Sahilde geçen bir hafta sonundan sonra Astor Place Cube eve geliyor

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,109
0
0
Sahilde geçen bir hafta sonundan sonra Astor Place Cube eve geliyor
Günaydın Bugün Salı. Hafta sonunu Hamptons’ta geçiren Manhattan’daki bir dönüm noktasına bir göz atacağız. Yeni polis komiseriyle de görüşeceğiz.

Hafta sonunu Hamptons’ta geçiren pek çok Manhattanlı gibi, ünlü bir dönüm noktası New York’a dönmek zorunda kaldı.

Devasa Astor Place küpü, Long Island’ın Doğu Yakası’nda kocaman bir yıldızdı çünkü 2,5 metre boyunda, 1.800 pound ağırlığındaydı ve Southampton, NY’daki Hamptons Güzel Sanatlar Fuarı’nın girişinin hemen yanında duruyordu.

Ve artık taşınmaz bir nesne değildir. Curbed’in bir zamanlar dediği gibi, yarım yüzyıldan fazla bir süredir “sarhoş NYU öğrencileri ve meraklı turistler tarafından döndürüldükten” sonra 2021’de artık yapmadığı şekilde tekrar dönebilir.

Şimdi, ortopedik tedavi ile bir kaplıca tedavisinden yeni çıkmış olan küp, Manhattan’a doğru yola çıktı. Sanat fuarı Pazar günleri kapalıdır; Pazartesi sabahı, bir vinç küpü bir kamyona kaldırdı ve onu uzaklaştırdı. Küpten sorumlu olan şehrin Ulaşım Departmanı, restore edilen heykelin açılışını bu sabah için planladı.

Küpün hareketsizliği, Mayıs ayında Astor Place’den kaldırılmasının nedenlerinden biriydi. Bir de Pisa Kulesi gibi eğildiği endişesi vardı.

Ulaştırma departmanı, küpü yatay ve dikey olarak dengelemek için bir beşik kurmuştu. Ancak bu, onu filme almaktan alıkoydu – ve ulaşım departmanının sanat departmanı başkanı Michelle Villar’ın geçen yıl ifade ettiği gibi, film çekmek “New York deneyiminin bir parçasıydı”.

New York deneyiminin ne kadar önemli bir parçası olduğu, onu yaratan sanatçı Tony Rosenthal için sürpriz oldu. Yeniyken yerine oturmasını beklemişti ama olmadı. Daha sonra, “dönmenin insanların bundan zevk almasında bu kadar önemli bir faktör olduğunun farkında olmadığını” söyledi.

2009 yılında hayatını kaybeden Rosenthal da işlerin böyle kalmasını beklemiyordu. Eskiden “Alamo (Küp)” olarak bilinen Küpü geçici bir kurulumdan başka bir şey olarak tasavvur etmedi. Ancak, önerilen altı aylık kalış, yerel sakinlerin şehre onu kaldırmaması için dilekçe vermesinin ardından kalıcı hale geldi. Yol boyunca isim değişti: Rosenthal’ın karısı Cynthia Rosenthal, boyutunun ona 18. yüzyıl San Antonio Misyonunu hatırlattığını söyledi. Kocasının orijinal başlığı “Ortamdaki Heykel” idi.

Restorasyonun bir parçası olarak küp, heykeller yapan ve onaran Connecticut’taki bir dökümhaneye gönderildi. Orada 100.000 dolara mal olduğu tahmin edilen bir yenileme, Rosenthal’ın mülkü tarafından finanse edildi. Mülkün müdürü Dave Petrie, küpün yaklaşık 20 yıl boyunca dönmesini sağlayacak hava koşullarına dayanıklı yeni bir döner mekanizma aldığını söyledi.

Oradan, bazı ziyaretçilerin tekrar uğradığı Hamptons’daki sanat fuarına kamyonla gitti. Petrie, “Gerçek ‘Alamo’yu gördüklerine inanamıyorlar” dedi. “Yeni bir heykel gördüklerini sanıyorlar. Beş kat boya.” İçi bile boyanmıştı, dedi.

Yavaşça çevirdi. İlk kez 1990’ların başında henüz gençken büyük bir etki yaratan bir nanoteknoloji şirketinin genelkurmay başkanı Chad Johnson da aynısını yaptı. “15 kişiydik” dedi. “Hareket etmiyor.”

Bu, birkaç yıl sonra, yine sanat fuarında olan Jolee Sanchez’in de dahil olduğu bir grup arkadaşıyla geri döndüğünde oldu. “Aşağıdaki WD-40 mıydı bilmiyorum ama hareket etmeye başladı” dedi. “Doğruydu. ‘Onlar artık New York City’nin bir parçası’ dedi. Küpü Astor Place’de döndürdün.'”

Hava durumu

80 derecelere yaklaşan sıcaklıklarla akşam saatlerine kadar devam edecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa hazırlanın. Geceleri sıcaklık 70°C’nin altına düşer.

