Güncel temalı bir müze bugün yeniden açılıyor

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Güncel temalı bir müze bugün yeniden açılıyor
Günaydın Bugün perşembe. Mülteci krizinin ortasında yeniden açılması özellikle zamanında olan bir müzeye bakacağız. Ayrıca Knicks ve Rangers’ı kontrol eden adamın şu anda neden New York’a odaklanmadığını da göreceğiz..

7 milyon dolarlık bir yenilemenin ardından iskele nihayet yıkıldı ve Annie Polland bina hakkında konuştu.

Bunun bir sohbet fırsatı olduğunu ve bugünün yeniden açılmasının orada gerçekleşeceğine inandığı görüşmelere yeni bir aciliyet getirdiğini söyledi.

Polland, New York’taki göçün uzun tarihini belgeleyen Aşağı Doğu Yakası’ndaki Tenement Müzesi’nin başkanı ve CEO’sudur; bu hikaye, son bir buçuk yıldaki göçmen akınıyla daha da anlamlı hale geldi. Belediye Başkanı Eric Adams, 200’den fazla yeni yer ve yardım merkezinin açılmasına rağmen, bunu şehrin barınma sistemini zorlayan bir insani kriz olarak nitelendirdi.

New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için belediye başkanı ile Başkan Biden arasında bir konuşma yapılacağı yönündeki tüm umutlar, Salı günü başkanın Metropolitan Sanat Müzesi’nde ev sahipliği yaptığı resepsiyonda suya düştü. Adams yoktu. Günün erken saatlerinde “Herkes nerede olduğumu biliyor” demişti ve eğer isterse başkanın onu bulabileceğini ima etmişti.

Polland, kutuplaşmanın yoğun olduğu bir dönemde Tenement Müzesi’nin Amerikan tarihine daha kapsamlı bir bakış sunabileceğini iddia ediyor.

Kendisi bana “Burası insanların fikirlerini paylaşabileceği ve geçmiş hakkında öğrenmenin bugün karşılaştığımız sorunların çözümüne nasıl yardımcı olabileceğini düşünebileceği dinamik bir yer” dedi. “Tarih bir çözüm çuvalı değildir. Onu açıp ‘Hey, bir sorunumuz var, 1872’de bununla ne yaptılar?’ ya da buna benzer şeyler diyemezsiniz.”

Ancak geriye bakmak “bize daha karmaşık bağlantıları kavrama ve gerilimleri anlama fırsatı veriyor”. “1850’lerde insanlar İrlandalıların burada yaşamaması gerektiğini söylerdi ve Almanlar çok fazla içiyordu” dedi. “Bütün insanlar değil ama bazı New Yorklular, 1855’te göçmenlerin çoğunlukta olduğu bir şehir konusunda endişeliydi.”

Tenement Müzesi’nin “çoğu yerden daha iyi” yapabileceği şey, sıradan insanların kendi zamanlarındaki tartışmalara nasıl katıldığını göstermektir. “Sıradan insanların geçmişte değişiklikler yaptığını, uyarladığını ve yeni fikirler ortaya koyduğunu gördüğünüzde, siz de kendi fikirlerinizi ve çözümlerinizi yaymak için bir temele sahip olursunuz” dedi.

Müze, daha fazla göçmen grubunu öne çıkaracak şekilde temel programını genişletmeye çalıştı. Müzede yeniden yaratılan kiralık daireler arasında yalnızca 19. yüzyılda Alman ve İrlandalı ailelerin yaşadığı daire değil, aynı zamanda 1960’larda Porto Rikolu bir ailenin ve 1970’lerde Porto Rikolu bir ailenin ikamet ettiği daire de yer alıyor. yıllardır yaşıyordu. Aralık ayında gruba, siyahi bir garsonun karısıyla birlikte yaşadığı dairenin bir kopyası olan başka bir daire daha katılacak.

Müzenin 35 yıl önceki açılışından bu yana geçmişe bakış açısı değişmese de geleceğe bakış açısı ciddi anlamda aydınlandı. Pandemi, 2020’nin ortalarında kültür kurumlarını – özellikle de küçük olanları – harap ederken, Polonya’nın “varoluşsal kriz” olarak adlandırdığı durumla karşı karşıya kaldılar. Bir kamu politikası araştırma enstitüsü olan Kentsel Gelecek Merkezi, gelirinin yüzde 75’inden fazlasını biletlerden ve hediyelik eşya dükkanlarındaki satışlardan elde etmesi nedeniyle Tenement Müzesi’ni en ağır darbelerden biri olarak nitelendirdi. Müze, bütçesinin gelir payının şu anda yüzde 60 olduğunu ve yüzde 40’ının bağışlardan geldiğini söylüyor.

Müze, salgına rağmen yenileme çalışmalarına devam etti ancak 97 Orchard Caddesi’ndeki simge binasını kapatmaya zorladı.

Polland, “Binanın 1863 yılında, 160 yıl sonra müze olacağı, hatta 160 yıl sonra var olacağı düşüncesiyle inşa edilmediğini ve modernizasyona ihtiyaç duyduğunu” ifade etti. (Bazı sergiler müzenin diğer binası olan 103 Orchard Caddesi’ne yerleştirildi. Bugün, 13 ay sonra müzenin tamamının turlara açık olduğu ilk gün.)

