Kaderin mavisi Conte: Napoli'de Serie A'da Maradona'ya karşı atılan ilk gol (gol atması gerekiyordu) ve Fuorigrotta'daki 3-3 beraberliğin taktiksel dö

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Napoli kaderinde var. Ve şimdi nihayet Maradona stadyumunun ev sahibi olacak. Kendisi tarafından seçilen yeni lider Aurelio De Laurentiis scudetto sonrası sezonun başarısızlığını silmek için.

Ancak aradaki hikaye Antonio Conte Ve Fuorigrotta uzak kökenlere sahiptir. 15 Kasım 1989'da, memleketinin Lecce takımında forma giyen, büyük umutları olan on dokuz yaşında bir gençti.

Belirli bir işaretleme görevi vardır Diego Armando Maradona. Oldukça iyi bir iş çıkardı ve hatta Serie A'daki ilk golünü bile attı. Sonunda 3-2 kaybettiler (finali Andrea Carnevale'in flaşıyla Napoli kazandı) ama futbol dünyası Antonio Conte'nin dikkatini çekti: “Maçı kaybettim ama mutsuz olamadım”.

Gerisi tarih. Her şeyi onunla kazanır Juventus ve aynı zamanda kaptanlık bandını da takıyor: beş şampiyonluk, bir Süper Kupa, 4 kez İtalya Kupası, bir UEFA Kupası ve bir Şampiyonlar Ligi.

Napoli kaderinde, ikinci bölüm. Antonio Conte artık Juventus'un teknik direktörü. Tarih 29 Kasım 2011. San Paolo'da (stadyum o zamanlar bu adı taşıyordu) ilk kez diziliş değiştiriyor.

Başlangıcın alametifarikası olan 4-2-4'ü terk edin, ve 3-5-2'yi seçiyor. Juve, Napoli'ye karşı iki gol atarak 3-3 berabere kaldı Mazzarri ve Bianconeri'nin taktiksel dönüm noktası o zaman belirleyici oluyor.

Conte bu şampiyonluğu kazandı ve mükemmeliyetçi antrenör için neredeyse bir aidiyet duygusu haline gelen taktik alışkanlığını hiçbir zaman değiştirmeden Juve ile bunu iki kez daha tekrarladı.

Chelsea ve Inter'de de zafer kazanacak, her zaman ekibiyle birlikte bir buçuk yıl süren güncellemeden sonra Napoli'ye de önereceği taktiksel yaklaşımla. Fikir, istismar edilecek bir 3-4-2-1'dir Kvaratskhelia Ve Raspadorimerkezi ucun arkasında.

Conte onu tekrar bulmanın bir sakıncası olmaz LukakuInter'deki deneyiminin totemi. Şimdiki zaman maviye boyandı, şimdiye kadar hiç okşanmadı ama her zaman eşsiz duygular sunan bir meydanın sıcaklığı ve coşkusu için arzulandı.

Kader zaman alabilir ama sonunda her zaman gerçek olur. Napoli ve Conte, artık başlayabiliriz.