Hochul’un Devletin Durumu Konuşmasında nelere dikkat edilmelidir?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Hochul’un Devletin Durumu Konuşmasında nelere dikkat edilmelidir?
Günaydın Bugün Salı. Vali Kathy Hochul, Eyalet Devleti konuşmasını bugün yapacak. Akıl hastalığı olan insanlar için sağlık hizmetlerindeki eksiklikleri gidermeye yönelik milyar dolarlık planlarının bir önizlemesini alıyoruz. Ayrıca iki New York City hastanesindeki hemşire grevini çevreleyen konulara da bakacağız.

Vali ne diyecek?

Kimin vali olduğu önemli değil, Albany’de eyalet konuşmasının yapıldığı gün hep bu soru sorulur. O gün bugün.

Bazı uzun süredir Albany gözlemcileri, görece kısa bir süredir görevde olan Hochul gibi valiler için bile, devletin durumu konuşmaları için bir formül olduğunu söylüyor. Andrew Cuomo’nun yerine geçmesinin üzerinden 504 gün geçti. Bu, eyaletin en uzun süre görev yapan valisi George Clinton’ın 1795’ten 1801’e altı yıllık bir arayla 1777 ile 1804 arasında koyduğu 7.500 günden fazla olan günün bir kısmı.

Albany’deki uzun süredir gözlemciler, devletin durumunun genellikle denenmiş ve test edilmiş bir formül izlediğini söylüyor. New York Kamu Çıkarı Araştırma Grubu’nun yönetici direktörü Blair Horner, çoğu yıl, “konuşmanın çoğu, vali ve milletvekilleri için büyük ölçüde kayıtsızdı. The Buffalo News’in Buffalo’daki bir şey hakkında yazmasını veya The Rochester Democrat and Chronicle’ın Rochester’daki bir şey hakkında yazmasını sağlamak için genellikle ilginç bölgesel sonuçları olan bir kısım vardır.

Ayrıca, konuşmaların “genelde ayrıntılarda eksik olduğunu ve kötü haberlerin bütçeye kadar ortaya çıkmadığını” söyledi – bütçe birkaç hafta içinde gelecek. New York City’de metro ve otobüslerin yanı sıra Long Island Demiryolunu işleten devlet kurumu olan Metropolitan Transportation Authority’ye atıfta bulunarak, “MTA’nın mali kraterleri hakkında muhtemelen fazla konuşma olmayacak” dedi. metro – Kuzey Demiryolu.

ne dinlemeli

Hochul, Yeni Yıl açılış konuşmasında, Cumhuriyetçi rakibi Lee Zeldin’i Kasım’daki zaferinin yüzde 6½ puanına yaklaştıran hoşnutsuzluk dalgasını ele almaya çalışırken, kamu güvenliği ve konut satın alınabilirliğinin en önemli iki konu olacağını belirtti. sürmüş .

Meclis ve Eyalet Senatosunda vetoya dayanıklı üstün çoğunluğa sahip olan Albany Demokratları, bir ılımlı olan Hochul’un ilericilere siyasi tavizler vermeye açık olduğuna dair ipuçlarını dinleyecek. Eyaletin kefalet yasalarında ilericilerin itiraz edebileceği değişiklikler isteyip istemediğini zaman gösterecek.

Diğer bir soru da, Hector LaSalle’i eyaletin baş yargıcı olarak aday gösterme mücadelesinden bahsedip bahsetmeyeceği. En az bir düzine eyalet senatörü, onaylamamaya karşı oy kullanacaklarını açıkladı.

Konuşmasının bir kısmı, akıl hastalığı olan New Yorklular için sağlık sistemindeki birçok boşluğu doldurmaya yönelik milyar dolarlık iddialı bir plana odaklanacak.

Özel hastanelerin 800’den fazla yatan hasta psikiyatrik yatağı yeniden açmasını zorunlu kılmak; Servis desteği ile 3.500 konut oluşturulması; ve akıl sağlığı sorunları olan çocuklarda artış görülen okullarda ruh sağlığı hizmetlerinin genişletilmesi. Planı, okul çağındaki çocukların tedavisi de dahil olmak üzere ruh sağlığı hizmetlerinin kapsamını genişletecekti.

Ayrıca, hastaneleri ciddi akıl hastalığı olan hastaları değerlendirmek ve kabul etmek için daha katı standartlara uymaya teşvik edecek. Ve planı, bu hastaların çatlaklardan düşmesini önlemek için daha fazla ayakta tedavi koordinatörü ekibi oluşturmaktı.

Depresyon gibi orta düzeyde akıl hastalığı olan ve bakıma erişimde güçlük çekebilecek insanlara yardım etmek için, ayakta tedavi hizmeti sunan toplum davranış merkezlerinin kapasitesini 68.000’den 188.000’e üç katına çıkarmaya çalışacak. New York’ta yaklaşık 19 ve eyaletin diğer bölgelerinde 11 yeni lokasyon kurulacak.

