Scarnecchia: “Milano Katedrali’nin önünde kalp krizi geçirdim. Kalbimi ameliyat ettiler, artık iyiyim” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
788
0
0
“Sizinle hastane yatağından konuşuyorum. Ayın 3’ü Pazar günü saat 22:00 civarında, Milano Duomo’sunu geçerken kalp krizi geçirdim. Otele gitmek için arabayı park etmiştim ve kasıklarımda korkunç bir ağrı hissettim. Sandıkta, bu harika anıtın merdivenlerine oturdum, oradaydım ve ‘eğer gerçekten şimdi hayatım sona erecekse, arkamda tarihi eserle fotoğrafımı çekerler’ dedim ama çok şükür öyle olmadı çünkü seninle konuşuyorum.” Roberto ScarnecchiaKariyerini her şeyden önce Roma formasına bağlayan 65 yaşındaki eski futbolcu, pazar akşamı başına gelenleri Instagram’da yayınladığı videoda anlatıyor. “Nişanlı bir çift yanımdan geçti,” diye devam ediyor, artık aşçı olan Scarnecchia. O bir doktordu, merdivenlerde oturduğumu gördü ve bana iyi olup olmadığımı sordu, yemek yiyip yemediğimi sordu, ona hayır dedim ve sonra hemen aradı. beni acilen Milano’daki San Luca’ya götüren ambulans ve sabahın 1’inde kalp ameliyatı yapıp canımı aldılar.”

“Kalp krizinin pek çok türü var, araba kazası demek gibi ama pek çok şey olabilir. Bu kesinlikle başlangıçta alınmıştı, atardamarı koroner arterlere götüren yolların enfarktüsüydü, üç tane var yolları ve bunlardan biri tamamen tıkandı, kolesterolden değil ama muhtemelen herkesin başına gelebilecek biraz yorgunluk ve stresten dolayı” diye ekledi Scarnecchia, yaşananları büyük bir netlikle anlattı. “Böylece beni biraz saçlarımdan tuttular. Tıkalı atardamarı açmak için sondayla gelip bana stent takmadan önce birkaç saattir kalbim ağrıyordu, çünkü diğerleri serbestti ve diyelim ki Her şey yolunda gitti, bilincimi hiç kaybetmedim, hep uyanık kaldım, kusmadım, sırt ya da böbrek ağrısı gibi klasik kalp krizi belirtileri yaşamadım” diye ekledi eski futbolcu.

“En azından benimki gibi bir hayat yaşayan, spor, sağlıklı beslenme ve düzenli bir hayat yaşayan, biraz yaşlı insanlara bir tavsiyede bulunmak gerekirse, belki az uyuyorum, ara sıra koroner arterleri ziyaret etmeleri gerekiyor. A Koroner tarama biraz invaziv, belki bir yıl veya altı ayda hayatınızın birkaç saatini kaybedersiniz ama durumunuzu değerlendirirsiniz.Kalp krizi her zaman beslenmeye, kolesterole, zayıf kalbe bağlı değildir ama orada var Bunun pek çok nedeni var ve stres altındayken bile check-up, hatta elektrokardiyogram çektirmek hayatınızı kurtarabilir. Ben iyiyim, birkaç gün sonra çıkıp tekrar işime dert olmaya başlayacağım. Herkese merhaba.”