Roma-Feyenoord, Hollandalı ultralara bilet yasağına doğru. Gualtieri: “Kim gelirse izole edilecek”

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
“Bakan Piantedosi bana tam taahhüt verdi ve seyahat yasağına yönelik bir yönelim olduğunu anlıyorum”: Robert GualtieriRoma belediye başkanı, 20 Nisan’da Avrupa Ligi çeyrek final rövanş maçı olan Roma-Feyenoord’u değerlendiriyor.

Edinilen bilgiye göre, Roma Vali Yardımcısı Vekili, Raffaella MoscarellaSpor etkinliklerinin güvenliğine ilişkin Analiz Komitesinin görüşünü takiben, Avrupa Ligi maçı göz önünde bulundurularak sonucu resmileştirilecek olan yarın, 1 Nisan için İl Asayiş ve Güvenlik Komitesini bir toplantıya çağırdı. , Olimpiyat stadyumunun deplasman bölümünü kapatma ve diğer tüm sektörlerde Hollanda’da ikamet edenlere bilet satışının yasaklanması kararı.

Roma-Feyenoord, Viminale kararını verdi: Hollandalı taraftarların yolculuğunun durağına doğru

29 Mart 2023

Gualtieri, “Yine de gelecek olanların olduğunu biliyoruz, ancak izole edilecekler. Umarız, şehre zarar gelmesini önlemek için çok güçlü bir taahhüt vardır, her halükarda kendime güveniyorum”, diye ekliyor Gualtieri olası duruma dönüyor Hollandalı taraftarlara seyahat yasağı

“İdeal bir çözüm yok, kamu güvenliğine yönelik risk ve tehlikenin kanıtlandığı durumlarda aşırı bir önlem. Bunlar asla norm olmaması gereken önlemler ama bu durumda bu yönelime sahip olmak için nedenler var”.

Roma-Feyenoord, ultras arasında çatışma riski yüksek: “Şehri yok edeceğiz” Gualtieri seyahat yasağı istiyor

Roma yazı işleri ekibi tarafından

17 Mart 2023

Yine Avrupa Ligi’ndeki son Roma-Feyenoord’dan önce Hollandalıların Piazza di Spagna’ya saldırısı ve Bernini’nin Barcaccia’sına yüzbinlerce avroluk zarar verildi. Maçtan önce, Piazza del Popolo’da ve Villa Borghese’nin içinde bile polisle çatışmalar öğleden sonra boyunca devam etti.

İki taraftar arasındaki gerilim çok yüksek: Geçen Mayıs ayında Tiran’da Konferans Ligi finali için iki gün boyunca birbirlerine dokunup gagaladılar.

konular