Federal Monitor, New York hapishane şefinin Rikers’taki işlev bozukluklarını sakladığını söylüyor

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Federal Monitor, New York hapishane şefinin Rikers’taki işlev bozukluklarını sakladığını söylüyor
Louis A. Molina’nın New York şehrinin ıslah komiseri olarak görev süresinin bir buçuk yılında, Rikers Adası hapishane kompleksini denetleyen federal bekçi, Perşembe günü, oradaki şiddetin azalmadan devam ettiğini ve yetkililerin bu konuda bilgi sakladığını söyleyerek liderliğine doğrudan bir adım attı. .

Gözlemci Steve J. Martin, federal bölge mahkemesine sunduğu bir raporda, “Departmanın son zamanlardaki performansının da kanıtladığı gibi, etkili işbirliği taahhüdü azaldı,” diye yazdı. “Bakanlığın reform yaklaşımı son zamanlarda yanlışlıklar ve şeffaflık eksikliği ile işaretlendi.”

“Bu konuların, reform beklentisi ve tutuklulara ve personele zarar verme riskini ortadan kaldırma konusunda ciddi etkileri var” diye ekledi.

Düzeltme Kurumu sözcüsü Frank Dwyer, Observer’ın raporuna cevaben yaptığı açıklamada, gözaltındaki ölümlerin, kesiklerin ve bıçaklı saldırıların sayısının Bay Molina’nın liderliğine düştüğünü söyledi ve Bay Martin’i “hareket ediyormuş gibi görünmesine izin vermekle” suçladı. hedef”. Katkılar”, bu sayıları pandemi öncesi sürelerle karşılaştırarak.

Bay Dwyer, “Geçtiğimiz 18 ayın başarılarını geliştirmeye ve her gün Monitor ile koordineli olarak çalışarak Rikers Adası’nda yaşayan ve çalışanlar için daha güvenli ve daha insancıl bir ortam yaratmaya odaklanmaya devam ediyoruz” dedi.

Perşembe günkü gözetim raporu, Bay Molina’nın on yıllardır Rikers Adası’ndaki en kötü krizlerden biriyle başa çıkmak için yoğun baskı altında olduğu sırada geldi. Ocak 2022’de Belediye Başkanı Eric Adams tarafından atanan Bay Molina, koronavirüs pandemisi ve hapishane kompleksinde yükselen şiddet ve ihmal oranları sırasında zirveye ulaşan kronik devamsızlığı miras aldı.

Daha yakın zamanlarda, Rikers Adası’nın federal olarak devralınması talepleriyle karşı karşıya kaldı ve geçen yıl federal mahkemede reformları uygulama planını izleyeceğine söz vererek bu akıbetten kısmen kurtuldu.

Dairesinin incelemesi arttıkça, Bay Molina, bir hapishane denetim biriminin Rikers Adası’nın video görüntülerine sınırsız erişimini ve selefinin ölümler söz konusu olduğunda halkı bilgilendirme politikasını iptal ederek, potansiyel olarak zararlı bilgilerin kamuya açıklanmasını sınırlamak için harekete geçti. velayet kaldırıldı.

Geçen ay bir raporda, federal gözlemci bu baharda iki haftalık bir süre içinde mahkumların yaralandığı veya hastalandığı beş “ciddi ve endişe verici” olay tanımladı. Bay Martin, olayların hapishane personeli tarafından yeterince bildirilmediğini ve muhabirler sorana kadar ekibi tarafından bilinmediğini yazdı.

Halktan bilgi almak ve ölümleri ve ciddi yaralanmaları bildirmemek, geçen hafta yaptığı bir açıklamada konseyin bu hükümetin gerilemesine karşı koymak için “yasal çözümler üzerinde düşündüğünü” söyleyen Belediye Meclisi sözcüsü Adrienne Adams da dahil olmak üzere eleştirilere hedef oldu. ”. şeffaflık ve denetimin altını oyma hakkında.”

Çarşamba günü Rikers Island tesislerini gezdikten sonra bir basın toplantısında, şehrin kamu avukatı Jumaane Williams ve şehrin saymanı Brad Lander, kompleksin federal olarak devralınması için resmen çağrıda bulunacaklarını söylediler.

Perşembe günkü gözetim raporu, Mayıs ayında yayınlanan rapordan daha acil bir uyarı yayınladı ve şu sonuca vardı: “cezaevlerindeki mevcut durum, yalnızca yaygın şiddet ve şiddet kullanılma sıklığı nedeniyle değil, aynı zamanda cezaevlerindeki gerileme.”

Çarşamba günü verdiği bir röportajda Bay Molina, zor bir zamanda departmandaki liderliğini savundu ve belirli bilgilerin açıklanmasını kısıtlama kararlarını sorgulayanlara karşı mücadele etti.

Bay Molina, “departmanı ileriye taşımak için burada olup bitenleri yanlış tanıtmaktan kaçınmak” için bazı adımlar attığını kabul ederken, “Bilgilerin gizlenmesi veya buna benzer bir şey yok” dedi.

