Shevchenko’dan Ukrayna’yı desteklediği için ‘United Onlus’a teşekkür – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
721
0
0
Milano – “Ukrayna için Birleşmiş” yardım gecesi vesilesiyle verdiği olağanüstü destek için ‘United Onlus’a teşekkür etmek istiyorum. Toplanan fonlar, eziyet çeken ülkemdeki Irpin’deki stadyumun yeniden inşa edilmesini mümkün kılacak. Mutluyum ve minnettarım. Ayrıca yakınlığı ve sürekli desteği için Giorgio Armani’ye, her zaman yanımızda olan AC Milan’a, Milano’daki gece vesilesiyle duyarlılıkları ve cömertlikleri ile bu önemli hedefe ulaşmamızda etkili olan Serie A’daki tüm kulüplerine teşekkür ederim. Andriy Shevchenko bu sözlerle, 20 Şubat’ta Milano’da Excelsior Hotel Gallia’nın zarif ortamında düzenlenen yardım gecesi ‘Ukrayna için Birleşik’nin büyük başarısı için ‘United Onlus’a teşekkür etmek istedi. Etkinlik, Ukrayna halkını desteklemek için bir bağış toplama girişimi için spor dünyasını, girişimciliği ve kurumları içeriyordu.

Akşam saatlerinde Andriy Shevchenko, Serie A ekipleri, Armani ve girişim sayesinde genel farkındalığı artırmak için Başkan Volodymyr Zelenskyi’nin bir video katkısını ve Lega’ya teslim edilen başkanın kendisi tarafından imzalanmış bir Ukrayna bayrağı getirdi. İcra Kurulu Başkanı Luigi De Siervo tarafından temsil edilen Serie A. Mevcut Serie A takımlarının başkanları, Ukrayna’nın Irpin şehrinde çatışmada tamamen yıkılan futbol stadyumunun yeniden inşasıyla ilgili masrafları karşılamaya karar verdi.

Yardım gecesine futbol dünyasının çeşitli temsilcileri katıldı: AIC Genel Müdürü Gianni Grazioli, Cagliari Başkanı Tommaso Giulini, Inter Piero Ausilio Sportif Direktörü, Juventus Başkanı Gianluca Ferrero ve CFO Francesco Calvo Lazio Sportif Direktörü Igli Tare, Milan Sportif Direktörü Frederic Massara, Monza Onursal Başkanı Paolo Berlusconi ile birlikte Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Adriano Galliani, Parma Sportif Direktörü Mauro Pederzoli, Roma CEO’su Pietro Berardi, İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Salernitana Danilo Iervolino, CEO Maurizio Milan, Spezia Başkanı Philip Platek, Hellas Verona Başkanı Maurizio Setti ile birlikte. Turizm Bakanı Daniela Santanchè, Dışişleri Müsteşarı Maria Tripodi, Lombardiya Bölgesi Başkanı Attilio Fontana ve Milano Belediye Başkanı Giuseppe Sala’nın katılımıyla iş ve siyaset dünyasından da büyük katılım oldu. Her zaman Ukrayna davasına yakın olan ve bu vesileyle Olimpia Milano başkanı Leo Dell’Orco tarafından temsil edilen Giorgio Armani bile etkinliğe ve bağış toplamaya büyük ve kararlı bir katkı yaptı.
Birleşik Onlus