Shakespeare Parkta bu yaz Hamlet’i yönetecek

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Shakespeare Parkta bu yaz Hamlet’i yönetecek
The Public’in sanat yönetmeni Oskar Eustis, Leon’un Much Ado’daki çalışmasından o kadar etkilendiğini ve ondan bir sonraki yapmak istediği parçayı seçmesini istediğini ve Hamlet’te karar kıldıklarını söyledi. Eustis, “Şimdiye kadar yazılmış en büyük oyun,” dedi, “o yüzden Everest’te bir deneyelim.”

Eustis, Blankson-Wood’dan büyük umutları olduğunu da söyledi. “Şaşırtıcı derecede karizmatik bir oyuncu ve iç yaşamının karmaşıklığı ve seyirciyle bağlantı kurma yeteneği onu olağanüstü bir Hamlet yapacak” dedi. (Blankson-Wood’un müzikal tiyatro geçmişi var ve bu “Hamlet”in jeneriğinde Jason Michael Webb’in bestesi yer alıyor. Eustis, Blankson-Wood için “Onun güzel şarkı söyleyen sesinin tamamen boşa gitmediğinden şüpheleniyorum,” dedi.)

Eustis, yapımın “çağdaş bir havaya sahip olacağını” ancak gerçekleşeceği kesin zaman ve yerin henüz kesinleşmediğini söyledi. Oyuncu kadrosunun çeşitli olacağını söyledi, ancak “Hamlet’imizin intikam ve şiddet idealleri ile affetme ve anlayış idealleri ve hatta rasyonellik arasında bölünmüş genç bir siyah adam olması Kenny ve benim için kesinlikle önemli. Bu şeyler arasında çiftleşme felç oldu. ”

Eustis, “Hamlet” hakkındaki düşüncelerinin, prömiyeri bu baharda Broadway’de yapılacak olan, Güney Amerika’da geçen Shakespeare oyununun bir riff’i olan, yakın zamanda Pulitzer Ödüllü drama “Fat Ham”dan etkilendiğini söyledi. kısmen halk tarafından üretilir. Eustis, “‘Fat Ham’ ve ‘Hamlet’i aynı anda oynayacağımızı gerçekten umuyorum,” dedi, “çünkü bu iki oyun birbiriyle çok güzel konuşuyor.”

Salgına giden yıllarda, Shakespeare Parkta sezonunu, genellikle İşçi Bayramı hafta sonu veya buna yakın bir tarihte, profesyonel ve amatörlerin karışımıyla klasik bir hikayenin müzikal uyarlaması olan kısa süreli bir Bayındırlık İşleri prodüksiyonu izledi. aktörler oynadı. Oradaki son yeni Bayındırlık İşleri üretimi 2019’da Hercules idi, ancak Eustis geliştirme aşamasında olan üç tane olduğunu söyledi. Bayındırlık İşleri yapımının bu yaz gerçekleşmesini beklediğini, ancak bunun ne zaman ve nerede gerçekleşeceğini henüz bilmediğini söyledi.