Seedorf, Milan ve San Paolo’nun eski ihtişamları arasındaki maç sırasında gergin: Josué ile zorlu yüz yüze karşılaşmanın videosu – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Eski zaferler arasındaki maç Aziz Paul Ve MilanoTam otuz yıl önce Kıtalararası Kupa finalinde rakipler, dostluk maçından başka bir şey değildi. Morumbì maçı, Dodò’nun hat-trick’i ve Ricardo Oliveira’nın Milan golüyle 4-1 sona erdi. Ancak maçın sonunda atmosfer kızıştı. Kanatta koşarken, Clarence Seerdorf kelimenin tam anlamıyla eski Paulista orta saha oyuncusu tarafından yere serildi Josué. Hollandalı ayağa kalktı ve rakibiyle sert bir şekilde yüz yüze geldi. İkili, takım arkadaşlarından ayrıldı ancak uzaktan sözlü olarak birbirleriyle yüzleşmeye devam etti.

Josué’nin versiyonu

Josué olayları kendi versiyonunu anlattı. “Seedorf benden girişleri zorlamamamı istedi ve ben de ona endişelenmemesi gerektiğini söyledim. Ama benim oyun tarzım bu, ona haksız davranmadım.” Maçın sonunda Seedorf ironik bir yorum yaparak konuyu küçümsedi: “Bazı durumların anlaşılması gerekiyor… bir dahaki sefere öyle olacak”. Ancak Seedorf birkaç dakika sonra tartışmalı olmaya devam etti. Bir gazeteci ona Botafogo’nun Brezilya şampiyonluğundaki sezonu hakkında fikrini sorduğunda cevap vermeyi reddetti ve ayrıldı. Uzaklaşırken bir şeyler mırıldanarak onu orada bıraktı ve başını salladı, “Yanlış… yanlış soru.” 47 yaşındaki Hollandalı orta saha oyuncusu, teknik direktör olarak kariyerine başlamadan önce, son iki sezonu Botafogo’da profesyonel olarak oynadı ve doğruyu söylemek gerekirse pek başarılı olmadı.

Konular