“Çantanın içindekileri küçük masaya boşalttı.”

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,109
0
0
“Çantanın içindekileri küçük masaya boşalttı.”
Onun çantası

Sevgili günlük:

Metropolitan Museum of Art’ta birkaç saat geçirdikten sonra bir kış günü 6. antrenmana gidiyordum ki bir fincan çay ve tereyağlı simit için mola vermeye karar verdim.

Canlı bir şekilde konuşan ve yirmili yaşlarında görünen iki kız kardeşin yanında küçük bir masa buldum.

Diğer tarafta yaşlı bir kadın oturuyordu. Genç kadınlardan biri çantasına iltifat etti.

Kadın, “Bu bir Alexander McQueen çantası,” diye yanıtladı. “Bana yüzlerce dolara mal oldu ve bundan kesinlikle nefret ediyorum!”

Torbanın içindekileri oturduğu küçük masaya boşalttı.

Çantayı kendisine hayran olan genç kadının önüne koyarak, “Çantayı sana vereceğim,” dedi. “Artık istemiyorum.”

Genç kadın gözle görülür bir şekilde şaşırmıştı.

“Çantanızı yanıma alamam!” dedi.

“Israr ediyorum,” dedi yaşlı kadın, içindekileri eski, yıpranmış bir sırt çantasına doldurup mağazadan çıkarken.

— Julie Livingston

Yaz boyunca bisiklet sürmek

Sevgili günlük:

Şehir caddesinde ezilmiş sincap
yakında yırtıcı hayvanın ziyafeti olur
Çocuk bisikletle kaçana kadar
kim bir sivrisinek ısırığı çizmek için durdu
ve hayata dair bu dersleri sindirmeye başlar
trafik ışığı kırmızıdan yeşile döndüğünde.

— Tom Furlong

Harry Belafonte’nin gömleği

Sevgili günlük:

1950’lerin sonlarıydı. City College’da birinci sınıf öğrencisiydim ve bir kız öğrenci yurduna katılmaya karar verdim. Sorority kardeşler sık sık garip emirlerle bize eziyet ettiler. Özellikle abartılı bir şey vardı: Harry Belafonte’nin çarpıcı gömleklerinden birini satın alın.

Bay Belafonte o sırada New York’ta düzenli olarak performans sergiliyordu. Hangi otelde kaldığını öğrendim ve alışılmadık bir küstahlıkla operatörü aradım ve odasına bağlanmamı talep ettim.

Hayret içindeydim. Harry Belafonte aslında telefondaydı! Hikayemi kekeledim ve görevimi açıkladım: gömleklerinden birini al.

Aslında güldü. Bana gömleklerinden hiçbirini veremediğini ama benim için bir tane imzalayabileceğini ve imzalayacağını söyledi.

En sevdiğim gömleği seçtim ve annem isim etiketi için içine boş bir beyaz kumaş parçası dikti.

Seçilen akşam, ben ve bir silah arkadaşı, Bay Belafonte’nin konuğu olarak bir performansına katıldık. Ondan sonra sahne arkasına gittik ve söz verdiği gibi gömleğimdeki etikete adını yazdı.

Gömlek defalarca giyilip yıkandıktan sonra adı sonunda kayboldu. Ve Harry Belafonte’nin imzasının olduğu yerde boş bir yerim vardı.

— Ralph Blumenthal

park önerisi

Sevgili günlük:

1980 sonbaharıydı ve East 68th Street’te York ile Second Avenue arasında bir yerde park yeri bulmaya çalışıyordum.

Sonunda ertesi güne kadar iyi olan bir yer buldum. Sonra iki gündür açık olan sokağın karşısında bir yerin açıldığını gördüm.

Burayı istedim çünkü mahallede yaşayan arkadaşımla kalmak istiyordum.

Adamın biri iki günlük otoparka dönecekmiş gibi durdu. Benimle ticaret yapması için yalvardım.

“Tamam,” dedi. “Eğer benimle çıkarsan.”

Arabasıyla trafiği durdurdu ve kornalarımızı çalarak etrafımızda yer değiştirdik.

Onunla iki randevum vardı. 1981 yazında böyle bir arkadaşımla evlendim. 42 yıl sonra bunun doğru bir karar olduğunu söyleyebilirim.

– Ruth Rosenstein

‘New York’u seviyorum’

Sevgili günlük:

Central Park’ta oturmaktan hoşlandığım bir bank var. “New York’u Seviyorum” jingle’ını yazan Steve Karmen’e ithaf edilmiştir. Bank, Central Park’taki atlı karıncaya bakmaktadır. Bazen orada hayal kurarak ve çocukların mutlu yüzlerini izleyerek saatler geçiriyorum.

Güzel bir öğleden sonra bankta oturmuş melodiyi mırıldanırken elinde bastonla atlı karıncaya olabildiğince hızlı yürüyen yaşlı bir kadın gördüm.

Kulaktan kulağa gülümsüyordu ama o kadar hızlı hareket ediyordu ki düşeceğinden korktum. Torunlarıyla buluşacağı ve onları görmek için acelesi olduğu için heyecanlı olduğunu varsaydım.

Ona bir şey olursa ona yakın ve hazır olmak için içgüdüsel olarak ayağa kalktım, bilet gişesine vardığında görevliyle konuştuğunu duyacak kadar yakındım.

“Merhaba” dedi. “Bir yolculuk ne kadar?”

Garson, “3,25 dolar” dedi.

“Bana iki tane ver,” dedi kadın. “O ata bir kez bindim mi, inmek benim için çok zor.”

– Nadia Miller

Okumak tüm geçerli girişler ve bizimki Gönderim Yönergeleri. Bize e-posta ile ulaşın günlük@Haber veya takip et
@NYTMetro Twitter’dan.

Agnes Lee’nin çizimleri