George Santos, spot ışıklarından çekilmek yerine giriyor

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
George Santos, spot ışıklarından çekilmek yerine giriyor
WASHINGTON – Geçen gün burada margarita yudumlayan genç Cumhuriyetçilerle dolu bir bara giren New York Temsilcisi George Santos, sonunda her zaman istediğini elde etmiş bir adama benziyordu.

Bir tanıtıcının ilham verdiği göze çarpan kıkırdamayı veya “iki partili kınama” referansını unutun. Başkentte muhteşem bir bahar gecesiydi ve sekiz dakika boyunca Bay Santos’a ender rastlanan bir şey geldi: bir konuşma daveti.

Yüksek bir topun arkasında durarak, yakın zamanda kovulan eski CNN sunucusu Don Lemon’a kadeh kaldırdı ve adaylık tavsiyesi verdi. “Sıramı beklemedim,” dedi bir küfür ekleyerek. Covid’in insanlara “aptal başkanlara” oy verdiğini ekledi ve görünürde hiçbir ironi duygusu olmadan “gerçeğin sizi özgür kılacağını” ilan etti.

Ancak izleyicilerine en büyük desteği neyin vereceğini biliyordu.

“Hiçbir yere gitmiyorum,” diye açıkladı. “Ölü, soğuk bedenimi bu akıl hastanesinden dışarı sürüklemen gerekecek.”

Uydurma biyografisinin tamamı ifşa edildikten dört ay sonra – bir Wall Street işi ve bir kolej voleybol şampiyonası aynı anda – Bay Santos bir dışlanmış olarak kalmaya devam ediyor. Meslektaşları, yasama önceliklerini mahvederek onunla çalışmayı reddediyor. Yerel partisi onu yenme sözü verdi. Ve hayatını ve kampanya finansmanını inceleyen bir dizi kanun uygulayıcı ve etik müfettişi.

Ancak 34 yaşındaki kongre üyesi dikkatleri üzerine çekmek yerine dikkatleri üzerine çekiyor. Bay Santos, eski Başkan Donald J. Trump ile ittifak kurarak veya en azından şaka yaptığını işaret ederek alay konusu olmaktan meşruluğa giden yolu yapıp yapamayacağını test etmeye hevesli görünüyor.

Sadece son birkaç hafta içinde, Bay Trump’ın mahkemeye çıkarıldığı Manhattan adliyesinin önüne geldi ve büyük boy koyu güneş gözlükleriyle bir grup muhabir için kısa bir yan gösteri yaptı. Bir Trump izlenimcisi olarak yürekten güldü ABD Kongre Binası önünde çekim başkan yardımcısı adayı olarak onu, George Santos’u seçiyormuş gibi yaptı.

Ve Çarşamba günü, büyük bir Cumhuriyetçi borç limiti yasasına desteğini keserken ve nihayet saat dolduktan hemen sonra oyunu kullanırken meslektaşlarını izlemeye ve dinlemeye zorladı.

Bu alışılmışın dışında ve belki de hala beyhude bir yolsa, Bay Santos’un birkaç seçeneği daha var. Herhangi bir ev komitesinde oturmuyor. Yerel Cumhuriyetçi partisi, onu etkinliklerden men etti ve diğer sivil örgütleri de onu karalamaya çağırdı. Washington, DC’den genç Cumhuriyetçileri davet ederek başkentte ilk kez konuşuyordu.

Bay Santos, tüm bunların iyi bir şey olduğu konusunda ısrar ediyor ve kendisine gelecek yıl kendisini yeniden seçeceğini söylediği seçmenlerle doğrudan konuşması, şimdiye kadar 11 tane olan yasa tasarılarını sunması ve bunları dikkatine sunacağı konuşmalar yapması için daha fazla zaman veriyor. Temsilciler Meclisi Boden. Ancak bir yere varmak için işbirliği gerektiren bir kurumda, bir boşlukta sıkışıp kalmıştır.

New York kongre delegasyonunun dekanı Temsilci Jerrold Nadler, onu eyalet önceliklerini tartışmak için partiler üstü düzenli toplantılardan men etti. New York Senatörleri Chuck Schumer ve Kirsten Gillibrand’ın temsilcileri, henüz onlarla çalışmayı denemediğini söyledi. Ve çok ince bir çoğunluğu idare edebilen Meclis liderleri, onun sınır dışı edilmesi için çağrı yapmayı bırakırken, meslektaşları ancak bu kadarına müsamaha göstereceklerini açıkça belirttiklerini söylüyorlar.

Geçen Kasım ayında Bay Santos gibi Demokratik bir banliyö Long Island bölgesini alt üst eden New York’lu bir Cumhuriyetçi olan Temsilci Anthony D’Esposito, “Onun bir dönemlik kongre üyesi olacağından hiç şüphem yok,” dedi.

Bay D’Esposito, adının Bay Santos’la olan mektuplarda veya faturalarda görünmemesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi ve meslektaşını takip eden ve kendi işini gölgede bırakan sürekli karışıklıktan yakındı.

Bay D’Esposito, “Capitol Hill’deki bu kısa görevden sonra hayatını arıyor,” dedi.

Zor durumlarda ünlü müşterilere tavsiyelerde bulunan bir Demokrat ve halkla ilişkiler gurusu olan Risa Heller, Bay Santos’un yeniden seçilmeyi düşünmesinin imkansız olmadığını söyledi.

