Peter Pan ile işler ters gittiğinde

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Peter Pan ile işler ters gittiğinde
1970’lerde ve 1980’lerde 554 Broadway gösterisinde Peter Pan’ı oynayan Sandy Duncan’a ve 1990’lardan başlayarak üç Broadway canlandırmasında rol alan Cathy Rigby’ye sordum. Evet demediler ama hayır da demediler.

Duncan, “Gösteri saat gibi gitti,” dedi, bir gece dışında.

Sorun, Peter’ın çocuklara nasıl uçtuğunu açıklaması gereken sahnede geldi. “Ufaklık, ‘Peter, bunu nasıl yapıyorsun?’ diyor. ve ben, ‘Pekala, sadece güzel şeyler düşün ve sonra git’ dedim, ama ben gitmedim,” dedi Duncan. Orkestradaki kemanlar, başlangıçlarına hazırlanmak için tek notalık bir cümle olan bir sivri uç çalmıştı. Orkestra sustu.

Orkestra yeniden başladı. Michael’ı oynayan Jonathan Ward tekrar sordu. Ve yeniden. “Bana çizgiyi beslemeye devam etti,” diye hatırladı. “Yukarı çıkma. Bu dört kez oldu. Sonunda ‘Kapa çeneni Jonathan’ dedim.”

Seyircilere seslendiğini söyledi ve “Bu gösteriyi izlemek ve beni uçarken görmek için çok para ödediler. Buradaki her şeyi kapatıp düzelteceğiz.” Kabloları kontrol eden adamı çağırdı, adam sahneye çıktı ve yukarı baktı. “Tel kendini bir ışığın etrafına sarmıştı” dedi. “Ters çevirip kancadan çıkardı ve ‘Bence iyi olacaksın’ dedi.”

Gösteri devam etti. Ward bunu nasıl yaptığını sordu. Güzel düşüncelerle ilgili dizeler söyledi ve bu sefer yukarı çıktı.