Bir mum satıcısı pazar günlerini nasıl geçirir?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
Bir mum satıcısı pazar günlerini nasıl geçirir?
Literie Candle, nostaljik New York kokularını yakalayarak başladı: Kızgın Kavrulmuş Fındık Arabası, Bodega kahvesi, öğleden sonra Central Park’ta ve köşedeki kamyondan yumuşak servis. Çocukluğunun bir bölümünü New York’ta geçiren ve şirketi iki yıl önce pandeminin zirvesinde kuran Erica Schwartz Werber, “Bu önemli, kültürel anlar beni gerçekten etkiledi ve yalnızca burada olan anıları yarattı” dedi. “New York’un neden bu kadar harika olduğunu ve neden çoğumuzun burada kaldığını güzel bir şekilde hatırlatıyorlar.”

Diğer şehir kokuları arasında I Ran the Marathon (meşe yosunu ve amber notaları), Brunch in the West Village (narenciye ve şampanya) ve Late Fees at the Library (kağıt ve keten kokusu) yer alır. New York dışında da koku sunan mumlar (Cherry Blossoms at the Capitol), Macy’s ve Anthropologie’de ve ayrıca şehir genelindeki küçük mağazalarda satılıyor.

42 yaşındaki Bayan Werber, 51 yaşındaki kocası Yaron Werber ile Yukarı Batı Yakası’nda yaşıyor. bir banka müdürü, iki çocukları Ella, 15 ve Jed, 12 ve Lagotto Romagnolo, Leo.

KAHVE BÖLGESİ Tabii sabah 6:30’da uyanıyorum. Kocam ve çocuklarım uyurken mutfağa gidip Cuisinart’ımızda fasulye öğütüyorum. Dört yıldır bir kahve kulübünün parçasıyız. Her ay bağımsız bir tedarikçiden bir kutu gönderiyorlar. Bu ay Washington, Connecticut’tan Zero Prophet Coffee. Sevdiğim kahveyi garajlarında kavuruyorlar. Vücudunuzu mükemmel bir şekilde saran ve size kucaklanıyormuşsunuz gibi hissettiren yuvarlak sırtlı bir Holly Hunt sandalyem var. İçinde oturmayı seviyorum. Ayrıca kovmak zorunda olduğum köpeğimiz. Sahip olduğumuz en pahalı sandalyede oturuyor olması garip. TikTok’ta geziniyorum ve diğer insanların hayatlarına bakarken kapatıyorum.

SABAH VARDİYASI Kocam sabah 7: 30’da kalkar. Antrenman kıyafetlerimizi giyip Leo ile Riverside Park’ta yürüyoruz. Yaron, Peaky Barista’da aldığımız iyi bir latte sever. Sonra Absolute Bagels’a bir gezi. Herkes farklı bir şey yiyor. Döndüğümüzde oğlum uyanmış olacak. Kızım bir saat daha uyuyacak. Günün geri kalanının nasıl olacağını düşünüyoruz. Sonra köpeği kimin gezdireceğini tartışırız. Genelde bu dövüşü kaybederim.

TER Covid sırasında Fhitting Room adlı 45 dakikalık bir Zoom antrenmanı yapmaya başladım. Aynı eğitmen Ben Lauder-Dykes ile yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman. Herkes herkesi görebilir. Gruptaki insanları tanıyorum ama onları tanımıyorum. Bazen en iyi arkadaşım ve kocası sınıfta oluyor. Öncesinde veya sırasında birbirimize mesaj atıyoruz, eğlenceli.

koridorda sarılmak Öğleden sonra gidiyoruz. Dördümüz asansörü beklerken çocuklarımın ağzından çok takdir ettiğim gerçek bir kahkaha çıkıyor. Bu en tatlı ses. Ona sarılıyorum çünkü bu bizim var olduğumuz bir an. Nefes almamı sağlıyor. Koridorda kimse olmadığı için bana sarıldılar.

