Elektrik arızası New York şehrinin bazı kısımlarında kısa süreli elektrik kesintisine neden oldu

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Elektrik arızası New York şehrinin bazı kısımlarında kısa süreli elektrik kesintisine neden oldu
Yetkililer, Perşembe gecesi geç saatlerde New York City’nin bazı kısımlarında geçici bir elektrik kesintisinin ışıkların titreşmesine neden olduğunu, ardından Brooklyn’deki bir trafo merkezinde bir patlama ve yükselen dumanın geldiğini söyledi.

New York City ve Westchester County’ye hizmet veren elektrik, gaz ve buhar kuruluşu Con Edison, bir trafo merkezinde “yüksek gerilim iletim hattı arızası” olduğunu söyledi 23:55’te Doğu Nehri üzerindeki Manhattan Köprüsü yakınında

Con Edison Cuma günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, “Müşteriler şu anda performansta bir düşüş veya artış yaşamış olabilir” dedi. “Acil servis ekipleri gerekli incelemeleri yapıyor ve gerekli onarımları gerçekleştirmek için çalışıyor.” Enerji tedarikçisi, kısa süreli kesinti dışında operasyonlarda herhangi bir kesinti yaşanmadığını belirtti.

New York Polis Departmanı sözcüsü, ön soruşturmanın sonuçlarına atıfta bulunarak, kesintiden önce Con Edison çalışanlarının “trafo merkezindeki bir iletim hattını onardıklarını” söyledi.

Sözcü telefonla yaptığı açıklamada, kesintinin “şehir çapında bir elektrik dalgalanmasına” neden olduğunu, ancak herhangi bir yaralanma, suç faaliyeti veya hizmetlerde başka kesinti olduğuna dair bir bildirimin olmadığını söyledi.

New York Şehri İtfaiye Departmanı, itfaiyecilerin Cuma günü erken saatlerde şehir genelindeki yerlerdeki elektrik kesintilerine ve durmuş asansörlere müdahale ettiğini söyledi.

Bir açıklamaya göre, Grand Central Station’daki tüm asansörler ve yürüyen merdivenler hizmet dışıydı. fikir Manhattan’dan Long Island’daki Suffolk County’nin doğu ucuna kadar uzanan demiryolu sistemi olan Long Island Demiryolu Yolu’ndan.

Trafo merkezinin karşısındaki görgü tanıkları, evlerindeki ışıkların iki kez hızlı bir şekilde yanıp söndüğünü ve ardından trafo merkezindeki patlamayı gördüklerini anlattı. İnsanlar kesinti ve patlamaya ilişkin hesaplarını sosyal medyada paylaştı.

Manhattan’da evinde bulunan yazılım mühendisi Sean Scott (30), telefonla “Işıklar iki kez kısa süreliğine titredi” dedi. “Dışarıya baktım ve bazı sokak lambalarının titrediğini gördüm.”

Dairesinden Brooklyn’in büyük bir kısmının manzarasını gördüğünü söyleyen Bay Scott, “Sonra hafif bir patlama hissettim, bir ateş topu gördüm ve dumanı gördüm” diye ekledi.

Manhattan’da kiropraktör olan 32 yaşındaki Anna Di, patlamayı saniyeler içinde kaybolan ve trafo merkezinden gri dumanın yükselmesine neden olan “turuncu bir parıltı” olarak tanımladı.

Telefonla yaptığı açıklamada, “O ateş topunu suyun üzerinde görmek şok ediciydi” dedi.