Michele Trombetta, Totti ile D'den Kings Ligi'ne. “Şimdi beni C'ye çağırdılar, ama bankadaki işimi bırakmayacağım” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Lamine Yamal, Avrupa Şampiyonası'ndaki kesin başarısı sayesinde Instagram'daki takipçi sayısını 7,2 milyondan 18 milyona çıkarırken, sadece birkaç hafta içinde, A Milli Takım forması giyerken attığı üç gol ve bir gol pasıyla binin biraz üzerindeki takipçi sayısından neredeyse 70 bine ulaşanlar da var. Kings Dünya Kupası'nda aygırlar, 7'li futbol Dünya Kupası Spor, eğlence, video oyunları ve sosyal medyayı bir araya getiren. Michael Trompet, 3 Ağustos'ta 30 yaşına giren, Bologna'nın kenar mahallelerinden gelen ve Serie D'de son iki sezonda Corticella formasıyla 28 gol atan forvet, her zaman kendine sadık kalarak beklenmedik bir şekilde popülerlik kazanıyor.

Totti ile oynamak ne heyecan verici

“Meksiko'da yaşadığım deneyim hala canlı. Bu günlerde Ekim ayında başlayacak bir turnuva olan İtalya Krallar Ligi'ni tanıtmak için içerik kaydediyorum. Birkaç hafta içinde lige en son gelen olmaktan ligin imaj adamına dönüştüm. Sosyal dünya bana ait değil, ben sadece başkalarının içerik oluşturmasına yardımcı oluyorum”. Michele'in sözleriyle, sahada indirimsiz her şeyi fethetmiş birinin gururlu bakışıyla, aslında vurguya asla yer yoktur. Sosyal medyada olanların aksine, hiçbir kavram tatlandırılmaz. “Balotelli, Mertens ve Cerci'nin ayrılmasının ardından Krallar Ligi'ne çağrıldığımda, düşüncelerim hemen Kaptan Totti. Ben 9'um, o 10, rüyalarımın saldırısındaki gibi. Sahada, o zaman, anlayış doğaldı: bacaklarım ve kişiliğim olduğunu gördüğü için bana yaslandı. Nainggolan ve Viviano ile birlikte takımda liderlik rolünü üstlenmiş olmak beni biraz utandırdı, ancak olumlu bir duyguydu. Takımdaki üç büyük ismin kazanma zihniyetini ve rekabetçi ruhunu takdir ettim. Hiçbir zaman saf eğlence için sahaya çıkmadılar, ancak her pas, geri koşu veya fedakarlık grubun zaferini amaçlıyordu”.

Ve şimdi D'den C'ye geçiş: Giana Erminio ile oynayacak

Ve popülerlikle birlikte uzun zamandır beklenen profesyonellere çağrı geldi. Aslında Temmuz ayında, Lega Pro A grubunda oynayan bir takım olan Giana Erminio ile bir yıllık sözleşme imzaladı. “Corticella'daki koçum olan ve karşılıklı saygıya dayalı bir ilişkim olan Alessandro Miramari'den, iki yıldır Gorgonzola'da ilk takımın başında çok iyi işler yapan Andrea Chiappella hakkında olumlu referanslar aldım. Andrea hücum oyununu tercih ediyor ve planları benim özelliklerime çok uygun. Geçtiğimiz sezon Giana forvetlerinin hepsi çok iyi performans gösterdiyse, bunun bir nedeni olmalı. Deneyim, bilgi ve beceri zenginliğimi artırmak için konfor alanım olan Bologna'yı terk etmeye, ailemden, kız arkadaşımdan ve arkadaşlarımdan 250 km uzağa taşınmaya karar verdim. Burada takdir edildiğimi ve istendiğimi hissediyorum. Hiçbir spekülasyon yapmadan ve bir öz saygı biçimi olarak sadece bir yıllık sözleşme imzaladım. Kişinin statüsünü yıl yıl değerlendirmesi ve ardından sonraki sezonu planlaması doğrudur.”

B Planı: Ekonomi ve Finans alanında derecesi var

Ekonomi ve Finans mezunu olan Michele, “Hayatta her zaman bir B planına sahip olmak daha iyidir!”, ayrıca farklı bağlamlarda faaliyet gösterseler de bankadaki işini yeni koçuyla paylaşıyor ve bu nedenle eğitimin sonunda hisse senetleri, tahviller veya faiz oranları hakkında konuşmalarını duymak tesadüf değil. “KDV numarası olan bir bankadan yetkim var, bu yüzden kendi işimi yapıyorum. Bu yıl izin günümde şubeye gideceğim, diğer günlerde ise sabah evden çalışacağım. Taahhütlerle dolu bir gün geçirmek, belki de futboldan öte ne yapacağını bilmeyen bazı genç adamların başına gelenlerin aksine, zihnimi uyanık tutmama yardımcı oluyor.”

İtalyan futbolu: Yabancı modeli kopyalayalım, suç değil sanat olur

Michele her uzmanlık alanında iyimserlik saçıyor, ancak konu İtalyan futbolunun geleceğine geldiğinde kasvetli oluyor. “İtalyanların Avrupa Şampiyonası'na gidişinin başarılı olmayacağını önceden tahmin etmiştim. İtalya'da futbol hareketi diğer ülkelere kıyasla çok geride. İngiltere, İspanya ve Almanya'da ikinci takımlar varsa, burada da 23 Yaş Altı takımlarının yerel gerçekliklerin zararına bile olsa çoğalması doğrudur. Kopyalama bir suç değil, bir sanattır. Önemli olan bu takımların daha sonra kimliklerini sürdürmeleri ve en umut vadeden gençleri takdir etmeleridir”.