“Gerçekten bir realite TV yıldızının Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olduğu bir dünyada yaşıyoruz” dedi. Öte yandan, bir realite TV geleceğinin daha gerçekçi olabileceğini de sözlerine ekledi.

“‘Yıldızlarla Dans Etmek’te bir iş bulabilir mi? Muhtemelen. ‘hayatta kalan’? “Ağabey 2024″ mü? Hepsi makul bir seçenek gibi görünüyor” dedi.

Şimdilik, Bay Santos en azından Capitol Hill’de hayattan zevk alıyormuş gibi yapıyor.

“Buraya insanları temsil etmek için geldim ve bundan hoşlanmıyorum. Gerçekten bilmiyorum,” dedi ofisinin önünde bir asansöre binmeden önce doğaçlama bir röportajda.

Capitol’ün yer altı tünellerine düşmeyi ummuştu ama bunun yerine asansör hızla yükseldi ve ona birkaç dakikalık şakalaşması için zaman verdi. Bir muhabirle kapana kısıldığına üzüldü (“Bunu yapmayacağımı garanti ederim”), ona baktı. cep telefonuna yüksek sesle konuşan bir kadına yaklaşır ve bir yolcu arkadaşı pembe ipek kravatına iltifat edince şaka yapmaya çalışır. Yere inmedi.

“Bak, saçma gelecek. Popüler kültür. Bu gerçekten kötü,” diye açıklamaya başladı kongre üyesi. “’Mean Girls’ filmini hatırlıyor musun? ‘Çarşamba günleri pembe giyeriz’ diye şaka yaptılar.”

Sonunda bodrumda, Bay Santos saygıyla Capitol’de siyasetten hiç bahsetmediğini söyledi. Daha sonra siyasetle ilgili bazı soruları yanıtladı.

Hayır, 2020 ve 2022 kampanyalarını destekleyen Nassau İlçesi Cumhuriyetçilerinin onu yenme yemininden endişe duymadığını söyledi. Kendisini seçmenlere yeniden tanıtmak zorunda da kalmadı, ancak bir muhabirle ilçeyi gezme konusundaki fikrini hızla değiştirdi. Söylentiler bir yana, bırakmayı asla düşünmediğini söyledi.

“İlçede yaşıyorum. Ben ilçe mensubuyum. insanları tanıyorum Mahallede yiyorum. Mahalleden alışveriş yaparım. insanlar beni tanıyor Beni çağırıyorlar” dedi ve ekledi, “Gerçek şu ki, beni öcü olarak resmetmeye çalışmak işe yaramayacak.”

Yerel Cumhuriyetçiler, ara sıra bir Sahil Güvenlik tesisine veya gaziler hastanesine yaptığı geziler dışında, onun önemli bir varlığı olduğunu reddediyor. Bu hafta, Bay Santos’un resmi ev takvimi yaklaşan bir etkinlik göstermedi.

“Hayalet!” Nassau İlçe Yöneticisi Bruce Blakeman bir metin yazdı.

Bu hafta Washington’da katıldığı bir etkinlikte, America First ile aynı safta yer alan düzinelerce Hill yardımcısı ve genç profesyonel, Bay Santos’un ilkeli bir muhafazakar olarak yeniden paketlenip yeniden paketlenemeyeceği veya siyasi bir sirk yasası olarak kalmaya mahkum olup olmayacağı konusunda bölünmüş görünüyordu.

“Geleneksel olarak, Cumhuriyetçiler pantolonları aşağıdayken bir şey yaparken yakalanırlarsa özür dilemeli ve istifa etmelidirler, böylece küstahlık, ‘Dışarı çıkacağım, savaşacağım’ deme küstahlığı, sanırım buna saygı duyuyoruz. Zihniyet,” diyen eski bir Trump kampanya yardımcısı Kingsley Cortes, Bay Santos’un muhafazakar oy sicilinden etkilendiğini sözlerine ekledi.

Ancak yine de, bu yılın başlarında kulübün bir “MAGA devralmasına” öncülük eden Bayan Cortes, kongre üyesini davet etmenin de aynı şeyi yapacağını kabul etti. kaz katılımı.

“Heyecan uyandıran ve insanları çeken bir yer olmak istiyoruz” diye ekledi. “George Santos gibi birini görmek birçok insan için heyecan verici. SNL’de onun hakkında sürekli konuşulan skeçler görürsünüz.

Bay Santos, sekiz dakikalık konuşması sırasında zaman zaman parçalanmış – ve hatta belki de pişman – görünüyordu.

“Kusurluyum, hatalar yaptım. Hepsi hata yaptı” dedi kendi detaylarını atlayarak. “Gerçek seni özgür kılacak. Doğru söz – çok, çok doğru söz.”

Daha sonra Bay Santos, yalancı olduğu için Bay Lemon’ı şişlerken, merceği tekrar kendisine çevirdi.

“Parmakla işaret etmek çok kolay, hayatta pislik olmak çok kolay” dedi. “Ve sonra senin başına geldiğinde, insanların samimi olmalarını bekliyorsun.”

Odadaki başka bir gazeteciyi parçalamak için duraksadı, sonra ekledi, “Gerçek şu ki, bu hayatı alıp yaşamak zorundasın.”