İtalya’nın İsveç’teki inzivasında yüksek lisans yapan Gloria Marinelli: ”Yine oldu, asla böyle düşünmezdim” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Gloria, ismen ve gerçekte. İtalyan milli takımının futbolcusu Gloria Marinelli diplomasını aldı Spor ve Yönetim alanında yüksek lisans derecesi. Golcü için özel bir gün MilanoAzzurre’un bugün dördüncü maç gününde İsveç’e meydan okuyacağı Malmö’deki antrenman kampından doğrudan çevrimiçi olarak gerçekleştirilen tartışmanın formatı sayesinde daha da unutulmaz hale geldi. Milletler Ligi.

”Asla böyle düşünmezdim”

25 yaşındaki Marinelli, Mart 2021’de üç yıllık diplomasını almış ve Milano’nun Kutsal Kalbi Katolik Üniversitesi’nden Egzersiz ve Spor Bilimleri Doktoru olarak ” rolüyle bağlantılı bir tezle mezun olmuştu. Kim çekiyor? Penaltıyı kullananın psikolojik süreçleri”. Gloria, profesyonel bir futbolcu olarak kariyerine rağmen aynı zamanda çalışmalarına devam etmek ve böylece prestijli yüksek lisans unvanını kazanmak istiyordu. ”İyi evet! Futbolcu, duyurunun ardından Instagram’da şunu yazdı: Tekrar oldu, bunun böyle olabileceğini hiç düşünmemiştim ve çok güzeldi, heyecan vericiydi! İsveç’te özel kişilerle birlikte Milletler Ligi’nde oynamak. Kimisi yakında, kimisi biraz uzakta, yanımda olan ve bu günü unutulmaz kılan herkese teşekkürler! Artık İsveç-İtalya için yarına geçelim” dedi.

FIGC ve Milan’dan tebrikler

Soyunma odasındaki takım arkadaşlarının en iyi dileklerinin yanı sıra Marinelli, Inter’de dört yıl oynadıktan sonra geçen yaz taşındığı FIGC ve Milan takımı tarafından da resmi tebrikler aldı. Ancak Gloria için kutlamaların beklemesi gerekiyor çünkü İtalya, bir ay önce Castel di Sangro’da teknik direktör Soncin’in kızlarını 1-0 yenen korkunç İsveç’e karşı bugün saat 18.30’da sahaya çıkacak. Kim bilir belki de Gloria mezun olduktan sonra A Milli Takım’daki ilk golünü atar.