George Santos, Cameo videolarını her şeyden önce biraz dürüst para kazanmak için kullanıyor

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
George Santos, Cameo videolarını her şeyden önce biraz dürüst para kazanmak için kullanıyor
George Santos, Temsilciler Meclisi’nden ihraç edildikten üç gün sonra kamera karşısına geçerek Amerikan halkına seslendi.

Birkaç Amerikalı. Kişisel harcamalar için kampanya bağışçılarından para çalmakla federal sahtekarlıkla suçlanan eski kongre üyesi Bay Santos’a Cameo video uygulaması aracılığıyla kişi başına yüzlerce dolar ödeme yapmak isteyenler.

Bay Santos bir videoda “Merhaba Sarah” dedi. “Bazen iş berbattır. Yani kötü günlerden konuşalım değil mi? Geçen cuma da benim için o kadar da iyi değildi.”

Bu, seçmenlere ve meslektaşlarına liseye gittiği, üniversiteye gittiği, voleybol yıldızı olduğu, Wall Street’te çalıştığı, Yahudi kökenli olduğu ve aile bağları olduğu konusunda yalan söyleyen Bay Santos için nadir görülen bir gerçek anıydı. ve 11 Eylül saldırıları da dahil olmak üzere Holokost’tan.

Bay Santos’un bu yalanların bazılarından dolayı pişmanlığını dile getirdiği bir dönem vardı. Cameo’daki videoları zamanın geçtiğini gösteriyor.

“Merhaba Harper! Bay Santos, gülümsemek ve kıkırdamak için duraklamadan önce, “NYU’da bu kadar kendini adamış bir öğrenci olmanızın harika olduğunu düşünüyorum” dedi. “Biliyor musun,” diye ekliyor kaşlarını kaldırarak: “Benim… o kadar da gerçek olmayan MBA’im.”

Amerika’nın en meşhur Yahudi masalcısı Bay Santos bir başkasında “Hey Jonny!” diyor. “Sadece size mutlu bir Hanuka dilemek için uğramak istedim.”

Bay Santos ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra, bağışçıların parasını tasarım ürünleri için kullandığı için 22 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olduğu tüm yasal sonuçların onu çok fazla endişelendirdiği izlenimini vermiyor.

Bir videoda alıcıları kendilerine güzel bir şey ikram etmeye teşvik ediyor. Bay Santos, bilgili bir bakışla konuyu vurgulayarak, “Botox’tan, Hermès’e bir gezi veya Sephora’dan makyaj gibi her türlü lüks ürüne kadar her şey olabilir” diyor. “Ya da OnlyFans’a abone olmak.”

Eski kongre üyesinin video başına ödeme faaliyetinin ne kadar süre devam edeceği belli değildi. Bay Santos, resmi bir iş geçmişi olmamasına rağmen, talebi karşılamak için akıllı bir şekilde fiyatları artırdı ve Pazartesi sabahı 75 dolardan başladıktan sonra Salı öğleden sonra 350 dolara kadar yükseldi.

Profili Pazartesi akşamı ortaya çıktı ve kendisini “Kongrenin eski ‘simgesi'” olarak tanımladı! daha da fazla tutum katan bir tırnak emojisi ile yeni videolar sunmayı bıraktı. Ancak eski Twitter hesabı olan X’te, “birikmiş iş yükünü” temizledikten sonra Salı günü yeni siparişler almaya başladığını söyledi.

Bay Santos, para için Cameo’ya başvuran ilk rezil kişi değil. 2020 seçimlerini bozmaya teşebbüs etmekle suçlanan New York’un eski belediye başkanı Rudolph W. Giuliani, bir keresinde “I’m a Little Teapot”un sözlerini birkaç yüz dolar karşılığında okumuştu.

Eski futbol yıldızı OJ Simpson, biliyorsunuz Cameo’yu kullanıyor ve insanları yıldönümleri, doğum günleri ve hamilelikleri için tebrik eden videolar hazırlıyordu.

Ve Bay Santos, platformda başarıya ulaşmayı ümit eden tek eski politikacı değil: Sarah Palin o kadar çok video çekti ki, Alaska valisi olarak önceki maaşını geride bırakarak 2021’de 211.529 dolar kazandı.

