Marc Rebillet pazar günlerini nasıl geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,109
0
0
Marc Rebillet pazar günlerini nasıl geçiriyor?
2020 İlkbaharında, Marc Rebillet’in dairesinden YouTube ve Facebook’ta canlı yayınlanan doğaçlama solo funk şovları bir tecrit sansasyonu haline geldi. Bir sabahlık ve boxer giymiş olan Bay Rebillet bir telefon numarası verdi ve arayanlardan spontan marş şarkıları yazmak ve onları güçlü baritonla söylemek için kullanacağı bir kelime veya tema önermelerini istedi. Melodiler dans edilebilir, yıkıcı ve inanılmaz derecede şehvetliydi.

Bestelerinde kullandığı canlı elektronik loop tekniğinden dolayı “Loop Daddy” lakabıyla anılan 34 yaşındaki Rebillet Bey, YouTube’da şu anda 2 milyon aboneyi aşmış ve internetteki popülaritesini daha köklü bir kariyere dönüştürmüştür. Biletleri tükenen bir ulusal turneye çıktı, Amazon Music’in Twitch kanalında bir programa ev sahipliği yaptı (yakın zamanda Jack Black konuk oyuncu olarak yer aldı) ve yeni bir belgesele konu oldu.

Nisan ayından bu yana, en son canlı yayın dizisi We Outside için şehir kaldırımlarında pop-up konserler veriyor. Bay Rebilet, yoldan geçenlerin neden olduğu kaostan keyif alıyor. Bir gençlik bandosunu ve Cheeto adlı bir köpeğin ulumasını örnekledi. Geçenlerde tekerlekli sandalyedeki bir adam kalabalığa dalıp dans etmek için ayağa fırladığında çok sevindi.

Bay Rebillet şimdi “katmanlı ve iyi düşünülmüş, üretilmiş, bestelenmiş ve kasıtlı olarak yapılmış” tamamen dağınık bir stüdyo albümü planlıyor. Manhattan’ın Seaport semtinde yalnız yaşıyor.

VÜCUT AĞIRLIĞI Bu günlerde muhtemelen sabah 6 ya da 7’de kalkıyorum ve genellikle dairemde çalışıyorum. Yaklaşık 10 yıldır yaptığım bu vücut ağırlığı egzersiz programını yapıyorum. Buna “Siz kendi spor salonunuzsunuz” denir. Başlangıçta Mark Lauren’in bir kitabına dayanıyordu. Bunu uzun zaman önce Paris’te yaşarken bulmuş olmam gereken bir uygulamaya dönüştürdü. O zamanlar çok zayıftım. Yıllar geçtikçe, bu program günlük hayatımın ayrılmaz bir parçası haline geldi.

BİSİKLETLİ ADAM Elektrikli tek tekerlekli bisikletime biniyorum. (Oldukça aptalca bir isim – ben ona “Rad” demeyi tercih ediyorum çünkü neredeyse o kadar aptalca değil.) Bende bunlardan birkaç tane var. Pedal çeviriyorsunuz ve önünüzde duruyorsunuz. Saatte yaklaşık 45 mil sürüyorlar. Küçük bir araba gibi. Gidip küçük meyve tabağımı alacağım. Fulton Caddesi’nde Sağlıklı Yeşil Meyve Suyu Barı adında bir yer var ve bana bir kase taze meyve ve bir kaşık fıstık ezmesi hazırlıyorlar. Mükemmel bir küçük kahvaltı: biraz protein, bir avuç meyve.

İNSANLARI İZLE Belki Belediye Parkı’na giderim, küçük kase meyvemi yerim, insanların hareket etmesini seyrederim ve günüme başlarım. Sonra geri döndüm ve arabamı daireme götürmeye ve tüm teçhizatımı yüklemeye hazırlanmaya başladım, böylece kasabada herhangi bir yere gidebilir, eşyalarımı açabilir, birkaç saatliğine yabancılar için bir gösteri hazırlayabilir ve oynayabilirim.