Li·Saltzman Architects tarafından tasarlanan yenilemenin, binanın “gerçekte olduğu gibi görünmesini” sağlamak için kasıtlı olarak “milyon dolarlık bir çaba” olduğunu söyleyen kendisi, yeniden açılmanın “bunların tam tersi” olduğunu da sözlerine ekledi. sonunda büyük bir gösterinin ortaya çıktığı yer.

Polland gibi müdavimlerin fark ettiği bir değişiklik, yeni güçlendirilmiş merdivenlerin artık ayak altında gıcırdamaması. Hala alışmaya çalışıyormuş gibi görünüyordu.

“Yalan söyleyemem” dedi. “Gıcırdamayı özledim.”

Hava durumu

74° civarında yüksekliğe sahip güneşli gökyüzünün keyfini çıkarın. Geceleri hava parçalı bulutlu, en düşük sıcaklık 60° civarında olacak.

ALTERNATİF OTOPARK

Pazartesi’ye (Yom Kippur) kadar geçerlidir.

James Dolan’ın Gözleri Neden Las Vegas’ta?

James Dolan, Knicks ve Rangers’ın yanı sıra Madison Square Garden ve Radio City Music Hall’u da içeren bir aile imparatorluğunu yönetiyor. New York ondan nefret etmeyi seviyor ama New York şu anda onun ilgi odağı değil. 2500 mil ötede Las Vegas’ta açılacak olan bir arenaya bakıyor.

İnşaatı 2,3 milyar dolara mal oldu; Dolan’ın efsanevi inatçılığı, projenin iki yıl geç tamamlanmasına ve bütçenin 1 milyar doların aşılmasına neden oldu. 700.000 metrekareden fazla programlanabilir video ekranına sahiptir.

New York’ta Dolan, avukatların kontrol ettiği şirketlere dava açması gibi, insanları mekanlarından uzaklaştırmak için kullanılan yüz tanıma yazılımı gibi başka bir teknolojiyle ilgili bir tartışmanın ortasında kaldı. Dolan, neden kimsenin kendisinden “trol avukatları” kendi deyimiyle hoş karşılamasını beklediğini anlamadığını söyledi. Bir röportajda “Ne demek üzülmüyorum?” dedi.

Dolan’ın “avukat hariç tutma listesi”, New Jersey’li bir avukatın kızının Kız İzci grubuyla geçen yıl Radio City Music Hall’daki “Noel Gösterisi”ne gelmesi ve ancak yazılım tarafından keşfedilmesi sonrasında yaygın eleştirilere maruz kaldı. Hukuk firması, o zamanlar Dolan’ın kontrolü altındaki bir şirkete ait olan bir restoran grubuna karşı açılan davada bir müvekkilini temsil ediyordu.

Knicks taraftarı Larry Hutcher da kendisinin dışlama listesinde olduğunu öğrendi. Hukuk firması, Madison Square Garden Entertainment’a dava açan bilet satıcılarını temsil ediyordu. Hutcher daha sonra kendisini engellediği için Garden’a dava açtı.

Ancak hakimin bilet satıcılarının davasını reddetmesinin ardından Hutcher’ın sevgili Knicks’le şahsen görüşmesinin önünde tek bir engel vardı: uzaklaştırılmasıyla ilgili açtığı dava.

Bu ayın başlarında düşürdü. Meslektaşım Katie Rosman, Dolan’ın taktiklerinin büyük ölçüde başarılı olduğunu yazıyor.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Barda

Sevgili günlük:

Mahallemdeki restoranın tezgahında oturmuş, kızarmış (iyi pişmiş) mısırlı çörek ve kahve yiyordum ki içeri 40’lı yaşlarında bir adam girdi. Sıradan ama güzel giyinmişti. Yanıma oturup oturamayacağını sordu.

“Elbette” dedim.

Ispanaklı ve domatesli omlet sipariş etti.

“Bu iyi görünüyor” dedim geldiğinde. “Ve sağlıklı.”

“Evet ama mısırlı kekin de güzel görünüyor” dedi. “Mısır ekmeğini seviyorum.”

Nedenini bilmiyorum ama “Bir parça ister misin?” diye sordum.

“Çok isterim” dedi.

Ben de ona kekimden bir parça verdim ve o da onu yuttu.

Bir restoranda bir yabancının tabağından yemek almayı hayal edebiliyor musunuz? Bir şekilde ikimiz de bunun sorun olmadığını biliyorduk.

— Aimee Lee Topu

Agnes Lee tarafından resimlenmiştir. Gönderimleri buraya gönderin Ve Büyükşehir Günlüğü hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Burada bir araya gelebildiğimiz için mutluyum. Sabah görüşürüz. —JB

PS İşte bugünün bir tanesi Mini bulmacalar Ve Heceleme yarışması. Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz.

Kellina Moore ve Ed Shanahan New York Today’e katkıda bulundular. Ekibe nytoday@Haber adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu bülteni gelen kutunuza almak için buradan kaydolun.