Bay Santos’un taşıma kapasitesi muhtemelen daha düşüktü. Başlangıçta fiyatını 75 dolar olarak belirledi, ardından platformdaki ilk çıkışının büyük ilgi görmesinden sonra artırdı. Kaç video hazırladığı belli değil ancak en az 11’i Cameo’da veya sosyal medyada halka açıktı. Ne kendisi ne de Cameo yorum taleplerine hemen yanıt verdi.

Talep beklenmedik yerlerden geldi.

Pazartesi öğleden sonra, Pensilvanya Senatörü John Fetterman, Bay Santos’tan federal yolsuzluk suçlamalarıyla suçlanan Demokrat arkadaşı New Jersey Senatörü Robert Menendez adına kayıt yapmasını istediğini söylediği bir videoyu küstahça yayınladı. Bay Fetterman, Bay Menendez’i istifaya çağırdı.

Bay Fetterman, “‘Jersey’li Bobby’ye’ tavsiye vermesi için bu alanda deneyimli bir uzmana ulaştım” dedi. X’e yazdı. Cameo, müşterilerin kişiselleştirilmiş mesajlar istemesine veya talimat vermesine olanak tanır; Videoyu oluşturan kişinin bu örneği takip edip etmemesi kendisine bağlıdır.

Bay Santos, Bobby’ye taktik kitabını takip etmesi talimatını verdi: “Sadık durun efendim ve oradaki tüm nefretçilere kapılmayın.”

(Bay Menendez, Bay Fetterman’ı “Bay Tıklama Tuzağı” olarak nitelendirerek yanıt verdi.)

Kongre’deki kısa kariyeri boyunca siyaseti Y kuşağı sosyal medya provokatörünün maskaralıklarıyla karıştıran 35 yaşındaki Bay Santos için şöhretinden yararlanma hamlesi hiç de sürpriz olmadı.

Kamu görevi ve beraberinde gelen 174.000 dolarlık maaş olmadan, Bay Santos artan avukatlık masraflarını karşılamanın başka bir yolunu bulmak zorundadır. 23 federal suçtan yargılanmayı bekliyor.

Birçok yönden Cameo’da geçirdiği süre aynı zamanda siyasi kariyerinin de mantıklı bir devamıydı. Temsilciler Meclisi’nin etik müfettişleri, onun ihraç edilmesine yol açan raporda, Bay Santos’un “Temsilciler Meclisi adaylığının her yönünü kişisel mali kazancı için hileli bir şekilde istismar etmeye çalıştığını” söyledi.

Artık, zaten göz ardı ettiği etik ilkelere artık nominal olarak bağlı olmayan Bay Santos, kendisini gece geç saatlere kadar süren talk şovların ve unutulmaz bir şekilde canlandırıldığı “Saturday Night Live”ın demirbaşı haline getiren kötü şöhretinden yararlanmaya çalışmış gibi görünüyor. Bowen Yang tarafından. (Bay Santos’un mizah girişimleri oldukça karışık sonuçlar verdi.)

Her ne kadar isteyerek ya da istemeyerek sahneyi terk eden politikacılar çoğunlukla sessizce ayrılsa da, Bay Santos uzun süredir sessizlikten kaçınıyor.

Temsilciler Meclisi’nden çıkarken kendisine ihanet ettiğine inandığı Cumhuriyetçilerden intikam sözü verdi. Görevden alınmasından saatler sonra, X hakkında eski meslektaşlarını etik ihlallerle suçlayan ve kişisel saldırılarda bulunan bir dizi yazı yazdı.

Ancak Pazartesi günü para ödeyen müşterilerine karşı yarı gerçekleriyle tanınan Bay Santos, sanki kavganın dışındaymış gibi davrandı.

Bay Santos başka bir videoda, “Tıpkı benim yaptığım gibi, nefret edenleri görmezden geldiğinizden emin olun, böylece her şey yoluna girecek” dedi. Hava öpücüğü ve sırıtmayla veda etti.

Grace Ashford raporlamaya katkıda bulunmuştur.