“Dış Spor”: Amatör futbol ligi 17 yaş altı ayrımcılıkla bu şekilde mücadele ediyor – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Castiadas, Sardunya'daki Benedetto Piras Kupası sırasında, Ulusal Amatör Lig (LND) ilham alınarak ayrımcılığa karşı eğitim teşvik edildi “Dış spor” yöntemi 2019 yılında bir Avrupa projesinden doğdu Avrupa Konseyi. 17 yaş altı bölge ekiplerinden 160 çocuk eğitim kursuna katıldı. ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve engelli önyargılarıfutbol maçları ve özel kurallara sahip su oyunları aracılığıyla farklı rollerin yorumlanmasını teşvik etmek. Etkinliklerin ardından çocukların yarısından fazlası çevrimiçi bir ankete yanıt verdi: %65,9'u öğrendiklerinin ayrımcılığı azaltmak için yararlı veya çok yararlı olduğuna inanırken, %74,1'i ayrımcılık veya zorbalık vakalarıyla karşılaştıklarında farklı tepki vermeye hazır olduklarını düşünüyor. Girişim, cumhurbaşkanının özel kararlılığıyla Sardunya LND Komitesi tarafından desteklendi. Gianni Cadoni ve danışman Gian Piero PinnaOutsport koordinatörüyle birlikte Rosario Coco. İçin Luca de SimoniLND Sosyal Sorumluluk Alanı ulusal yöneticisi, “OutSport yöntemi klasik yüz yüze toplantılara mükemmel bir alternatif sunuyor”. Görseller: LND Sardunya