O altıncı sınıfta ve şimdiden üniversite için para biriktiriyor.

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,109
0
0
O altıncı sınıfta ve şimdiden üniversite için para biriktiriyor.
Günaydın Bugün Pazartesi. Bugün eğitimle ilgili iki konu. Üniversite için para biriktirmeye odaklanan hevesli bir ortaokul öğrencisiyle tanışıyoruz. Irk bilincine sahip kabul politikaları olan okullara gitmeyen öğrenciler için olumlu ayrımcılık kararının ne anlama gelebileceğine bakacağız.

Caileigh Boyce’a sorulan soru şuydu: Üniversite tasarruf hesabınızda ne kadar var?

Queens, Long Island City’deki Devlet Okulu 112Q’nun beşinci sınıfından yeni mezun olan ve sonbaharda ortaokula başlayacak olan Caileigh, “Yaklaşık 5.000 dolar,” dedi.

“Keşke,” dedi annesi Celeste Lawton, arkasında durup gözlerini devirerek. “Altı yüz elli iki dolar.”

Eğitiminizi finanse etmek için bu yeterli mi? “Belki henüz değil,” dedi Caileigh geçen hafta, toplam 770$ olmak üzere 118$ daha toplamadan önce. “Ama bu bir başlangıç.”

Ve varmaya çalıştığım nokta bu.

Caileigh, Caileigh’nin anaokuluna başladığı 2017-18 akademik yılı için kendi üniversite birikim hesabını alan yaklaşık 3.300 gelecek vadeden altıncı sınıf öğrencisinden biridir. Birlikte, o zamandan beri üniversite için NYC burs hesaplarına 1,26 milyon dolar katkıda bulundular.

Bu, çocuk başına ortalama 400 doların biraz altında bir rakama tekabül ediyor, ancak programdaki bir çocuk kenara 1.747 dolar ayırdı – yine de okul ücretini karşılamak için yeterli olmayabilir, ancak yine de zaman var. Programı yöneten kar amacı gütmeyen kuruluş NYC Kids RISE, okul öncesi ortalama bir çocuğun hesabının liseden mezun olduklarında kolayca yaklaşık 3.000 $ değerinde olabileceğini tahmin ediyor.

Lawton geçen hafta bana okuldaki bir öğretmen ona ve kızına programdan bahsedene kadar Lawton’ın programdan haberi olmadığını söyledi. Lawton, “Kendi araştırmamı yaptım ve temelde hiçbir şey yapmanıza gerek olmadığını gördüm” dedi. “Topluluk kuruluşları – kar amacı gütmeyen kuruluşlar – parayı çocuklara veriyor ve doğrudan hesaplarına giriyor.”

Save for College programını Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüten NYC Kids RISE, araştırmaların başka faydalara da işaret ettiğini söylüyor. Küçük bir üniversite hesabı bile bir öğrencinin liseden sonra eğitim alma şansını artırıyor gibi görünüyor. Bir çalışma, üniversite tasarruf hesabında 500 dolardan az olan düşük veya orta gelirli bir çocuğun, üniversite tasarruf hesabına kaydolma olasılığının üç kattan fazla ve hesabı olmayan bir çocuğa göre daha iyi mezun olma olasılığının dört kat daha fazla olduğu sonucuna varmıştır.

Beşinci sınıf öğrencilerinin hesapları, özel sermaye devi Blackstone’un başkanı ve işletme müdürü Jon Gray ve eşi Mindy Gray tarafından kurulan Gray Foundation’dan gelen 100 $ ile otomatik olarak açıldı. Lawton, sürecin ne kadar kolay olduğuna şaşırdı. “Adı, soyadı” dedi. “Büyüdükçe büyüyor.”

Program, 2021-22 öğretim yılında, sözleşmeli okullar da dahil olmak üzere şehrin devlet okulundaki okul öncesi çocukların neredeyse tamamını kapsayacak şekilde genişletildi — toplamda 75.000’den fazla çocuk. (Hesaplarındaki para şehirden geliyordu, her anaokulu öğrencisi için 100 dolar; NYC Kids RISE bunu her çocuğun hesabına yatırdı. Para, adını İç Gelir Kanunu’nun ilgili bölümünden, vergi avantajlarından alan New York 529 Doğrudan Planına gidiyor. kolej tasarruf hesapları.)

Caileigh’nin öğrendiği gibi, hesap kurulumu topluluk gruplarının ve işletmelerin öğrencilere para göndermesini kolaylaştırır. NYC Kids RISE’ın yönetici direktörü Debra-Ellen Glickstein, “Beklenti mesajının, mümkün olanın mesajının farklı yönlerden güçlendirildiği” anlamına geliyor.

Yaklaşık 19 “topluluk yardımı”, çocukların Queens işletmelerinin hesaplarına, ayrıca dini kuruluşlara ve sivil gruplara bağışlandı. Caileigh, birinden 126,26 dolar ve diğerinden 48,89 dolar olmak üzere bunlardan yedisini aldı.

Ve okul bölgesindeki programdaki her çocuk gibi, Kara Tarih Ayı boyunca sadece ayakta yapılan bir gospel performansı olan 2019 Üniversite Konseri’nden 18,86 dolar aldı ve koltuk başına 20 dolarlık bir oditoryumdan para akıtıldı. üniversite hesapları.

