Napoli, Juan Jesus İtalyan vatandaşı oluyor: “Bugünden itibaren bana Giovanni Jesus da diyebilirsin”

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Juan Jesus bugün İtalyan vatandaşı oldu. Sürecin tamamlandığı töreni fotoğraflarıyla sosyal medyada paylaşan da Napolili savunma oyuncusu oldu: “Bugün benim için önemli bir gün” diye yazdı Juan İsa – 12 yılda İtalya bana her şeyi verdi: iş, aşk, arkadaşlar ve aile. Burada hayatımı, kaderimi ve geleceğimi buldum. Alpleri, adaları, şehirleri, sanatı ve güzellikleri gördüm ve hayran kaldım. Oğlumun doğduğu yer olan Roma'da, Milano'da yaşadım ve şimdi uyandığımda Napoli'nin harikasına bakıyorum.

“Bu formayla bir şampiyonluk kazandım ve sonsuza kadar kalbimde kalacak bir hayali gerçekleştirdim.
Yaşadıklarım için minnettarım, bu duyguları yeniden yaşamak için sabırsızlanıyorum ve bugünden itibaren ülkenizin de bir nebze olsun benim olduğunu duyurmaktan büyük gurur duyuyorum. Uzun yıllar sonra İtalyan vatandaşlığını aldım. Benim topraklarım olarak kalan Brezilya'mda her zaman yaptığım gibi, Anayasanızı ve tarihinizi sevmeye ve saygı duymaya devam edeceğime söz veriyorum. Orada doğup büyüdüm, burada erkek oldum. Teşekkürler İtalya!! Juan Jesus – bugünden itibaren Yahya İsa”.

Juan Jesus üç renkli bayrakla poz verdi. Taraftarlardan çok sayıda teşekkür belgesi geldi. Yorumlar arasında Dries Mertens'inki de vardı. Juan Jesus şimdi geleceğini bilmek için bekleyerek küçük bir tatilin tadını çıkaracak. Savunmacının Napoli'yle olan sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kaldı. Kendisini hâlâ projenin bir parçası olarak görüp görmemeye karar vermek Conte'ye kalmış olacak.