Gotham Taxidermy’den Divya Anantharaman Pazar Günlerini Nasıl Geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,109
0
0
Gotham Taxidermy’den Divya Anantharaman Pazar Günlerini Nasıl Geçiriyor?
Divya Anantharaman, Miami’de sıkışık bir apartman dairesinde büyüdü ve mutfak penceresinin yanında oturup kuşların uçmasını izleyerek saatler geçirdi.

Doğa büyüleyiciydi ama hayvanat bahçesi biletleri pahalıydı, bu yüzden Mx. Onlar ve o zamirlerini kullanan Anantharaman, sık sık ücretsiz müze günlerine katıldı ve gerçek hayatta daha önce hiç görmedikleri baykuşlar, filler, kaplanlar gibi yaratıklarla dolu diyoramalara hayran kaldı.

mx. Anantharaman, 2001 yılında New York’a taşındı. Birkaç yıl sonra moda endüstrisinde çalışırken, tahnitçilik kursları almaya başladılar. Giriş engeli yüksek görünüyordu. “Tahnitçilik çok homojen bir alandır. Çok, çok beyaz ve çok, çok düz” dediler. “Ben bunlardan hiçbiri değilim.”

Alanı çeşitlendirmek amacıyla 2015 yılında Gotham Taxidermy’yi açtılar. Şirket, bir Tiffany & Company reklam kampanyası için Tiffany mavi kelebekleri ve aktör Neil Patrick Harris ve David Burtka için flamingo replikaları dahil olmak üzere hem bireyler hem de işletmeler için atölyeler sunduğu ve tahnitçilik ürünleri yaptığı Green-Wood Mezarlığı yakınlarındaki bir stüdyoda kuruludur. .

mx. Anantharaman, sanatı, insanların doğayla bağlantı kurmasına ve kentsel bir ortamda bile “o dinginlik, savunmasızlık ve sihir anını” deneyimlemesine yardımcı olmanın bir yolu olarak görüyor.

Tahnitçilik “size cisimlerin sabit ve sonlu olmadığını – çok sınırlı olduklarını gösteriyor” dediler. “Vücutlar gerçekten siz ne olmasını istiyorsanız o olabilir.” Mx. 40 yaşındaki Anantharaman, eşi ve dört kedisiyle birlikte Flatbush, Brooklyn’de yaşıyor: Fugazi, Garfield, Mani ve Junior.

MİYAV Kedilerim genellikle alarmım çalmadan önce beni uyandırır. En küçük kedim Mani başımın yanındaki yastığın üzerinde uyuyor. 7:30’da esnemeye başladı ve beni uyandırdı. Gerçekten günün ritmini belirliyor.

TATLI BİR ŞEY Ben bir meyve aşığıyım ve mevsime bağlı olarak bir kase çilek veya mango veya papaya yerim. Bazen bir Haiti restoranı olan Zanmi’de veya Filipinli bir füzyon restoranı olan Purple Yam’da brunch yapmak için mahalleme giderim. Her zaman ukoy, karidesli ve sebzeli kek yerim.

GÖRÜNTÜLER İÇİN Green-Wood Mezarlığı kesinlikle en sevdiğim yerlerden biridir. Kuş gözlemciliği için en iyi zaman olduğu için erken gitmeyi seviyorum. Battle Hill’de yürüyebilir ve şehrin silüetine açılan mezar taşlarını görebilirsiniz. Tüm bu şeylerin eşzamanlı varoluşunu seviyorum: gürültülü şeyler ve sessiz şeyler, yeşil şeyler ve gri şeyler. Bana New York’ta yaşamayı neden sevdiğimi hatırlatıyor.

Tahnitçiliği öğret Ayda en az bir hafta sonu Greenwood’daki stüdyomda tahnitçilik dersi veriyorum. Genellikle dört kişi – asla çok büyük değil. Herkese dikkat etmek istiyorum. İngiliz serçeleri veya Avrupa sığırcıkları, kelebekler veya böcek dioramaları yapıyoruz. Bazen insanlar “Hafta sonları çalışıyor olman berbat olmalı” derler ama öyle değildir. Sevdiğin bir şeyi paylaşırken değil. Şehrin insanlarına bir doz doğa sunmak gerçekten harika.

ŞEHİR CİVCİVİ Tahnitçilikle meşgul olmadığımda, pazar en sevdiğim plaj günüdür. Fort Tilden ve Breezy Point Tip sahillerinde NYC Plover Projesi adlı bir grupla gönüllüyüm. Hayatlarının ilk birkaç haftası çok hassas olduğu için civcivlerin korunmasına yardımcı oluyoruz. En iyi yanı, insanlara civcivleri dürbünümle göstermek çünkü birçok insan onları göremiyor. Yumurtadan çıktıklarında pamuk topu büyüklüğündedirler. Ortalama bir New Yorklu muhtemelen bu nesli tükenmekte olan kuşların şehirde yuva yaptığına dair hiçbir fikre sahip değildir.

RİSK ALTINDAKİ YERLER Sonra Riis Beach’e gidiyorum. Kuş kuşlarının yuvalama alanından sadece bir mil uzakta ama çok farklı. Mükemmel görünmek ve doğru mayoyu giymek zorunda olduğun Miami’de büyüdüğüm plajlardan çok farklı olduğunu düşündüğüm ilk zamanı hatırlıyorum. Riis’de kendimi evimde hissettim. Plaj, nesillerdir queer topluluk için bir deniz feneri olmuştur, ancak birçok insan geleceği hakkında endişe duymaktadır. Terk edilmiş bir hastane yıkılıyor ve insanlar onun yerine ne yapılacağı konusunda endişeleniyor.

GLAM SAAT Akşam 6 gibi tırnaklarımı yaptıracağım. Bazen Flatbush’ta küçük bir yerel işletme olan Noir’e giderim. Ya da Bed-Stuy ve Williamsburg arasında yer alan gerçekten harika bir tırnak sanatı stüdyosu olan The Pointed Nail’e giderim. İnsanlar genellikle femme olan her şeyi anlamsız bulur, ama aslında durum bu değil. Zırh olabilir. Ellerim geçim kaynağımın o kadar büyük bir parçası ki o el masajını yaptırmak ve şımartmak benim için gerçekten önemli.

PAZAR YENİ CUMARTESİDİR Pazar, dışarıda harika bir gece çünkü dışarıda pek insan yok. Ginger’s adında gerçekten harika bir bar var – New York City’deki queer kadınların uğrak yerlerinden biri. Ayrıca oldukça eğlenceli drag şovlarına ev sahipliği yapan Good Judy adında bir yer var. Ama gençken yaptığım kadar dışarı çıkmıyorum. Daha soğuk aylarda, genellikle içeride kalır ve yeni tırnaklarıma hayran olurum. Yiyecek bir şeyler yerim ve Hint-Karayip yemeklerinde uzmanlaşmış roti restoranı Debe Kitchen’dan paket yemek siparişi veririm.

MAVİ GECELER Genellikle 22:30 civarında bir çay ile rahatlarım. Bitkisel olan her şeye gerçekten ilgim var. Papatya benim bir numaralı tercihim. Ya da kelebek bezelye – mavi ve bana yatma zamanını hatırlatıyor. Alacağım son şey bir CBD sakızı. Kedilere bir şeyler atıştırırım, yatağa giderim ve uykuya dalarım.

Pazar Rutini okuyucuları, Divya Anantharaman’ı Instagram’da @gotham_taxidermy adresinden takip edebilir.