Gözetim çabasıyla tam bir işbirliği içinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Bay Molina, “Bireylerin halka iletmek istedikleri sonuca varmak için kendi olgusal modellerini iyileştirmek istedikleri bir noktaya geldiğimizi düşünüyorum” dedi.

Molina’nın göreve gelmesinden kısa bir süre sonra yayınlanan bir gözlemci raporu, Molina’nın karşı karşıya olduğu zorlukları vurguladı. Mart 2022’de Bay Martin, şiddet olaylarının “normalleştiğini ve değişikliği etkileme gücüne sahip olanlara bir aciliyet duygusu aşılama gücünü yitirmiş göründüğünü” yazdı ve kalın harflerle, yüksek düzeyde şiddet ve yüksek kullanım oranının ceza infaz memurlarının şiddeti “tipik değil, beklenmiyor, normal değil.”

Bay Molina, Çarşamba günkü röportajında, Rikers Adası’nı daha güvenli ve daha işlevsel hale getirmek için gerekli reformları uygulayabileceği konusunda ısrar etti. New York’taki Westchester İlçe Hapishanesinin 2020’de federal gözetimden kurtarılmasına yardım etme konusundaki önceki deneyiminin, onu Rikers Adası’nı dönüştürmek için benzersiz bir şekilde nitelikli hale getirdiğini söyledi.

“Daha gidecek çok yolumuz olduğunu düşünüyorum, ancak çok ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum.” “Çünkü rakamlar yalan söylemez, oldukları gibidirler – tüm hikayeyi anlatmayabilirler ama bence iyi bir barometre.”

Molina’ya göre olumlu göstergeler, son zamanlarda hapishane gardiyanları arasında kronik devamsızlıkta azalma ve ceza infaz memurları tarafından birikmiş disiplin davalarının ele alınmasındaki ilerlemeyi içeriyor.

Monitor, “Son yaklaşık 18 ayda 3 binin üzerinde disiplin davasının kararını imzaladım” dedi, ancak Monitor birçok davanın soruşturma yapılmadan kapatıldığını kaydetti.

Yine de Rikers Adası’nda tutulanların destekçileri, Observer’ın son raporlarının bulgularına atıfta bulunarak, Bay Molina’nın Islah Servisi’nin kontrolünü elinden alması ve hapishaneleri denetlemesi için bir iflas kayyumu ataması için bir federal yargıç çağrılarını yinelediler.

Bay Molina’nın hapishane amirlerinin içeride neler olup bittiğini öğrenmelerine engel olduğunu, gerilimi körüklediğini ve sorunların örtbas edildiğine dair korkuları artırdığını söylediler.

Legal Aid Society Tutukluların Hakları Projesi direktörü Mary Lynne Werlwas Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bu hükümet hapishanelerde yalnızca korkunç şiddet uygulamakla kalmadı, aynı zamanda ihlallerini yargı ve kamu denetiminden koruma konusunda giderek daha otoriter hale geldi” dedi. , hapishane reformunun “İslah Dairesi’nin yapmayacağını veya yapamayacağını yapabilecek güvenilir, bağımsız bir organın ellerine verilmesi gerektiğini” de sözlerine ekledi.

Hapishaneler, sık sık aşırı güç kullanımı nedeniyle Islah Departmanına karşı açılan toplu davanın ardından 2015 yılında federal gözetim altına alındı. Dava olumlu bir kararla sonuçlandı ve Bay Martin, tesislerdeki şiddet olayları hakkında düzenli raporlar hazırlamakla görevlendirildi.

Bay Molina, yalnızca ölümler ve yaralanmalar hakkında bilgi paylaştığı için eleştirilmedi. Mahkum hizmetlerini kesme kararı da soruları gündeme getirdi. Mayıs ayında, ajansların bütçelerini kısmalarını gerektiren bir belediye emrine cevaben, diğer şeylerin yanı sıra hapsedilen insanlara grup terapisi ve mesleki eğitim sağlayan, kar amacı gütmeyen beş kuruluşla sözleşmelerini keseceğini duyurdu.

Hizmet sağlayıcılardan biri olan Fortune Society’nin başkanı JoAnne Page, programların hapishane şiddetini azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Bayan Page, “Hapishane yönetiminde, insanların boşta oturmasını istemediğiniz bir gerçektir çünkü bu, şiddetin artmasına neden olur” dedi.

Observer’ın Mayıs ayındaki raporuna göre, federal davaya başkanlık eden yargıç, Islah Hizmetlerine ve davanın diğer taraflarına önümüzdeki hafta Manhattan’daki federal bölge mahkemesine çıkma emri verdi.

Yargıç Laura T. Swain emrinde, gözlemcinin raporunda açıklanan olayların “tehlikeli koşulları ve güvenli olmayan uygulamaları ve ayrıca şeffaflık ve bilgilerin izleme ekibine raporlanmasıyla ilgili ciddi endişeleri vurguladığını” yazdı.

Duruşmanın Salı günü yapılması planlandı.

Jan Fidye raporlamaya katkıda bulundu.