Albinoleffe, Poletti 21 yaşında ayrılıyor ve ticarete başlıyor: “Futbol benim geleceğim değil” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
784
0
0
Henüz 21 yaşında kariyerini değiştirmek için futbolu bırakan bir çocuk her zaman heyecan yaratır. Bu hikaye Amedeo PolettiAlbinoleffe’nin orta saha oyuncusu birdenbire yeter demeye karar verdi. Ciddi bir diz sakatlığı (menisküs, çapraz bağ ve kollateral yırtılması) nedeniyle oyun alanlarından uzak durmak zorunda kaldığı 13 ay boyunca bu tercihin yavaş yavaş geliştiği aşikar. Ed), Eylül 2022’de meydana geldi. Torinolu bir muhasebecinin oğlu olan ve ekonomi konusunda her zaman tutkulu olan Poletti, uzun süren rehabilitasyon döneminde kendisini çevrimiçi ticaret başarıyla: algoritma sağlayan iki yazılım şirketi kurdu ve şimdi de bunu bir adım daha ileri götürerek şu adreste çalışmaya karar verdi: Dubai.

Poletti: “Futbol, geleceğimde kendimi gördüğüm yer değil”

Juventus’un altyapı takımında yetişen ve henüz 19 yaşında Serie C’ye transfer olan yetenek Poletti, ilk aşkına geri dönmeye çalıştı. Ekim ayından bu yana yedek kulübesinde 5 kez geçici olarak forma giydi ancak 8 Aralık’ta nihayet ilk beş oyuncusu olarak yerini almayı başardığında, Renate’e karşı oynadığı maçın sadece 32. dakikasında oyundan çıkmak zorunda kalan yeni bir aksilik onu buna sürükledi. radikal bir karar vermek için. “Bu seçimi yaptım çünkü hayatımı değiştirmeye karar verdim. Geleceğimde kendimi gördüğüm yer futbol dünyası değil. Bir şeyi uzun süre yapmak istemiyorsanız yapmamanız gerektiğini düşünüyorum. bir günlüğüne bile olsa” dedi. Asti’nin yerlisi olan çocuğun altını çizdi.

Albinoleffe formasıyla 46 maça çıktı ve 3 gol attı.

Albinoleffe, kararını dikkate aldı ve bir basın açıklamasında “Amedeo Poletti ile olan sportif performans sözleşmesini kendi rızasıyla feshettiğini” duyurdu. Mavi-mavili formayla 46 maça çıkıp 3 gol attıktan sonra futbolu bırakıyor. Formamızla çıktığı yolculukta yaptıklarından dolayı kendisine teşekkür ediyor, sportif olmayan profesyonel geleceği için en büyük şansımızı diliyoruz.” Poletti şunları ekledi: “Birlikte geçirdiğim bu yıllar için ve bu seçimimi tam olarak anlayıp kabul ettikleri için kulübe ve tüm takım arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Son yıllarda boş zamanlarımda futbolun dışında bir şeyler inşa etmeyi başardım. Artık yurt dışına taşınarak bu faaliyetleri sürdürmenin zamanının geldiğini düşünüyorum.” Umudumuz, futbolda elde edemediği tatmini elde edebilmesidir.

Konular