Massimo Ambrosini: “3 yaşındaki oğlum tip 1 diyabet hastası, tedavisi mümkün değil – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
”Altı aydır hayatımız alt üst oldu: oğlum Alessandro tip 1 diyabet hastası, tedavisi olmayan, kronik ve dejeneratif bir hastalık”. Bu dramatik duyuru massimo ambrosini489 maça çıktığı ve 12 kupa topladığı, sosyal medyada dokunaklı bir videoyla neredeyse üç yaşındaki üçüncü oğlunun patolojisini kamuoyuna açıklayan eski bir Milan futbolcusu.

Ambrosini: ”Her gün insülin iğnesi”

Ambrosini çizmeleri bir kez kapandığında, önce Sky Sport’ta, ardından Dazn ve Amazon Prime’da bir televizyon yorumcusu olarak takdir edilmesini sağladı. Eski orta saha oyuncusu zor anı anlatıyor: “Maalesef bu hastalık görülmüyor ama çok ciddi sonuçları olabiliyor” diyen küçük Alessandro’nun şeker hastalığına atıfta bulundu. Eşim Laura ve ben onun kan şekerini izlemeye ve günde birkaç kez insülin iğnesi yapmaya zorlanıyoruz”.

Araştırma için Milan Matathon

Ambrosini daha sonra katılacağını duyurdu “Milano Maratonu2 Nisan Pazar günü, şu anda bir çocuğun iyileşmesinin tek umudu olan Araştırma’ya destek olmak için planlanıyor. ”Ben, kızım ve bu hastalığa sahip 200.000 kişi kesin bir çözüme ulaşılmasını istiyoruz. Üç eski takım arkadaşım, İtalyan Diyabet Vakfı’nı desteklemek için maratona katılacağım” dedi. Ve ardından itiraz: “Bizi bir bağışla destekleyin: bize yardım edin ve araştırmaları daha hızlı yürütün. Gift Network’e gidin ve Born to Run adlı geçiş ekibimizi destekleyin. Birlikte bu hastalığa bir çare bulabiliriz ve bulmalıyız”.

konular