Brooklyn’deki kar amacı gütmeyen kuruluşlara pastadan daha büyük bir pay vermek

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Brooklyn’deki kar amacı gütmeyen kuruluşlara pastadan daha büyük bir pay vermek
Günaydın Bugün Salı. Bugün bir Brooklyn vakfının, çoğu zaman göz ardı edildiğini düşündükleri bir bölgedeki kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardım etmek için neler yaptığını göreceğiz. Ayrıca, hastalıkları hakkında yalan söylediğinden şüphelenilen hapishane görevlilerine baskı yapmaktan sorumlu şehirdeki bazı müfettişler hakkında da ayrıntılar alacağız. Müfettişlerin kendileri uzun süre işten uzak kaldılar.

Kasıtlı olarak Brooklyn merkezli olan Brooklyn Community Foundation, ilçenin, şehrin hayırsever sektörü tarafından genellikle göz ardı edilen hayır kurumlarına ev sahipliği yaptığını söylüyor. Vakfın başkanı ve CEO’su Jocelynne Rainey, “Brooklyn’deki kar amacı gütmeyen kuruluşların fondan paylarını almadığını verilerden biliyoruz” dedi.

Veriler, Brooklyn’in şehrin hayır kurumlarının yüzde 30’undan biraz daha azına ev sahipliği yaptığını, ancak hayırsever bağışlardaki payının sadece yüzde 7,6 olduğunu söylüyor.

Rainey, Brooklyn’in “servet dolu bir mahalle ama aynı zamanda kenarlarda yaşayan birçok insan” olduğunu söyledi.

Vakıf, yıllık Kıvılcım ödülünün kazananları olarak kar amacı gütmeyen beş kuruluşa 100.000 $ hibe vererek fon açığını kapatıyor. Rainey, “En savunmasız New Yorklular için oyun alanını eşitliyoruz,” dedi.

Beş kazanandan biri, Los Deliveristas Unidos kolektifinin teslimat işçileri için daha yüksek ücretler ve daha iyi çalışma koşulları için kampanya başlattığı İşçi Adaleti Projesi.

İşçi Adaleti Projesi’nin yönetici direktörü Ligia Guallpa, paranın Williamsburg’da bir şarj istasyonu ve teslimat görevlileri için bisiklet tamircisi ve işgücü geliştirme ve işçi hakları eğitimi için bir alan bulunan 1,7 milyon dolarlık bir genel merkeze gideceğini söyledi. Grubun şimdiye kadar Spark ödülünden gelen 100.000 $ dahil olmak üzere 1.5 milyon $ topladığını söyledi.

Teslimat merkezi genel merkezi, şehir genelindeki boş büfeler gibi mevcut yapıları teslimat çalışanları için dinlenme alanlarına dönüştürme planlarıyla uyumlu hale gelecek.

Guallpa, tanınmanın “paranın artısına katkıda bulunduğunu” söyledi. Başka bir artı, dedi, paranın koşulsuz gelmesi.

Rainey, “Bütün hibelerimiz sınırsız dolar” dedi. “Her hibe, hayal ettikleri şeyi yapabilmeleri için bir kuruluşa verilir – birine ödeme yapın, başka bir çalışanı işe alın, gerçekten etkili programlar oluşturun, paraya ihtiyaç duyduklarında ışıkları açık bırakın, kirayı ödeyin.”

İşçi Adaleti Projesi ve Kıvılcım Ödülü kazananları olarak seçilen diğer dört grup için, 100.000 $ “iğnenin hareket etmesine gerçekten yardımcı olabilir” dedi, özellikle enflasyon, tedarik sağlayan kar amacı gütmeyen kuruluşlar için gıda ve ilaçlar da dahil olmak üzere malzeme maliyetlerini düşürürken onlara.

“İnsanların Kovid’in bittiğini ve ihtiyaçların artık orada olmadığını düşündükleri bir dönem” dedi. Ancak New York’ta ulusal işsizlik oranının üzerinde kalan işsizlik, gıda güvensizliği gibi birçokları için endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Spark Award adayı kriterleri arasında Brooklyn kökleri, en az beş yıllık operasyon ve 250.000 $’dan büyük yıllık bütçeler yer alıyor. Bağışlar, şehrin Irksal Adalet Komisyonu başkanı Jennifer Jones Austin’in de onurlandırıldığı Mart ayında bir kahvaltıda sunulacak. Bu organ, seçmenlerin Kasım ayında onayladığı oylama önlemlerini hazırladı ve şehri eşitlik ve adaleti teşvik etmek için kurumları ve yasaları “yeniden inşa etmeye, elden geçirmeye ve yeniden icat etmeye” çağırdı.