NEW YORK PİZZALARI Kocam, Instagram’da Foodie Magician Josh Beckerman’ı takip etmeye başladı. O bir restoran uzman ve illüzyonist. Doğrudan birbirlerine mesaj atmaya başladılar. Josh, denemesi için ona 30’dan fazla pizzacının listesini gönderdi. Son bir yıldır Pazar günleri bir veya iki siteyi ziyaret etmeye çalıştık. Bazı restoranlarda bir kadeh şarap içip rahatlayabiliriz; diğerleri sadece bir parça kapar ve gider. Tüm ilçelere gittik. Şimdiye kadar Leo, Williamsburg’daki favorim oldu. Ben büyük bir pizza aşığıyım. Tatlı sos, ince hamur ve bol peynir severim. Aşırı kalın kabuğu veya Detroit stilini sevmiyorum.

AV Mahallede dondurma ya da şeker gibi bir şey arayarak dolaşıyoruz. Kocam, bölgedeki tatlı mekanları için Yelp kullanmayı seviyor ve incelemelerin ve sonuçların eşit olup olmadığına bakıyor. Queens’te harika bir yer bulduk, Astoria Bakery Cafe ve Brooklyn Farmacy ve çılgın dondurmalar yapan Soda Çeşmesi. Bu deneyim ve avla ilgili.

AKTİVİTELER 4’te evde olacağız. Oğlum, arkadaşlarıyla birlikte kulaklığında bir yarış arabası video oyunu olan Forza Horizon 5 oynuyor. Yaron ve ben önümüzdeki hafta görüşürüz. Yüzme buluşmaları, akşam yemekleri ve okul etkinlikleri var. Bir FreshDirect siparişini yerine getiriyoruz; Çocukların sevdiği kendi muzlu ekmekleri var.

BİRBİRİNE YAKIN BİR AİLE Sonra gelen beş veya altı mum örneğinin hepsini koklarız. Central Park veya Bryant Park’taki buz patenini anımsatan kremalı sıcak çikolata üzerinde çalışıyoruz. Herkes bir fikir verir. Kocamın harika bir burnu var ve onu ciddiye alıyor. Burun damağını temizlemek için arada kahve çekirdekleri var. Kızım genellikle, “Aman Tanrım, bayıldım. Odamda tutabilir miyim?” Oğlum her zaman “Sabun gibi kokuyor” der.

BAĞLANTI En iyi arkadaşlarımız Jackie ve Jason Halper ile 6:30’da erken bir akşam yemeği yiyoruz. Birkaç blok ötede yaşıyorlar ve çocukları Ben ve Ella bizimle aynı yaştalar. Hafta sonunu birbirine bağlayan bir yol ve bana pazarın ailem ve arkadaşlarımla bittiği zamanı hatırlatıyor. Çince, Ollie’s To Go Upper West Side – mantı, lo mien, kızarmış pilav ve Çin böreği, kocam için biraz tofu – veya Aangan Indian Cuisine’den Indian yapıyoruz. Bu yaşta dertlerini paylaşan yakın arkadaşlarımın olmasını seviyorum. İkimizin de annesi dul. New York’ta gençler yetiştiriyoruz. Hepsi çok olabilir.

YALNIZ Temizliyoruz. Çocuklar ödevlerini yaparlar. Kızım bir kamp veya okul arkadaşıyla yüzleşiyor. Akşamları artık bana ihtiyaçları yok.

AŞAĞI, DIŞARI 9:30’da yataktayım. Çok yorgunum. Gün boyunca kafamdan birçok şey geçiyor. Ben endişeli bir insanım. HBO’da bir şeyler izleyebilirim, The Last Of Us’ı yeni bitirdim. Zombiler benim işim değil. Daha çok sevdiğim insan ilişkileriyle ilgiliydi. Yastığa sertçe vurdum ve çıktım. MRI makinesinde uyuyabilirim.