Bir geri dönüşüm müdürü Pazar günlerini nasıl geçirir?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,104
0
0
Bir geri dönüşüm müdürü Pazar günlerini nasıl geçirir?
2018’de Ryan Castalia, Brooklyn, East Williamsburg’da bir geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik merkezi olan Sure We Can’da çalışmaya başladığında oyunculuk alışkanlıklarını desteklemek için işlerle uğraşıyordu. İki yıl sonra, geçimini sağlamak için geri dönüştürülebilir malzeme toplayan konserve fabrikalarını da destekleyen kar amacı gütmeyen kuruluşun yönetici direktörü olarak atandı.

Castalia, çoğu göçmen olan Canners’ın “atık krizinin ön saflarında yer alan ve toplumlarımızı haksız ücret karşılığında temizlemeye yardımcı olan temel işçiler” olduğunu söyledi. “Bunu haftada yedi gün, günde 12 saat yapan biri günde 100 dolar kazanabilir. Düşük bir ücret için gerçekten zor bir iş.”

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, konserve ve şişe depozitolarının geri ödemesini 5 sentten 10 sente çıkaracak yeni bir yasanın çıkarılması için kampanya yürütüyor.

34 yaşındaki Bay Castalia, bir oyuncu ve sesli kitap anlatıcısı olan 35 yaşındaki kız arkadaşı Su Hendrickson ile Brooklyn, Flatbush’ta yaşıyor.

ARTIRMAK iPhone ile gelen çalar saat beni sabah 7:30 veya 8:00’de uyandırıyor. uyumayı severim Ben sabah insanı değilim. Sekiz saat uyumazsam gerçekten huysuz olurum, bu yüzden çoğu zaman huysuz olurum.

KAHVALTI Taze yaban mersini ve yüzde 2 süt ile kuru üzüm kepeği kullanıyorum. Kafein almıyorum – beni öldürüyor – bu yüzden sadece uzun bir bardak su. Ben ayrıldığımda Su hâlâ yatakta olabilir ya da benimle oturup BelVita yiyebilir. O küçük bir kahvaltıcıdır.

KİTAPLAR, senaryolar On yıldır Lehçe “çocuklar” anlamına gelen Dzieci adlı deneysel bir tiyatro grubunun parçasıyım. Bir çanta hazırlıyorum – bir kıyafet değişikliği, bir davul, bir günlük, belki üzerinde çalıştığımız bir senaryo ve bir kitap çünkü tren bana okumayı sevdiğim için okuma fırsatı veriyor. Şu anda ailemi Arizona’da ziyaret ettiğimde evinden aldığım Tony Hillerman’ın The Blessing Way kitabını okuyorum. 1970 yılında piyasaya sürüldü, bu nedenle cinsiyete karşı tutum gibi bazı bölümler iyi yaşlanmadı. Az önce Jean-François Lyotard’ın The Inhuman’ını aldım. Hümanizmin fizyolojik kusurları üzerine ağır bir kitap.

TAŞIMA Genelde Masi tek hızlı yol bisikletimi her yere sürerim. Bisiklet hayatımı değiştirdi. Şehrin manzarasını anlamama ve mahalle ile bir ilişki kurmama yardımcı oldu. Verimlilik duyguma hitap ediyor. Ama Pazar günleri tren günleridir. Q’dan Union Meydanı’na, sonra L’den First Avenue’ye gideceğim.

PROSEDÜR East Village’da üyelerden birinin çalıştığı bir bar olan Revision Lounge’ın arka odasında buluşuyoruz. Şu anda dört kişilik bir grubuz. Ben en genç insanım. En büyüğümüz 70 yaşında. Tiyatro topluluğu olarak hala pandemi sonrası hayatın nasıl olduğunu öğreniyoruz. Gösteriler yapıyoruz ama bu aynı zamanda süreç odaklı bir tiyatro yaklaşımı. Daha canlı, daha şefkatli ve duyarlı, daha ulaşılabilir ve daha savunmasız olmak için çalışıyoruz. 20 dakika meditasyon yapıyoruz ve ardından küçük bir şarkı gibi fiziksel bir keşif yapıyoruz. Onu fiziksel ve sesli olarak keşfettikçe farklı seslere ve deyimlere dönüştürmenin yollarını buluyoruz.

