Inter'in beki Andreas Brehme kalp krizinden hayatını kaybetti – Calcio

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Alman milli takımının şampiyonuna veda. 63 yaşında öldü Andreas Brehmediğerleri arasında eski bek Bayern Monako veInter aynı zamanda Almanyaonunla kazandığı 1990 Dünya Kupası Finalde Arjantin'e karşı belirleyici penaltıyı attı. Nerazzurri'nin rehberliğinde Giovanni TrapattoniScudetto, İtalya Süper Kupası ve UEFA Kupası'nı kazandı.

Brehme kalp krizi geçirdi

Brehme, Pazartesi ile Salı arasındaki gece Münih'te kalp krizi nedeniyle öldü: Eski futbolcu, evinin yakınındaki Ziemssenstrabe'deki kliniğin acil servisine nakledildi, ancak tüm yardımlar boşunaydı. Brehme ortağından ayrılıyor Susanne Schaefer Ve iki oğul yetişkinlerin sahip olduğu eski karısı Pilar.

Inter: “Elveda Brehme, büyük Inter taraftarı”

İtalya '90'da Dünya Kupası'nı kazanan milli takım oyuncularından Inter'e kadar onu seven herkes, Alman şampiyonunu anıyor ve bunu sosyal kanallarında şu mesajla yapıyor: “Muhteşem bir oyuncu, harika bir Inter oyuncusu . Güle güle Andy, sonsuza kadar efsane.” Trapattoni'nin Inter'i için Brehme, sol kanat oyuncusu olmasının yanı sıra, oyun vizyonu ve iki elini de kullanabilen yapısı sayesinde aslında merkezi olmayan bir direktördü: “Sol daha güçlü ama sağ daha hassas” Batı Almanya'nın Roma'daki finalde Maradona'nın Arjantin'ini mağlup ettiği penaltıyı (sağ ayakla) attıktan sonra söyledi.

Pellegrini: “Brehme, Inter'in Facchetti'den sonra en iyi sol beki”

Brehme'yi onlarca yıldır süren özel ve kesintisiz bir ilişki, Ernesto PellegriniNerazzurri gömleğiyle rekor kıran scudetto sırasında başkanı: “Büyük acı hissediyorum. Özel bir kişiyi ve sonrasında Inter tarihinin en büyük sol bekini kaybettik Giacinto Facchetti. Her şeye sahipti: topa dokunmak, top sürmek ve orta yapmak. Aldo Serena'nın kafasına attığı yüksek topların harikası hâlâ gözlerimde. Andy Inter-Salernitana'dan birkaç gün önce beni aradı. Gerçekten çok yakındık. Kulübümüz için çok şey yaptı ve onu İtalya Dünya Kupası'nda zaferle izlemenin mutluluğunu hatırlıyorum.”

Aldo Serena, Brehme'ye özellikle sevgi dolu bir anısını aktardı: “Sen sadece bir takım arkadaşı değildin, sahada gol atmama yardım eden de sendin. Oyunun cömertti, fedakardı, neşeli karakterinin bir yansımasıydı. Basit bir adam, penaltıyı parmaklarının ucunda atarak dünya şampiyonu oldu, tıpkı tüm hayatın gibi.”

Bergomi: “Brehme özel bir ilişkiyle birleşmiş gerçek bir arkadaştır”

“Andy gerçek bir arkadaştı, saha içinde ve saha dışında iyi bir insandı. Özel bir ilişkimiz vardı, ona çok yakındım. Onu çok özleyeceğiz. Giuseppe Bergomi -. Birkaç gün önce Inter-Salernitana için onu görmem gerekiyordu, beni aramıştı. Genellikle bir gün önce iletişime geçer ama bu sefer aramadı. Durumu hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Sadece onun gerçek bir takım arkadaşı olduğunu, saha içinde ve saha dışında iyi bir insan olduğunu söyleyebilirim. Kariyerimizin sonunda bile ona çok yakındım. Birçok yabancı oyuncu Inter'e geldi ve onunla özel bir ilişki vardı. Bardolino'da göl kenarında bir evi vardı, sık sık İtalya'ya gelirdi. Beni aradı, ona katıldım ve yeni ortağıyla bile birlikteydik. Onu çok özleyeceğiz, gerçekten çok güzel bir insandı.”