Baggio'nun finaldeki penaltısı, Sacchi geri adım attı: “Bu bir hata değildi, Azzurri'm cesaretliydi” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
“Roberto Baggio bana ve İtalya'ya sahip olduğu tüm enerjiyi verdi. Penaltıyı mı kaçırdı? Neyse, boş ver. Oyuncularımdan birinin profesyonel ve insani yargısını değiştirecek bir penaltı mı istiyorsun? Şaka yapmayalım. Hiçbir zaman kimseyi suçlamadım ve suçlamayacağım. O penaltı bir hata değildi, Azzurri'm cesaretliydi”. Arrigo Sacchi, Gazzetta dello Sport sayfalarında, 30 yıl önce İtalya'nın Brezilya'ya penaltılarla kaybettiği Dünya Kupası finalindeki amarcord müdahalesinin yarattığı tartışmadan sonra geri adım atıyor.

Aldo Serena, Arrigo Sacchi'ye karşı: “Roberto Baggio'nun Brezilya'ya attığı penaltıdan bahsediyor ama ona teşekkür etmeli, yüzünü kurtardı”

17 Temmuz 2024

“Dünya Kupası'nı kazanan Lippi'nin İtalya'sı ile benim İtalya'm arasındaki fark bir penaltıdır”. Çok fazla tartışmaya yol açan bir cümle, en sert olanı ise Baggio'nun yüzünü kurtardığı bir maç bile oynayamayan bir takımdan bahseden Aldo Serena'nınki. Şimdi geri adım atma zamanı.