PERIOD ve August’tan Nadya Okamoto pazar günlerini nasıl geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
PERIOD ve August’tan Nadya Okamoto pazar günlerini nasıl geçiriyor?
Nadya Okamoto, Portland, Oregon’da gençliğinde yerel otobüs durağının yakınındaki evsiz kadınlarla az tartışılan bir konu hakkında konuştuğunu hatırlıyor. “Ona ‘Karşılaştığın zorluk nedir?’ diye sordum. Bunun nedeni de dönem ürünlerine erişiminin olmamasıydı” dedi. “Bu her zaman aklıma geldi ve bunu hiç düşünmemiştim.”

Bir dizi konuyu araştırdı ve keşfetti: “tampon vergisi”, okula devamsızlık ve birçok eyaletteki yemek kuponlarının adet ürünlerini kapsamaması. 16 yaşındayken, politika savunuculuğu ve adet ürünlerinin doğrudan dağıtımı yoluyla “dönem yoksulluğunu” ve damgalamayı sona erdirmeye adanmış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan PERIOD’u kurdu.

Bayan Okamoto, şu anda 4 milyondan fazla takipçisinin olduğu TikTok’ta samimi video günlükleri yayınlayarak oldukça görünür bir lider haline geldi. 19 yaşında bir Harvard öğrencisi olarak Cambridge, Massachusetts’te kamu görevine aday oldu; 20 yaşındayken Dönem Gücü: Adet Hareketi İçin Bir Manifesto adlı bir kitap yayınladı.

Tüm bu aktivitenin ve ilginin bir bedeli vardı. 2020 yılının başında PERIOD’un genel müdürü olarak yerini aldı ve sosyal medyadaki eleştiri dalgası onu kırılma noktasına getirdi.

Şu anda 25 yaşında olan Bayan Okamoto, “Birkaç yıl önce haftada iki ila üç kez dışarıdaydım, gerçekten tüm travmalarımdan kaçıyordum” dedi. “Ve sonra Kovid’in durma noktasına gelmesiyle uğraştım. dedi ve internette ölüm tehditleri aldığını ekledi.

Bayan Okamoto dokuz yaşına kadar Manhattan’da büyüdü, şehre geri döndü ve eğitimini uzaktan tamamladı. Haziran 2021’de yeni şirketi August, Z kuşağına hitap eden sürdürülebilir adet ürünleri satmaya başladı. “Ağustos, görkemli haysiyet anlamına gelir ve.” “Onur, marka beyin fırtınası oturumlarımızda sürekli gündeme gelen bir kelimeydi” dedi. “Cinsiyet ve transseksüel kapsayıcılığını temsil etmekten de gurur duyuyoruz ve gerçekten cinsiyet kapsayıcılığını dikkate alan bir isim istedik.”

Artık zihinsel sağlığına öncelik vermeye çalışıyor. Erkek arkadaşı Henry Stevenson (31) ve kaniş-buğday-teriyer karışımı Mimi ile birlikte yaşadığı Brooklyn şehir merkezinde pazar günleri, işin yanı sıra kişisel bakım rutinlerine de odaklanıyor.

Sipariş etmek Hafta sonları genellikle sabah 9 civarında uyanırım. Bu benim için yeni bir şey çünkü eskiden geceleri iki saat Red Bull içerken uyuyordum. Henry ve ben yataktan kalkıyoruz ve Mimi ile birlikte Smith Caddesi’ndeki pastaneye gidiyoruz. İsveç kahvesi olduğunu biliyorum ama pasta simitleri çok lezzetli. Siparişimizi aldık: Ben her zaman runner’ı alıyorum, avokado, yumurta ve peynirli susamlı simit, Henry ise krem peynirli kızarmış susam alıyor. Ben badem sütlü Americano alıyorum, o da yulaf sütlü filtre kahve alıyor.

MUTLU YER Oradan köpek koşusunun olduğu Pier 6’ya yürüyoruz. Mimi yoruluncaya kadar onunla takılırız, sonra geri döneriz. Bu çok komik çünkü hipnoterapi yaptım ve rehberli meditasyonlar veya mutlu yerim üzerine yansımalar yapmak zorunda kaldığım tüm bu farklı terapi yöntemlerini kullandım. Ve benim mutlu yerim kumsaldaki hamak gibi uydurma bir yerdi. Ve şimdi benim mutlu yerim köpek koşusu. Küçük kahvemle, köpek idrarının etrafında, beton çıkıntının üzerinde oturuyorum ve Mimi’nin diğer köpeklerle oynamasını izliyorum.

TERLE VERİN Gerçekten sıcak yogayla ilgileniyorum. Atlantic Bulvarı’ndaki Vera Yoga’ya gidiyorum. Hepsi beni orada tanıyor ve August’u banyolarında tutuyorlar. Bu konuda sevdiğim şey, çok temelli olduğu Bikram’a benzememesi. Kendiniz akabilirsiniz, yani çoğu şey olmasını istediğiniz gibidir.

ÇOK İYİ YAPIŞIYOR Kişisel bakımımla ilgili her şeye şımartmayı öğreniyorum ve yüz bakımıma çok önem veriyorum. Bisikletimle Flatiron’daki Julie Lindh’e gidiyorum ve o da bana arı zehiri bakımı yapıyor. Bütün fikir, koyu lekelere, sivilcelere ve benzerlerine yardımcı olmak için cilt yüzeyine kan akışını teşvik etmektir. Cildim her zaman çok ihmal edilmişti ve sonrasında – özellikle de ilk günlerin stresi altındayken – çok fazla sivilce ve siyah noktam oluştu. Ayrıca onunla mikro iğneleme de yaptım, yüzüme tam anlamıyla kök hücrelerle dövme yaptı ve ben de Deadpool’a benzeyerek geri döndüm. Bazen Mimi’yi küçük bir köpek sırt çantasıyla bisikletime alıyorum ve o da kucağıma oturup yüz bakımımı izliyor.

TANIDIK YEMEK Her akşam akşam yemeğinde aynı şeyi yerim. Ispanaklı çırpılmış yumurta ve pirinç veya kinoa gibi bir tür karbonhidratın yanı sıra biraz mayonez ve sriracha yapıyorum. Ve yeşil bir smoothie. Arkadaşlarım benimle dalga geçiyor. Kesinlikle yemek yapmıyorum, yemek yapıyorum.

İŞ KOLEKSİYONU Akşam yemeğinden sonra yatak odamda e-postalar veya podcast’ler yazıyorum. Podcastimin adı “Dicle”. İkinci kitabımın adının da “Dicle” olacağını düşünüyorum. Taslağımın tamamı hazır ve bunun için satış konuşması sürecindeyim. Ancak pazar günleri haftaya yönelik birçok içerik hazırlıyorum.

Pazar gününe özel cilt Tüm cilt bakım rutinim var: Yüzümü yıkıyorum, bir serumum, bir esansım, iki farklı yağ türüm ve ardından bir nemlendiricim var. Bazen de bugün pazar olduğu için maske takıyorum.

Pazar Rutini okuyucuları Nadya Okamoto’yu Instagram, TikTok ve X @nadyaokamoto’da.