Cosenza, Serie C'de sahada kazandığı kadın takımını tescillemiyor: “Kara bir gün, 1945'e geri döndük” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Sahada terfi almışlardı. Ancak şirket, sadece para meselesi yüzünden takımı hak ettiği şampiyonaya kaydetmemeye karar verdi. Takım, Cosenza'nın kadın takımıydı: Uzun bir sezonun sonunda Serie C'ye terfi eden bir kız grubu. Ancak Serie C'de oynamayacaklar.

Cosenza kadın takımını kayıt altına almıyor

Calabria takımının oyuncuları sezonu Eccellenza şampiyonluğunu ve bölgesel kupayı kazanarak kapatmıştı. Muzaffer bir sezon, ulusal şampiyonada da üst düzey bir sezonun habercisi olan bir çift (bunun yerine iki yıl önce kötü geçti). Olmayacak: kulüp takımı Serie C'ye kaydetmedi. En azından bölgede bir fırtınaya yol açtı. Çünkü belediye başkanı, bölgesel Coni ve hatta bir şiddet karşıtı merkez de konuyla ilgilendi.

“1945'e böyle dönüyoruz”

“1945'e geri dönelim, karanlık bir gün”. Coni'nin Calabria delegesi Francesca Stancati bunu böyle görüyor. Ve bunun bir etkisi var, çünkü erkek takımı düzenli olarak Serie B şampiyonasına katılacak, piyasada iş yapmaya devam edecek, yüz binlerce avroya harcama, alım satım yapıyor. Ancak kadın takımının kaydı için gereken 3800 avroyu bulamadı. Cosenza Calcio başkanı Eugenio Guarascio suçlanıyor, belli ki. Ne kendisi ne de kulüp bu konu hakkında tek kelime etmedi. Kulüp, 17 Yaş Altı, 14 Yaş Altı ve 12 Yaş Altı takımlarıyla gençlik faaliyetleri yürütme konusunda federal yükümlülüğe sahip olmaya devam edecek.

“Daha fazla saygıyı hak ediyordun”

Kulüp tarafından bu yarışmada oynama hakkı elinden alınan teknik direktör Luisa Orlando'nun mesajı ürperticiydi: “Sporcularım kendi çabalarıyla sıkı çalışmanın her zaman karşılığını almadığını ve her zaman kendi kaderinize karar veremeyeceğinizi öğrendiler. Siz benim gururumsunuz ve gururum olacaksınız ve size her zaman yardım edip destekleyeceğim… çünkü hayaller asla durdurulamaz, farklı yollar izleyebilirler ama kimse onları durduramaz, hayallerin ne renkleri ne de bayrakları vardır, kimse sizi köşeye sıkıştıramaz. Daha fazla tanınmayı ve daha fazla saygıyı hak ediyorsunuz. Bay Lù'nuz sonsuza dek sizinle olacak.”