Ciddi akıl hastalığı olan insanlara hizmet ve barınma sağlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Toplum Yaşamı Enstitüsü’nün yönetici direktörü Joy Rudin, Hochul’un koordineli yaklaşımının “bir doktorun yazabileceği en iyi reçete” olduğunu söyledi. Hochul’un planını “dönüşümsel” olarak nitelendirdi.

Valinin planının çeşitli unsurları, Belediye Başkanı Eric Adams’ın Kasım ayında ciddi, tedavi edilmemiş akıl hastalığı olan insanlara yardım etmek için gerekirse güç kullanma politikasını açıkladığında istediği maddeler arasında yer alıyor. Adams, devletin hastanelerden, hastaların ne kadar süreyle tutulacaklarına karar verirken hastaların uzun vadeli geçmişlerini ve ayakta hasta bakımına uyma yeteneklerini dikkate almalarını talep etmesini istediğini söyledi. Ayrıca toplumdaki hastaneler ve bakıcılar arasında daha iyi koordinasyon çağrısında bulundu.

hava durumu

40’lı yılların ortalarında çoğunlukla güneşli bir günün tadını çıkarıyor. Akşam parçalı bulutlu ve 30’lu derecelerde sıcaklıklar olacak.

İKAMELİ OTOPARK

Pazartesi (Martin Luther King’in doğum günü) tarihine kadar geçerlidir.

En son Metro haberleri

Mount Sinai Hastanesi ve Montefiore Tıp Merkezi olmak üzere iki New York hastanesinde 7.000’den fazla hemşire greve gitti. Daha yüksek ücretler ve daha iyi çalışma koşulları talep ediyorlar.

Diğer sekiz özel şehir hastanesindeki hemşireler, geçici sözleşme anlaşmalarına vardılar ve ayrılmadılar.

2020 koronavirüs pandemisi vurduğunda ne kadar değerli olduklarını gören ve bitkinlik ve tükenmişlik ile mücadele eden Mount Sinai grev hattındaki bazı hemşireler, kendileri ve hastaları için daha iyi koşullar istediklerini söylediler.

Mount Sinai’de 19 yıldır hemşire olan Lorena Vivas, yoğun bakım ünitesinde bakması gereken bir veya iki hasta yerine, aynı anda üç veya dört hastayla ilgilenmekle görevlendirildiğini söyledi. “Pandemiden önce de böyleydi,” diye ekledi, “ve salgın her şeyi şişirdi.”

Montefiore hemşirelerinin gözcüleri, aşırı kalabalık, yetersiz personel koşullarını tanımladı. Sendika, Montefiore’deki hastaların koridorlarda o kadar sık tutulduğunu ve yönetimin oraya TV yerleştirdiğini söyledi.

Hastane yetkilileri, ülke çapında hemşire sıkıntısı karşısında ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Mount Sinai sözcüsü, hastanenin son yıllarda “benzeri görülmemiş işe alım stratejileri” benimsediğini söyledi.

Bu hafta bir grevin muhtemel olduğu netleştiğinde, Mount Sinai ve Montefiore geçici işçi kiralamak için koştu ve hatta görevdeki doktorları bakımdaki boşlukları doldurmaya zorladı. Montefiore Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sendika liderlerinin üç yıl boyunca yüzde 19,1’lik ücret artışı teklifine ve 170’ten fazla yeni hemşirelik pozisyonu yaratma sözüne rağmen “hastalarının yataklarından uzaklaşmaya karar verdiklerini” söyledi.

Sevgili günlük:

New York’ta doğdum ve büyüdüm. İlk Broadway şovuma daha anne karnındayken gittim (“Fiddler on the Dam”, başrolde Zero Mostel.) İlk filmimi Radio City Music Hall’da (“Bedknobs and Broomsticks”) izledim.

Central Park Çocuk Hayvanat Bahçesi’nde tökezleyerek yaptığım 8 mm’lik çekimler ve ergenlik çağındayken İkiz Kuleler’in tepesinde çekilmiş fotoğraflarım var. Çavdar ekmeği üzerinde en iyi konserve bifteğin hangi şarküteride olduğunu ve Çin Mahallesi’nde en iyi dim sumun nereden alınacağını biliyordum.

New York’ta büyümekle ilgili her şeyi sevdim: Macy’s’deki tahta yürüyen merdivenlerin takırtısı; metro turnikesine atılan jetonun şıngırtısı.

15 yaşında, Devlet Çalışma Bakanlığı’nda istihdam belgelerimi aldım; 23 yaşımdayken belediyeden evlilik cüzdanım çıktı.

20’li yaşlarımın ortalarında taşındım ama olabildiğince sık ziyaret ettim. Bir keresinde, Beşinci Cadde’de 42. Cadde’yi geçmeyi beklerken, New York Halk Kütüphanesi’nin ana şubesinin Güzel Sanatlar mimarisine baktım ve hayran kaldım.

Işığın değiştiğinden habersiz, birinin aceleyle yanımdan geçtiğini hissettim.

“Turist,” dedi.

– Stacy Zengin