Guallpa, ödül haberlerinin tam da doğru zamanda geldiğini söyledi. On gün önceki bir toplantıdan önce kahve içti – gündemin gündem olduğu “yıl başı toplantılarından biri” dedi. Cep telefonu çaldı ve aniden duyuracak büyük bir haberi vardı.

“Teslimatçıların çoğu şaşırmadı ama heyecanlandılar – ‘Vay canına, organizasyonumuzun takdir edildiğini görmek ve doğru şeyi yaptığımızı bilmek heyecan verici'” dedi. Bu, mücadelemizi güçlendiriyor ve uzun vadeli inşa ettiğimizi doğruluyor” dedi.

hava durumu

Kısmen güneşli, ardından sağanak yağışlı, en yüksek noktası 40’lı yaşların ortalarında.

İKAMELİ OTOPARK

Cumartesi (Yılbaşı) tarihine kadar geçerlidir.

New York’tan son haberler

Kayıtlar, üç müfettişin geçen yıl 15 günden fazla, çoğunlukla Pazartesi veya Cuma günleri veya resmi tatillerde hasta olduğunu gösteriyor.

Kayıtlara ve konuyu bilen ancak kamuya konuşma yetkisi olmayan birine göre, bir müfettiş yurtdışına seyahat ederken defalarca hasta olduğunu bildirdi.

Soruşturma Bakanlığı yetkilileri, iki müfettişin şu anda kendilerinin soruşturulduğunu söyledi. İki ve diğer birkaç müfettiş, o kadar çok hasta gün geçirdiler ki, şehrin “kronik hasta” dediği duruma düşebilirler.

Soruşturma departmanının komiseri Jocelyn Stauber yaptığı açıklamada, kendi teşkilatına atanan düzeltme memurları için hastalık izinlerini izleme çalışmalarında iyileştirmeler yapıldığını söyledi. Haberler soruşturmasının ardından yapılan bir ön incelemede, “bizimkini önemli ölçüde etkileyen” hastalık izninin yaygın bir şekilde kötüye kullanıldığını tespit etmediğini de sözlerine ekledi. soruşturma işi olsun”.

Islah komiseri Louis Molina, Soruşturma Bakanlığı personelinin suiistimali de dahil olmak üzere hastalık izninin kötüye kullanılmasına müsamaha gösterilmeyeceğini söyledi. Ceza infaz memurlarını temsil eden sendika, yorum taleplerine yanıt vermedi.

Son yıllarda Rikers’ta şiddet ve ölü sayısı arttıkça – geçen yıl 19 kişi hapishanede hastalandıktan veya yaralandıktan kısa bir süre sonra şehir hapishanelerinde veya hastanelerde öldü – Soruşturma Bakanlığı düzinelerce potansiyel hastalık izni kötüye kullanımı vakası için çalışmaya başladı. idari veya cezai suçlamalarla sonuçlanır. İncelenen ceza infaz memurları, teşkilat bünyesinde Squad 1 adlı bir birime atandı.

Bu soruşturmalara aşina olan kişilerle yapılan görüşmeler ve şirket içi kayıtlar, araştırmacıları hastalık izni kötüye kullanımından sorumlu tutmak için çok az önlem olduğunu göstermektedir. Soruşturma Departmanına atanan ve yılda 12 gün veya daha fazla hasta olduğunu bildiren “kronik hasta” olarak kabul edilen ıslah personeli, diğer Departman personelinin yaptığı gibi rutin olarak ev ziyaretlerine tabi tutulmaz.

The Times tarafından personel dosyalarının gözden geçirilmesi, Squad 1’in “kronik olarak hasta” olarak kabul edilebilecek dokuz üyesini belirledi. Hangi ikisinin soruşturma altında olduğu belirsizdi ve departman, soruşturmaların ve tıbbi bilgilerin ifşa edilmesine ilişkin sınırlamaları gerekçe göstererek bu kişilerin kimliklerini açıklamayı reddetti.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Büyük mor tulum

Sevgili günlük:

86. Cadde ve Broadway’de hamile kadınlara yönelik bir fitness dersinden yeni mezun olmuştum. Sekiz aylıktım ve üzerime hâlâ üzerime oturan birkaç şeyden birini giyiyordum: büyük mor bir tulum ve onunla giymeyi sevdiğim rahat mor ayakkabılar.

Otobüs ararken kaldırıma takıldım, bileğimi burktum ve Broadway’in ortasına sırt üstü yere düştüm.

Acı içinde inleyerek ve eğilerek trafiğin durduğunu ve etrafımda küçük bir kalabalığın oluştuğunu fark ettim.

“Doğuruyor,” diye fısıldadığını duydum.

Bir noktada hoş bir kadın yanımdan geçti, arabasına binmeme yardım etti ve beni hastaneye götürdü. Birisi kocama orada olduğumu bildirdi. İşten çıktı, hastaneye koştu ve doğum yapacağımı düşünerek doğruca doğum servisine gitti.