ÖĞLEN ARASI Öğle yemeğini beraber yiyoruz, bu da uygulamanın bir parçası ve herkesin bir şeyler getirdiği bir yer. Genellikle düşük şekerli, sağlıklı yiyeceklerdir. Şarküteriden patlıcan karışımı ve kızarmış hindi ile simit ve clementine getireceğim. Genellikle deniz yosunu dürümleri, humus ve havuç karışımıyla sonuçlanırız. “İstediğini getir” birkaç kez bize ters tepti, bazen herkes humus getiriyor.

BULUNAN AİLE İş gerçekten tedavi edici. Burası hayatımın yoğun olaylarını işlediğim yer. Belki özel hayatımla ilgili bir soruyla mücadele ediyorum ya da bir iş arkadaşımla sorun yaşıyorum. Bununla ilgili şarkı söyleyebilir veya bir metin okuyabilirim. Harika bir duygu salımıdır. Görülmenin ve işitilmenin de bir teyididir. Bu insanlar akıl hocası ve arkadaş oldular. Bulunan bir ailesiniz.

KÖTÜ OYUNCULAR Genellikle betiklerimizi böler ve yaptıklarımızı veya dönüştürdüklerimizi geliştiririz. Sıradaki parçamız “Macbeth”, barda, Sure We Can’da veya insanların evlerinde farklı mekanlarda çalıyoruz. Her oyuncu oyunun tam metnini öğrenir ve sürekli değişim olması için anında rol değiştiririz.

KIRMAK Saat 16:00’da bir sessizlik çemberine girer ve birlikte dururuz. Meditatif bir ritüeldir. Gün boyunca ne olursa olsun birbirinize geri dönmenin ve var olmanın bir yolu.

İŞ GİRİŞİ Temasa geçmek ve işimi takip etmek için Sure We Can’a gidebilirim. Pazar günleri kapalıyız, ancak depolarına erişebilmeleri için konserve fabrikalarına yer açıyoruz. Bir etkinlik veya topluluk toplantısı olabilir. Şu anda şehirdeki konserve fabrikaları hakkında demografik veriler toplamak için bir araştırma projesi yürütüyoruz.

TOP, burgerler Belki yakınlarda yaşayan arkadaşım Will ile Parade Ground’da basketbol oynarım. Akşam yemeği için bana gidersek, Annie’s veya Balducci’s’den donmuş makarna olur. Brooklyn’deki Natural Deli’den biraz bıktık. Akşamları kahvaltı yemeklerinin hayranıyım. Tost ve reçel ile çedar ve brokoli omleti seviyorum. Veya Burger UrWay’den sipariş veriyoruz. Hindi veya somon burger yapacağım. Bu şanslı olabilir. Çok fazla sostan bunalabilirim.

EKRANLAR Su, gün boyunca kayıt ve düzenleme yapabilmek için daireye bir kayıt stüdyosu kurdu. Belki de kabinde Kore dizisinin özel bir formatı olan bir K-dizisi kaydediyor ya da izliyordur. Netflix’te Crash Landing on You’yu izliyor. Will ve ben basketbol videoları veya paten videoları izliyoruz. Ayrıca Dark Souls gibi Japon aksiyon-fantezi RPG’lerinin hayranıyım. Game of Thrones gibi ama daha karanlık ve daha korkutucu.

ATIŞTIRMALAR Saat 10’da tuhaf bir enerji patlaması yaşıyorum ve naneli çikolatalı dondurma gibi bir atıştırmaya ihtiyacım var. Hafif ve çökmüş. Seçici değilim – şarküteriden Häagen-Dazs. Badem naneli bitter çikolata veya karamelli badem ve deniz tuzu içeren KIND barları yeme bağımlısıyım. Ya da bana çocukluğumu hatırlatan çilekli bir nutri bar.

GECE YARISINDA Su önce yatakta yatıyor, telefonunda bir webcomic veya bir K-drama ile rahatlıyor. Elden Ring adlı bir video oyunu oynuyorum veya Hercule Poirot izliyorum PBS’de. Rahatlamak için mükemmeldir. Takip etmek için herhangi bir çaba gerektirmeyen, gerçekten formülsel bir İngiliz dedektif dizisi. Gece yarısı civarında olan, sürüklenmek için mükemmel bir yer.