Laporta: “Inter, Milan, Roma ve Napoli Süper Lig'e katılmaya hazır. PSG bunu yapmıyor çünkü UEFA'yı yönetiyor” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Takımın projesine katılmaya hazır olanlar arasında dört İtalyan takımı (ancak biri Roma, “hiçbir şekilde hiçbir projeyi desteklemediklerini” doğrulayarak bunu yalanladı) Süper alaşımYaklaşık iki yıl önce batan ve Avrupa Adalet Divanı'nın kararıyla kısmen onarılan gemi. İsimler cumhurbaşkanı tarafından açıklandı Barselona, Joan Laporta“El Món” programı sırasında röportaj yapıldı RAC1. “Inter, Milano, Napoli, Roma. İspanya liginde başka bir konumu olan Atletico Madrid dışında herhangi bir takım. Marsilyaüç Portekizli Benfica, Sporting Ve Limanüç Hollandalı Ajax, Feyenoord Ve PSV ve iki Belçikalı, Anderlecht Ve Brugge“diyor Laporta. PSG Blaugrana başkanına göre “ülkeyi yöneten kişi o olduğundan” ilgilenmezdi. UEFALaporta, İngiliz takımlarına gelince, “Onların zaten Süper Ligleri var” diyor.

Aleksander Ceferin: “Süper Lig boş. UEFA modeli kazanır, kulüpler eşit haklara sahip olur”

Muhabirimiz Enrico Currò tarafından

26 Ocak 2024

Laporta için bu bir “ilk aşama” olacak ve daha sonra diğerleri de entegre edilebilir: “1955'teki Avrupa Kupası'na çok az kulüp katıldı ve daha sonra bu, Avrupa'da mükemmel bir rekabet haline geldi. İlk aşamanın böyle olacağını ve daha sonra entegre olacağını hayal ediyorum. ” Ancak Laporta, hızlı ilerlememesi halinde Süper Lig projesinden ayrılma ihtimalini de göz ardı etmiyor. “Süper Lig'i 2025'te düzenlemek istiyorsak bunun nedeni, İngiliz kulüp sahiplerinin buna katılmaya istekli olmasıdır, çünkü bu, futbol dünyasının hayatta kalması açısından niteliksel bir sıçramayı temsil ediyor. Gelecek sezon da var olabileceğine inanıyorum. Yoksa 2025-26'da. Olmazsa biz düşünürüz. UEFA, Barça'nın ECA'ya dönmesiyle ilgileniyor ama durum değişmezse geri dönmeyeceğiz.”

Konular