Save the Children, Avrupa sınırlarında mahsur kalan göçmen çocuklara yardım etme kampanyası olan 'belirleyici maç'ı başlatıyor – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
788
0
0
Vesilesiyle Euro 2024, Çocukları kurtarmak kampanyayı başlat “Belirleyici maç”Referansları arasında İtalyan Federico Chiesa, Alessandro Del Piero ve Marco Tardelli gibi iki büyük eski dünya şampiyonu ve eski Inter oyuncusu Nicola Ventola da yer alıyor: amaç, göçmen küçüklerin yolculukları sırasında karşılaştıkları acımasız gerçekliğe dikkat çekmek. ve Almanya turnuvasını takip edecek taraftarları, Avrupa Birliği'nin savaştan, şiddetten ve yoksulluktan kaçan çocuklara yardım ve koruma sunması için harekete geçmeye davet etmek.

Çocukları Kurtarın mesajı

“Herkesin gözü zaten Avrupa Şampiyonası'nın oynanacağı futbol sahalarında” diye altını çiziyor Çocukları kurtarmak. “Fakat en önemli maç AB sınırını çizen çizgide oynanan maçtır. Bunu oynayanlar, girmenin neredeyse imkansız hale geldiği Avrupa'daki “oyun alanı”nın dışındaki sınırda engellenme veya reddedilme riskiyle karşı karşıya kalan göçmen çocuklardır. Kenar çizgisinin dışında olanlara gelince. Avrupa Birliği belirleyici oyunuyla karşı karşıya; bu oyunu kazanmak için, koruma isteyen erkek ve kız çocuklarına destek sunarak bir dayanışma savunucusu olduğunu kanıtlaması gerekiyor: yalnızca kurucu değerlerine sadık kalarak zafere ulaşabilir”.

2024 yılında şu ana kadar 3.000'den fazla refakatsiz yabancı çocuk İtalya'ya çıktı; bu, deniz yoluyla gelen yaklaşık 23.000 kişinin %13'üne tekabül ediyor.

Konular