Gravina: “Futbol sadece bilançolardan ibaret değil”. Mancini: “Yeteneklilere hata yapmaları ve büyümeleri için zaman vermeliyiz” – Calcio

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
“Süper Lig yanlış bir büyüme kavramı. Futbolun ekonomik toparlanması, sosyal ve etik olanla el ele gitmeli”. FIGC’nin başkanı, Gabriel Gravinatoplantının kahramanlarından biriydi “Futbolun sürdürülemez hafifliği30 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilenRoma “La Sapienza” Üniversitesi. “Bizimki, birçok kişinin bir dizi meşru parametre aracılığıyla okuduğu ekonomik bir boyut: bilançolar, gelirler, maliyetler veya kayıplar – diye ekledi – ama futbol bütçe kuralının ötesine geçiyor. Sosyal bir etkisi var”. Bu nedenle Gravina, “federasyonun bir süredir üzerinde çalıştığı” “bütünleyici” sürdürülebilirlik ekonomisi hakkında öğrencilerle konuşmaya hevesliydi. Futbol Federasyonu başkanı daha sonra futbolun ülkenin GSYİH’sını nasıl %0,58 oranında etkilediğini açıkladı. “Her şey ilgi uyandırır ama ekonomik boyut büyüyünce sosyal boyut da büyümeli. Örneğin Ukrayna’ya 400.000 değerinde 24.000 milli takım kıyafeti gönderiyoruz”.

Antrenör Roberto Mancini, Üniversite öğrencileri arasında  Bilgelik  Roma'dan

Antrenör Roberto Mancini, Roma “La Sapienza” Üniversitesi öğrencileri arasında

Kaç genç İtalyan futbol oynuyor?

FIGC’nin bir numarası “Ezio Tarantelli” odasını dolduran gençlerin önünde İtalya’da futbolun toplumsal önemini rakamlarla açıkladı. “5 ila 16 yaşları arasındaki 833.000 çocuk da dahil olmak üzere 1,4 milyon kayıtlı üyemiz var. Bu, 16 yaş altı İtalyanların yüzde 20’si. İşte bu nedenle bugünkü gibi toplantılar hareket için temel teşkil ediyor – öğretmenin sorularını yanıtladıktan sonra sözlerini bitirdi.” Pasqualina Porettasabahı koordine eden – yeni bir hayat almak için”.

Mancini: “Milli takıma gidebilecek çok az İtalyan var, başımız belada”

Etkinliğin açılışında milli takım teknik direktörü için alkışlar, flaşlar ve selfie istekleri, Robert Mancini. “Futbol konusunda şanslıydım, eğitimime devam etseydim hangi fakülteyi seçerdim bilmiyorum” dedi ve “insan karar verdiği her işte azim ve tutkunun ortaya çıkması için gerekli unsurlardır” dedi. . Azzurri’ye çağrılabilecek az sayıda İtalyanla ilgili soruyu yanıtlamadan önce: “Sorun uzun yıllardır var, şimdi daha da kötü. Yeni yetenekler bulmakta zorlanıyoruz. Günümüz futbolunda onları almanın hiçbir yolu yok.” kendilerini ifade etmek için başlangıçtaki zorlukların üstesinden gelmek için zamanları yoktur.Hatalarla öğrenirsiniz, mükemmel olamazsınız.Gençler çabuk öğrenir, biraz sabır yeterlidir.Ama bizim dünyamızda çok az var çünkü sonuç sayar”. Teknik direktör, oyuncu seçme kriterleri konusunda “teknik nitelikler elbette ilk şart. Ancak daha sonra davranış ve takım arkadaşlarınızla nasıl bağ kurduğunuz da önemli. Avrupalılar için kadro listesini hazırlamak için bu felsefeyi seçtim. Semeresini verdi, gücümüz buydu”.

İktisat Fakültesi Başkanı, Fabrizio D’Ascenzogazeteciler İskender Hakimi Ve Mark Bellinazzo, Maurice LonghiBcc Roma başkanı, Ernesto VetranoBcc Roma belediye başkanı, antonella baldinospor kredisi enstitüsü başkanı, ed Eugene Gaudio Roma Sapienza Vakfı’ndan.