Claudio Ranieri L'Altropallone ödülünü aldı: “Koç, tamirci, herkese örnek” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
“Sporun kimseyi dışlamadan herkese ayrıcalıklı bir yol açmasını sağlamak için her şeyi yapmalıyız”. Her zamanki gibi sakin, açık sözlü ve samimi: Claudio RanierXXVI. sayısını 15 Haziran Cumartesi günü Milano'da alacağım Altroballone Ödülü1998 doğumlu, her yıl spor pratiğini katılım, eğitim ve eşitlik değerlerini aktarmak için bir araç olarak kullanan bir sporcuya sosyal liyakat nedeniyle verilir. Geçtiğimiz sezon Cagliari'de Claudio Ranieri, futbol dünyasını bir kahraman, dürüstlüğü, şeffaflığı, sadeliği ve samimiyetiyle artık profesyonel spor dünyasında ender bulunan bir figür olarak deneyimledi: “Her birimiz bileşenlerinizi düzeltmeye çalışıyoruz. Ona yakın olmak antrenör olarak bizim görevimiz, takımın kazanması için tüm parçaları düzeltmek.” O sadece birçok spor gerçekliğini yeniden düzene sokmakla kalmadı, aynı zamanda ve her şeyden önce birçok erkeği ve her türlü ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı şampiyon haline geldiği futbol dünyasını “düzeltmeyi” başardı.

Claudio Ranieri: “Artık Cagliari'den ayrılmak doğru, anıları lekelemek istemedim”

Sportif başarılarla dolu bir başarı listesiyle, sporun gerçek değerlerini, katılım ve saygıyı, “sporun vermesi gereken evrensel bir mesaj” olduğunu ve elçisi haline geldiğini unutmuyor. İtalya, İngiltere, İspanya ve Yunanistan'daki hayranlar tarafından takdir edilen Claudio Ranieri, sporun doğru tarafında nasıl antrenörlük yapılacağını her zaman biliyordu ve Cagliari'yi yeniden zirveye taşıyan ilk deneyimiyle en iyi yıllarını hatırladı. Artık l'Altropallone'dan bile olsa sonsuza kadar “bizden biri” olacak.

Ranieri'nin futbolu örneği sayesinde her yerde sosyal spor projeleri ortaya çıkıyor; burada futbol, katılım ve başkalarına saygı konusunda eğitim vermek için bir bahane oluyor. Proje Milano'da ortaya çıkıyor Lig YokYüzlerce erkek ve kız çocuğunun her türlü ayrımcılığa karşı güvenli, erişilebilir bir ortamda spor yapabileceği, futbolun evrensel dilini konuşan, kapsayıcı gençlik futbolu için şehrin referans noktası. Banliyölerden Serie A'ya kadar dürüstlük her zaman kazanır ve sağlıklı sporun her örneğinde, gerçek evrensel değerleri yeniden çiçek açan örnekler gelişir: Bu, Spor Kütüphanesi'ni oluşturacak kitap koleksiyonunun büyük başarısıyla da doğrulanır. Gianni Mura'dan sonra l'Altropallone'un yeni girişimi. Davet Milano'ya, 15 Haziran 2024 Cumartesi günü No League projesi için ASD Sportinzona derneğine sPace Ödülü ve Claudio Ranieri'ye Altropallone Ödülü verilecek. Koç, mevcut bir video ifadesi ile hazır bulunacaktır. Etkinlik, Milano'daki Cameroni spor merkezi Via Giulio Bechi 2'de saat 18.30'da gerçekleşecek.