Gigi Riva son yolculuğunda İtalya eşofmanını giyecek, tabutu Cagliari stadyumunda. Canlı – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Ertesi gün veda günüdür. Şampiyona ve adama selamlar. Gigi Riva, kariyerinin sona erdiği Sant'Elia'nın bitişiğindeki Cagliari stadına son kez girecek.

Anahtar noktaları

• 11.49

Son elbise: Milli takımın “İtalya” yazılı mavi eşofmanı
  • 11.47am

Saat 13.00'ten itibaren stadyumdaki cenaze töreni

21.52

Baggio: “Kaç savaş, kaç yara: hayat bizi birleştirdi”

Baggio'nun mektubuHalletmek: “Sevgili Gigi, birçok savaşın ve bir o kadar da yaranın dostu. Hayat, dünyanın en güzel oyununa karşı büyük bir sevgi ve sonsuz tutkuyla yaşadığımız yolculuğunda bizi birleştirdi. Sen büyük bir tevazunun eşsiz ve değerli bir örneğiydin. Sen benim için tutarlılığın, gömleğe bağlılığın, içten cesaretin güzel bir örneğiydin. Seni evlat edinen toprakları eşi benzeri olmayan bir şekilde sevdin. Acınızı ve acınızı olumlu kurtuluşa dönüştürmeyi başardınız. Bilge ve kıymetli bir yol arkadaşıydın, saha içinde ve saha dışında her zaman kendindin. Sen eşsiz ve unutulmaz bir şeydin, tıpkı sevdiğin ve kaybettiğin insanlarla çok yakında buluşacağını umduğum göksel yolculuğunda seni karşılayacak o “gök gürültüsü”nün eşsiz ve unutulmaz olacağından eminim. Seni seviyorum Roberto Baggio.”

21.18

Hükümet ciddi cenaze törenlerine karar veriyor

Hükümet Gigi Riva'ya görkemli bir cenaze töreni düzenlemeye karar verdi. Spor Bakanı Andrea Abodi, yarın saat 16.00'da Cagliari'de Bonaria Bazilikası'nda düzenlenecek cenaze töreninde hazır bulunacak. Özellikle kamuoyunu etkileyen üzücü olaylar olması durumunda ciddi cenaze törenleri (devlet cenazeleri dışında) öngörülmektedir.

17.58

Tortu: “Herkese Sardunya'nın evi olduğunu öğretti”

“Tüm Sardunya ve genel olarak tüm İtalya için bir yara. Spor yapan ve sporu seven herkes için bu, insanlığın, takıma ve formaya duyulan değerin ve sevginin en büyük örneklerinden biridir. Ne istediğini öğretti. kendimi evimde gibi hissettim ve beni kırık bir kalple baş başa bıraktım.” Lombardiya'da doğdum, nasıl Gigi Rivaancak baba tarafından kökenleri ve adaya olan bağlılığı nedeniyle Sardunyalı, Philip Tortu Cagliari'nin simgesi olan ölümsüz golcünün vefatı, kendisini derinden etkiledi.
“Karakter olarak kendimi her zaman ona benzer hissettim” dedi Spor Radyosu 4X100'ün Olimpiyat altın sprinter'ı, çok içine kapanık ama aynı zamanda şehirle olan ilişkileri ve ilişkileri açısından basit. Benim gibi Sardunya'da doğmamış olsa da gerçek bir Sardunyalıydı ve benim için o, hayatımın önemli bir parçasıydı ve olmaya devam edecek.”

17.36

Pavoletti: “En güçlüsü oydu ve her yere gidebilirdi. Sardunya'yı seçti”

Gigi Riva'ya son veda töreniyle duygulanan yüzlerce kişi arasında Cagliari oyuncuları da vardı. “O en güçlüsüydü ve bugün söylendiği gibi her yere gidebilirdi” dedi. Leonardo Pavoletti – bunun yerine şunu seçti: Cagliari ve Sardunya. Bu duygunun attığı gollerden, kırdığı rekorlardan daha değerli olduğuna inanıyorum.”

16.41

Son veda için stadyumun dışındaki kuyruk

Unipol Domus'un dışında Cagliari Gigi Riva'nın tabutunun içinde İtalyan milli takımının mavi eşofmanı ve ayaklarının dibinde Cagliari'nin kırmızı-mavi eşofmanı ile giderek uzayan bir kuyruk oluştu. Yüzlerce ve yüzlerce kişi bu sabahtan bu yana Cagliari scudetto'sunu kazanan şampiyona saygı duruşunda bulunuyor ve yakında Riva'nın adını alacak olan Sant'Elia stadyumu içinde kurulan dinlenme şapeline girebilmek için bekliyor. Son kez Thunderclap'a elveda. “Acı çok büyük, birçok soruya cevap vermek isterdim ama bugün sessiz kalmalıyız. Riva bu halkı ve bu toprakları birleştirdi ve bunu onlarca yıldır yaptı. Tommaso Giulini, Cagliari'nin başkanı -. Kimse Sardunya'yı onun kadar sevmedi, yaptığımız her şeyde yıldızımız olmaya devam edecek.”

14.55

Cagliari tabuta saygı duruşunda bulundu

Saat 13.50'de Cagliari oyuncuları, Gigi Riva'nın tabutu önünde saygı duruşunda bulunmak üzere bir grup halinde stadyuma geldi.

13.43

Cenaze stadyuma getirildi

Gigi Riva'nın naaşını taşıyan cenaze arabası saat 13.30 sıralarında stadyuma varıyor ve vatandaşlar tarafından alkışlanıyor. Taraftarlar efsaneye son kez veda etmek için girişte kuyruk oluşturdu.

12.44

Cagliari'de vatandaşlar iki gün yas tuttu

Cagliari belediye yönetimi 23 ve 24 Ocak'ta vatandaşların yas tutmasına karar verdi. Sardunya'nın başkentinde Çarşamba günü saat 16.00'da yapılacak cenaze töreni sırasında pek çok ticari işletme kepenklerini kapatacak, Cagliari efsanesinin anısına tüm işletmeler cenaze töreni için kapanmaya davet ediliyor.

12.42

Cenaze evinin çalışma saatleri

Stadyumdaki cenaze şapeli, tabut cenaze için Bonaria Bazilikası'na nakledilmeden önce Salı günü saat 14.00'ten 22.00'ye ve Çarşamba günü saat 7.00'den 13.00'e kadar açık olacak.

11.50

Cenaze Çarşamba günü saat 16.00'da Bonaria'da

Henüz resmi olarak doğrulanmadı ancak Gigi Riva'nın cenazesi 24 Ocak Çarşamba günü saat 16.00'da Nostra Signora di Bonaria'nın denize bakan kutsal alanında kutlanacak.

11.49

Son elbise: Milli takımın “İtalya” yazılı mavi eşofmanı

Gigi Riva, göğsünde görkemli bir “Italia” yazan, 1960'lı yıllardan kalma mavi milli takım eşofmanını giymişti. Mavi gömlekle olan ayrılmaz bağı simgelemenin bir yolu.

11.47am

Saat 13.00'ten itibaren stadyumdaki cenaze töreni

Gigi Riva'nın naaşı şafaktan beri Cagliari'deki Brotzu hastanesinin morgunda bulunuyor. Saat 13.00'te tüm kariyerini bağışladığı Cagliari stadına götürülecek. Burası cenazeden önce kendisine son kez veda edileceği yer olacak.