GÜÇ BUSKING Genellikle bir gün önce veya birkaç gün önce bir sokak köşesi, üçgen veya meydan gibi bir yer bulmaya çalışırım. Ve geçen cumartesi gerçekten hiçbir şeyim yoktu. Ve ben de arabama normalden biraz daha erken binmeye karar verdim, yola çıktım ve içgüdülerimin beni götürdüğü ilk noktaya indim ve bir yer açıldı — bu büyük bir faktör — ve sonra orada yapmaya devam ettim.

Şaşırtıcı bir şekilde, Union Meydanı’nda dolaşıyordum ve arkalarından geldiğimde biri beni durdurdu. Park ettim ve kalktım. Ve gerçekten, gerçekten harika bir gösteriydi. Bir bando belirdi. Tamamen siyahlardan oluşan bir bando olan Brooklyn United’dı, temelde çocuklar organizasyon için para topluyordu.

Şovu oynuyorduk ve bu noktada oldukça meşguldü. Ve uzaktan “ra-ta-ta-ta-ta-ta” sesini duyuyoruz.Arkadaki bazı insanlar bana bunun bir bando olduğunu işaret ettiler. “Gelin!” dedim ve insanlar yol verip içeri girdiler. İnternette görebilirsiniz. Doğruca içeri girdiler ve onu öldürdüler. Onları örnekledim ve davul sesleriyle bir vuruş yaptım. Böyle bir şeyi planlayamazsın. Yani, sanırım planlayabilirdim ama planlasaydım bu kadar eğlenceli olmazdı.

PARTİDEN SONRA Saat 17.00 civarında etrafta dolaşan ve eşyalarımı arabama geri yüklememe yardım eden arkadaşlarımla bir şeyler içmek için dışarı çıkıyorum. Bölgede bir şeyler içmek için dışarı çıkıyoruz, esrar içiyoruz, sadece gün batımının tadını çıkarıyoruz, güzel zamanlar hakkında konuşuyoruz ve yağları çiğniyoruz. Ondan sonra artık devam edemeyeceğim için arabama atlayıp yola çıkıyorum.

EV/KİŞİ KARŞITI Bu noktada, işim bitti ve gerçekten sadece uzaklaşıyorum. Kısa mesajlara ve diğer her şeye cevap vermeyi bırakıyorum ve oturup YouTube izliyorum. Bu üzücü. Sanki orada öylece duran bir anti-insan olmuşum gibi. Ve uyaranların olmamasını istiyorum – hiçbir şey, sadece hiçbir şey. Gördüğüme bakmıyorum bile, sadece varım. Tabii ki annemi arayacağım. Gösteriden sonra hep annemi ararım. Ve nasıl gittiğini öğrenmek için can atıyor.

VAPE VE BUZ Genelde gerçekten çok yağlı bir şey sipariş ederim. Bu şovlardan sonra, “Tamam, gerçekten çok çalıştım ve şimdi benim için iyi olmayan şeyler yapıyorum” diye hissetme eğilimindeyim. Bu yüzden genellikle biraz dondurma ve ardından bir nikotin elektronik sigara alıyorum. Temelde bir Roma İmparatoru gibi olana kadar onu emeceğim. Sanırım karnım tok, üzümüm var, kanepede kendimden geçiyorum sadece “uhhhh.” Sonra sabah uyanıyorum ve hiçbir şey olmamış gibi küçük antrenmanımı yapıyorum.

NORMAL Ucube Muhtemelen gece yarısı, sabah 1, panjurları indiririm, dişlerimi fırçalarım, eşyalarımı kaldırırım çünkü sabahları temiz bir mutfağa uyanmayı severim. Küçük bir melek gibi uyuyabilmem ve ertesi sabah hiçbir şey için endişelenmeme gerek kalmaması için her şey kaldırıldı, güzel olan her şey yerli yerine oturdu. Ve ayrıca korkunç duruma, önceki gece içinde bulunduğum duruma dikkat etmemek, bilirsiniz.

Sunday Routine okuyucuları Marc Rebillet’i Instagram’da takip edebilir ve twitter @marcrebillet’te.