleri yeriz. Dov da benim gibi baharatlı yiyecekleri seviyor. Bizim yemeklerimiz ile oğlanlarınki arasındaki en büyük fark jalapeno ve pul biber miktarıdır. Dov jalapeno kaburgalarının tamamını yemekte ısrar ediyor.

RESİM VE “PODCASTLAR” Akşam yemeğinden sonra resim yapıyorum. Pandemi sürecinde resim tutkumu yeniden keşfettim. Sinirlerimi sakinleştirmenin bir yolu. Mahallemden sahneler çiziyorum: Esplanade, FDR Drive, kampanya yaptığım köşe, kuru temizlemecilerimiz. Resim yaparken topluluk kurulu kayıtlarını dinliyorum. Neredeyse bir podcast dinlemek gibi.

YAZIM ARI VE YATAK Sonra Dov ve ben hafta için bir plan yapıyoruz: neler oluyor, kim akşam yemeği yiyor, kim toplantı yapıyor? İkimiz de Dört Özgürlük Demokratik Kulübü’ne üyeyiz. Kulüp toplantılarımız olduğunda Dov bizzat gelecek. Çocuklarla birlikte olup onları yatırabilmek için evden dinliyorum.

Akşam 23.00 civarında işleri bitiriyoruz. Uyumadan önce Haberler Yazım Yarışması’nın sonuçlarını karşılaştırıyoruz. Ben iyiyim ama Dov olağanüstü. Son derece hırslıyım ve o kadar iyi olmasam da, bugünün Kraliçe Bee ile ondan önce tanışacağım gün olacağı konusunda sonsuza kadar iyimserim.