Sara Gama milli takımdan ayrıldı. Juventuslu futbolcu: “Mavili 18 yıl boyunca her şeyimi verdim”

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
FLORANSA. Milli takımda neredeyse 18 yıl geçirdi, 139 kez Azzurri'de forma giydi. 23'üncü Cuma günü Viola Park'ta İrlanda'ya karşı oynanacak 140'ıncı maç, olağanüstü bir maceranın sonuncusu olacak. Sara Gama Milli takımdan ayrılma: Juventus oyuncusunun tercihi Club Italia ve teknik komiser ile paylaşılıyor Andrea SoncinBu, İtalyan kadın futbolunun yeni bir boyuta taşınmasına en çok katkıda bulunan oyunculardan birinin İtalyan kariyerine son veriyor. 27 Mart'ta 35 yaşına girecek olan Gama, FIGC başkanının kutlama forması ve flama takdim edeceği özel bir günde kol bandıyla İrlanda karşısında sahaya çıkacak. Gabriele Gravina.

Gama: “Olağanüstü bir yolculuktu, her şeyimi verdim”

Gama'nın sözleri, “Bugün resmi olarak İtalyan milli takımından ayrılma kararını açıklıyorum. Neredeyse yirmi yıl önce milli altyapı takımlarının başlattığı, inanılmaz duyguların ve büyük değişimlerin yaşandığı olağanüstü bir yolculuk oldu. Her şeyimi verdim ve büyük bir saygıyla bu anın her adımını benimle anında paylaşan koçla anlaşarak ayrılmaya karar verdim. Büyük potansiyelini bir kez daha ortaya koyan bir gruba, geleceğin sağlam temellerinin atılmasına ve doğru değerlerin aktarılmasına katkıda bulunduğum yeni bir döngünün başlangıcında, şimdi ayrılmaya karar verdim. Her şeyin başladığı yerden, Coverciano'muzdan ve taraftarların milli takımımızın önemli adımlarına tanıklık ettiğini bildiği bir şehirden geçerek buradan ayrılıyorum.

“Oynamak ve ilham vermek için bedenimi ve zihnimi kullandım”

Burada, futbolumuzun beşiğinde büyüdüm ve yol boyunca tanıştığım insanlardan çok şey öğrendim. Bu yüzden hikayemizi paylaşan herkese teşekkür ederiz. Aileme, takım arkadaşlarıma, çalışanlara, profesyonellere ve taraftarlara. Birlikte mavi olan hepimize. Oynamak için bedenimi ve zihnimi kullandım. Bunları ayrıca saha içinde ve saha dışında konuşmak ve ilham vermeye çalışmak için de kullandım. Bugün bu sözlerin ve jestlerin bazılarının işe yaradığını söyleyebilirim. Bu oyuna ve bu formaya olan bu farkındalık ve sevgi, yanımda taşıyacağım şey olacak. Beni seven ve bu mavi gömlekle yanımda temsil edildiğini hissedenlere teşekkür ederim. Elbette, bununla ifade edildiğimi hissettim. İnsanlara teşekkürler, çünkü farkı yaratanlar insanlardır ve biz de bunun çoğunu yaptık.”

2006'da milli takıma ilk adımını attı

Gama'nın kararı, İsviçre'de yapılması planlanan 2025 Avrupa Şampiyonası elemelerinin başlamasına iki aydan az bir süre kala geldi: Trieste doğumlu defans oyuncusu tarafından dört kez oynanan bir Avrupa Şampiyonası (2009, 2013, 2017 ve 2022), Buna İtalya'nın 20 yıllık aradan sonra katılmaya hak kazandığı 2019 Dünya Kupası da eklendi. Ancak Sara, Temmuz 2008'de Tours'da da oradaydı; 19 Yaş Altı milli takımı, İtalyan kadın milli takımının kazandığı tek kupa olan Avrupa kategorisi şampiyonluğunu kazandı. Ancak geçen yıl Avustralya ve Yeni Zelanda'da düzenlenen Dünya Kupası'na, dönemin İtalyan teknik direktörü Milena Bertolini tarafından dışlandığı için katılmadı: bu karar sansasyon yarattı. Gama daha sonra Eylül ayında yeni teknik direktör Soncin tarafından milli takıma çağrıldı.

Gama, A Milli Takım'daki ilk maçına iki yıl önce, 17 Haziran 2006'da Ukrayna'nın Mariupol kentinde Dünya Kupası elemeleri için geçerli bir maçta çıkmıştı. Bu, Juventus defans oyuncusunun, Tavagnacco, Chiasiellis, Brescia ve yurt dışında Amerika Birleşik Devletleri'nde Pali Blues ve Fransa'da PSG formalarıyla geçmişe sahip olan savunma oyuncusunun sayıca dördüncü İtalyan kadın futbolcu olmasına yol açan 139 maçın ilkiydi. milli takımdaki görünümleri. Mart 2007'de milli takımdaki ilk golünü attığı İrlanda takımının önünde 140 numarayla bir çember kapanacak ve İtalyan futbolu Sara Gama'ya hak ettiği podyumu sunacak.