ALTERNATİF OTOPARK

15 Ağustos’a (Meryem Bayramı) kadar geçerlidir.

New York’tan son haberler
Caban, Latin Amerika’nın ilk polis komiseri oldu

Ayarın kendisi önemliydi: Edward Caban, 32 yıl önce kariyerinin başında atandığı South Bronx Borough’da polis komiseri olarak yemin etmişti.

55 yaşındaki Caban, New York Şehri Polis Departmanının başına geçen ilk Latin kökenliydi. Belediye Başkanı Eric Adams, polis memurları ve şehir liderlerinden oluşan bir kalabalığın “Eddie, Eddie, Eddie” sloganları atmasıyla Caban’ın atanmasının “tarihi” önemi olarak adlandırdığı şeye odaklandı. Belediye başkanı, “Bu sadece İspanyolca konuşan topluluk için değil, inanılmaz bir an” dedi. “Bu, tüm şehir ve tüm ülke için harika bir an.”

Daha önce birinci komiser yardımcısı olarak görev yapan Caban, Keechant Sewell’in komiser olarak görev yaptığı 18 ay boyunca Adams’la yakındı. Geçen ay istifa eden Sewell, Caban’ın yemin törenine katılmadı; Komiser olarak deneyimi hakkında bilgi sahibi olanlar, özerk hareket etme çabalarında hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Meslektaşlarım Maria Cramer ve Karen Zraick, Bronx’taki 40. Pistten Manhattan’daki polis merkezine yükselişi departman müfettişleriyle olan anlaşmazlıklarıyla kesintiye uğrayan yeni komiserin kritik bir anda ülkenin en büyük polis teşkilatını devraldığını yazıyor.

Şehirle yapılan başarılı sözleşme müzakerelerinin ardından moral düzeldi, ancak sendika liderleri, departmanın hala memurları erken emekli olan üyeler veya diğer kurumlara kaptırdığını ve polis vahşetini kınayan protestoların ardından memurların bunalmış veya cesaretlerinin kırıldığını söylüyor. Polis Memurları Birliği’nin yeni bir lideri var, Patrick Hendry, Polis Hayırseverler Derneği Başkanı olarak yerini aldığı adam Patrick Lynch’in aksine, perde arkası bir figürdü – “ya al ya da-” ” Meslektaşım Chelsia Rose Marcius’un tanımladığı gibi, neredeyse çeyrek asırdır belediye başkanlarıyla mücadele eden 21.000 aktif üye için “bırak-it megafon”.

Adam’ın Ocak 2022’de göreve gelmesinden sonraki aylarda sorun haline gelen suç da azaldı. New York’ta silahlı saldırı sayısı bu yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 25 düştü. Ancak banliyö sakinleri ve birçok New Yorklu, sokakta veya metroda suça kurban gitmekten korkuyor.

Törende Caban adına konuşan Adams, silahlı saldırılar ve cinayetler azalırken Sewell’in departmanın sorumluluğunu üstlenmesine yardım ettiğini söyledi. Adams, Caban’ın terfi etmesine izin vermek için departman başkanlarının saflarını atlayarak, geçen yıl Caban’ı komiser yardımcısı yapmak için bastırmıştı. İlgili ilişkiler hakkında bilgisi olan birkaç yetkili, Caban’ın daha sonra Sewell’i atlayarak polis departmanı meseleleri için belediye başkanını sık sık aradığını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Pete’in Camaro’su

Sevgili günlük:

Amerika’ya 1971’de Troy, NY’deki Rensselaer Polytechnic Institute’ta yüksek lisans yapmak için geldim.

Fazladan para kazanmak için geceleri bir hamburgercide çalıştım. Gece müdürü Pete adında benim yaşlarımda genç bir adamdı.

Arkadaş olduk ve sonunda New York’a günübirlik bir gezi yapmaya karar verdik. Pete’s Camaro’ya gittik.

Kasabada bulunduğum tek zaman, Truva’ya giderken iniş yaptıktan sonra JFK havaalanından geçerken oldu. Pete Utica’da büyümüştü ve şehre hiç gitmemişti. Günü dolaşarak geçirdik ve metroyla Canal Caddesi’ne gidip geri döndük.

Akşam yemeği zamanı geldiğinde, Pete sokakta bir adamı durdurup Mamma Leone’nin yerini sordu. Adam bize restoranın yolunu gösterdiğinde oldukça şaşırdım. Orada yediğimiz harika akşam yemeğini hala hatırlıyorum.

Truva’ya dönme zamanı geldiğinde, Pete arabayı sokakta durdurdu.

“Hey, bize Binbaşı Deegan’a nasıl gideceğimizi söyleyebilir misiniz?” diye sordu yanımızdaki arabanın şoförüne.

“Beni takip edin” dedi şoför. “Ben oraya gidiyorum!”

-Ranjan Sonalkar

Agnes Lee’nin çizdiği. Başvuruları buraya gönderin Ve Büyükşehir Günlüğü hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Sabah görüşürüz. — JB

PS İşte bugünün Mini bulmacalar Ve Heceleme yarışması. Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz..

Melissa Guerrero ve Ed Shanahan, New York Today’e katkıda bulundu. Ekibe nytoday@Haber adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu bülteni gelen kutunuza almak için buradan kaydolun.