Eziolino Capuano diskalifiye edildi: “En az 10 kez küfür etti” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
788
0
0
Kaç kere oğlum? Federal müfettiş bunları tam olarak saymadı ama şüphesi yok: Eziolino Capuano lanet etti. En az on kez. Ve bu nedenle Volkanik Taranto antrenörü spor hakimi tarafından diskalifiye edildi. Penaltı? Sadece bir gün. Bir baba, bir ave ve bir Gloria. Huzur içinde git oğlum.

Capuano, kırık kapı ve küfür: ne oldu

Her şey Serie C C grubunun 21. maç günü Taranto-Picerno 1-1 sonunda yaşandı. Federal savcılığın raporuna göre maç sonunda yeniden oluşturuldu. Capuano soyunma odalarına girdi, ön kapıyı yumrukladı ve çeşitli küfürlü ifadeler kullandı. Bu ne kadar? “En az on.” Cuma günü 59 yaşına giren ve çok genç yaşta başlayan neredeyse kırk yıllık muhteşem bir kariyere sahip olan Capuano, saha içi ve saha dışı coşkusuyla ünlü, eşsiz bir karakter. On yıl önce Arezzo'yu çalıştırırken “Sahada toplara ihtiyacınız var, ibnelere değil” demişti. Cenneti aç. Sözlüğü açarak kendisini homofobi suçlamalarına karşı savundu: “Treccani elimde, queer eşcinsel demek değil. Peki Lippi genç hanımları istemediğini söylediğinde?” Sonra özür, daha doğrusu: “Cahilim, özür dilerim ama üzgün değilim, üzgünüm, sahip olmadığım bir hatamı kabul etmek anlamına gelir.” başka bir röportajda, Arezzo'nun “büyüyen ve domuzların eşleri oldukları için yakında kötü dişi domuzlara dönüşecek domuzlardan oluşan bir ekip” olduğunu söyledi ve ayrıca arka plandaki gürültüyü, homurdanmayı da ekledi.

Capuano ve 2004'te Benevento-Sora'da bir gazeteciyle yaşanan tartışma

Sora zamanında, Benevento'da bir basın toplantısında Samnite bir gazeteciyle tartışmıştı: “Ben başarımın küçük bir kısmını alçakgönüllülük, saygınlık ve çalışma üzerine inşa eden bir insanım”. Ama sonra bağırışlar, fotokopi makinesine yumruklar ve küfürler oldu, onu zorla götürdüler. Video 2004 yılına ait ve Youtube'da bir kült haline geldi. Yirmi yıl sonra ikili, Benevento-Taranto'nun önünde sembolik bir barış için buluştu: Capuano, “Gençtim, şimdi değiştim” diye açıkladı. Birkaç saat sonra yine oradaydı ve tartışmalara neden oldu.

Capuano, “Hayatımda futbolculara yumruk attım ama hiçbir şey bilinmiyordu”, Capuano, “Suyla balık kızartmam ama maden suyuyla bir şeyler yapabilirim”, Capuano, “Falco'yu almak için elimden almaya hazırdım” dedi. iki litre kan”, gerçek alıntıyı uydurma alıntıdan ayırmanın artık zor olduğu sosyal sayfalarda idol olan Capuano, sonunda her şeyi basitleştiren Capuano: “Kapıyı yumrukladım ve kendimi bıraktım ama gücenmedim hiç kimse.” Aslında hayır: “Şimdi Tanrıça soyunma odası tünelindeymiş gibi görünüyor.” Yani federal müfettişler, evet. Ama uyuşturucuyla mücadele teşkilatından Amerikalılar.