Caileigh, “Bu miktarda parayı toplamak için çok çalışmak gerekti,” dedi ve Lawton, arkadaşlarını Caileigh’nin hesabına mezuniyet hediyeleri göndermeye teşvik ettiğini söyledi. Lawton, “Herkes para vermek istiyor,” dedi, “ama üniversitenin hesabına para yatırıyorum çünkü üniversite pahalı olacak.”

Lawton, hesabın “gelecek için bir söz” olduğunu söyledi.

“Bana güvenlik sağlıyor” dedi. “Topluluk senin okula gitmeni istediğimizi söylüyor. Kolej, ticaret okulu veya hemşirelik okulu için kullanabileceğiniz para.

Hava durumu

Öğleden sonra akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenebilir, gündüz en yüksek sıcaklıkları neredeyse 90°C’ye ulaşıyor.

ALTERNATİF OTOPARK

Bugün etkili. Yarın askıya alındı (Bağımsızlık Günü).

Irksal olarak bilinçli kabullerin, Siyah ve Hispanik öğrencilerin yalnızca bir kısmına yardımcı olduğu ortaya çıktı. 200’den az üniversitenin olumlu ayrımcılık kabul politikaları olduğuna inanılıyor ve olumlu ayrımcılık olmadan kaydolmayacak öğrencilere yılda en fazla 15.000 derece veriyor – dört yıllık kolejlerdeki tüm Siyah, Hispanik ve Kızılderili öğrencilerin yüzde 2’si , Stanford Üniversitesi’nden bir sosyolog olan Sean Reardon’ın kaba bir tahminine göre.

Bu, bu okulların akademik veya mali açıdan bir seçenek olmadığı çok daha fazla kişiyi – eğitimlerini finanse etmek veya tamamlamak için mücadele eden öğrenciler – bırakıyor.

Meslektaşlarım Sarah Mervosh ve Troy Closson’un açıkladığı gibi, bu öğrencilerin çoğu liseden sonra doğrudan çalışmaya ya da kabullerde ırk ve etnik kökeni dikkate almayan daha az seçici üniversitelere gidiyor. Hispanik öğrencilerin yarısı da dahil olmak üzere tüm öğrencilerin en az üçte biri, genellikle açık kayıtlara izin veren topluluk kolejlerine devam etmektedir. Bazıları, bazen bir dönemden veya akademik yıldan fazla, çalışmaya devam etmek için eğitimlerini “bırakır” ve yarıda keser.

Hemşirelik okulundan yeni mezun olan Dolly Ramos, “Bir noktada ‘Okula gitmek istiyorum’dan ‘Sadece hayatta kalmak istiyorum’a dönüştü” dedi. Oraya ulaşmak için, New York’un taşrasındaki birkaç kolejden kurslar derledi. Bazen bir gençlik merkezinde yaşadı ve bir profesörün ofisinde yerde uyudu.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

yalnız gösteri

Sevgili günlük:

1970’lerde bir gece yarısıydı. Turnikeleri hedef alan bir dizi kamera fark ettiğimde, bir provadan sonra Christopher Street’ten Hoboken’e giden PATH treniyle eve gidiyordum.

Bütün gece ona bakmak ne sıkıcı bir iş olmalı, diye düşündüm.

Platformda başka kimse beklemediği için, kameraları izleyenleri eğlendirmek için bir hevesle Shirley Temple tarzı aptalca bir step dansı yapmaya karar verdim. Merdivenleri birkaç kez yukarı ve aşağı vurdum ve harika bir finişle bitirdim. Ta-da!

Reverans yaparken karanlıkta bir yerlerden gelen bir dizi yavaş alkış sesi duyunca şaşırdım. Etrafıma baktığımda, platformun uzak ucundaki sütunlardan birinin arkasından genç bir adamın çıkıp alkışladığını gördüm.

Utandım ama şakacı bir şekilde gülümsedim.

“Teşekkür ederim” diye seslendim.

Bundan bir gece sonra, Yukarı Doğu Yakası’ndaki bir sinema salonunda bazı arkadaşlarla uzun bir sırada beklerken arkamdaki bir adam omzuma hafifçe vurdu.

arkamı döndüm

“Affedersiniz,” dedi, “ama birkaç yıl önce bir gece Christopher Street PATH istasyonunda step dansı yaptınız mı?”

Tamamen şaşırdım.

“Ah hayır,” dedim. “O gece monitörlere baktın mı?”

“Hayır,” dedi. “Platformun sonundaki adamdım. Seni alkışladım.”

– Francesca Rizzo

Agnes Lee’nin çizdiği. Başvuruları buraya gönderin Ve Büyükşehir Günlüğü hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Haftanın geri kalanında ve önümüzdeki hafta birkaç gün izin alıyorum. O zamana kadar, Metro meslektaşlarımdan bazıları bizi bilgilendirirken sizin gibi New York Today’i okuyor olacağım. — JB

PS İşte bugünün Mini bulmacalar Ve Heceleme yarışması. Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz..

Ashley Shannon Wu ve Ed Shanahan, New York Today’e katkıda bulundu. Ekibe nytoday@Haber adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu bülteni gelen kutunuza almak için buradan kaydolun.