Jüri, Trump’ı Carroll davasında cinsel taciz ve iftiradan sorumlu buldu: canlı güncellemeler

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Jüri, Trump’ı Carroll davasında cinsel taciz ve iftiradan sorumlu buldu: canlı güncellemeler
E. Jean Carroll, üç günden fazla canlı ve bazen tartışmalı ifadeyle jüri önünde Donald J. Trump’ın kendisine saldırdığını ve hikayesini anlatırken eski başkanın bir avukatıyla kan davası açtığını söylediği günü anlattı.

Eski bir dergi köşe yazarı olan Bayan Carroll, Manhattan’daki federal mahkemeye Bay Trump’la karşılaşmanın, Bay Trump’ın onu yaklaşık otuz yıl önce Bergdorf Goodman mağazasının 58. Cadde çıkışında durdurmasının ardından bir şaka olarak başladığını söyledi.

Bayan Carroll, Bay Trump’ın ondan bir arkadaşı için bir hediye seçmesine yardım etmesini istediğini söyledi. “Tavsiye vermeyi seviyorum ve işte Donald Trump hediye alma konusunda benden tavsiye istiyordu” dedi.

Jüri üyelerine iç çamaşırı bölümüne nasıl girdiklerini ve nasıl gri-mavi bir elbiseyle karşılaştıklarını anlattı. Bay Trump, ona “bunu giymesi” talimatını verdi, dedi. Onun yerine onu takmasını söyleyerek reddetti – “aldatmaca ve aldatmaca” olarak tanımladığı şaka.

Ardından, Bay Trump’ın onu soyunma odasına götürdüğünü, hemen kapıyı kapattığını ve onu duvara ittiğini söyledi.

Bayan Carroll, Bay Trump’ın ağırlığını onu yere sabitlemek için kullandığını ve taytını indirdiğini söyledi. Konuştukça duygulandı. “Onu geri ittim,” dedi ve ekledi, “Düşünemeyecek kadar korkmuştum.”

Bayan Carroll, “Parmakları aşırı derecede acı veren vajinama girdi” dedi. Sonra penisini soktuğunu söyledi.

Bayan Carroll, Bay Trump’ı uzaklaştırmak için dizini kullandığını ve kaçtığını söyledi.

Olayın ömür boyu sürecek sonuçları oldu, dedi: “Beni bir daha asla romantik bir hayat yaşayamaz hale getirdi.”

Bay Trump, Bayan Carroll’ın iddialarını reddetti. Çapraz sorgu sırasında, eski başkanın bir avukatı Bayan Carroll’a siyaseti, öne çıkması için geçen on yıllar ve iddia edilen saldırının gerçekleştiği yılı hatırlayamaması hakkında sorular sordu.

Bay Trump’ın avukatı Joseph Tacopina, Bayan Carroll’ın iddiasını ilk kez kamuoyuna açıkladığı bir anı kitabının satışlarını artırmak için hikayesini açıklamak için stratejik bir karar verdiğini öne sürdü.

Ancak Bayan Carroll, Haberler “bomba” Harvey Weinstein’ın #MeToo hareketini ateşlediğini bildirdikten sonra halka açılmaya karar verdiğini söyledi. Bay Trump hakkındaki hikayesini anlatmanın “cinsel şiddet kültürünü değiştirmenin bir yolu olabileceğini” söyledi.

Avukat, temel gerçekler için defalarca Bayan Carroll’a baskı yaptı, çelişkileri aradı ve karşılaşmanın 1995 veya 1996’da tam olarak ne zaman gerçekleştiğini tam olarak hatırlayamayacağını sorguladı.

“Keşke sana bir tarih verebilseydik,” diye yanıtladı.

Bay Tacopina ayrıca Bayan Carroll’a yardım için bağırıp çağırmadığını sordu.

Bayan Carroll, “Ben bağıran biri değilim,” diye yanıtladı. “Savaştım,” dedi. “Çığlık atmadım diye bana vuramazsın.”

Bay Tacopina öyle olmadığını söyledi, ancak tanık kürsüsünden yüksek sesle konuşan Bayan Carroll, kadınların saldırıları durdurmak için ne yapabileceklerinin sorulmasından korktukları için genellikle saldırılar hakkında sessiz kaldıklarını söyledi.

Bayan Carroll, “Her zaman ‘Neden bağırmadın?’ diye soruyorlar” dedi.

“Çığlık atsam da atmasam da bana tecavüz etti” diye açıkladı.